Pferdesafari je o dobrodružství v sedle

15. 02. 2015 21:00

Obrázky: 15

Autor: EQCH redakce Foto: CK pferdesafari Rubrika: Jezdecká turistika Počet přečtení: 12893 Počet komentářů: 2 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Právě včera byla poprvé oficiálně představena v Česku nová aktivita, která spojuje jezdectví s prvky nádherné přírody, vřelého přístupu a profesionality. Pan Tomáš Vášáry sháněl pěkné jezdecké safari a nakonec se stal zástupcem německé CK pferdesafari tady u nás. A protože tohle bude určitě zajímat i mnoho našich čtenářů, zeptali jsme se ho, co zajímavého přitom zažil a jak takové koňské safari vlastně vypadá...

CK pferdesafari funguje v Německu od roku 2007 a nově se jeho možnosti nabízí i českým milovníkům dobrodružství. O klienty střední a východní Evropy se stará pan Tomáš Vášáry. Projekt nás zaujal, a tak jsme mu položili několik otázek...

Jak k této spolupráci došlo? Nastoupili jste do rozjeté firmy a otevřeli jejich pobočku u nás?

CK Pferdesafari byla založena v roce 2007 v Německu a od té doby obsloužila tisíce zákazníků. Já jsem se na konci roku 2013 ptal německého trenéra mé manželky Hanky, který létá z Hamburku každý měsíc do Jírovic, jestli mi náhodou nedá tip na safari dovolenou na koních. On se zasmál, rovnou zvednul telefon a zavolal Rainerovi Hagelochovi, jednomu z majitelů pferdesafari. Jsou výborní přátelé a jejich rozhovor měl za následek dvě zásadní věci. Za prvé - na konci února 2014 jsme byli na doposud nejlepší dovolené našeho života. Za druhé - v polovině února 2015 jsme rozběhli zastoupení pferdesafari pro region CEE (střední a východní Evropu), v první etapě začínáme v ČR a SR.

Zážitky s Pferdesafari

Zážitky s CK pferdesafari

Který ze zájezdů jste si vyzkoušel na vlastní kůži?

Například Wait a Little. Philip a Gerti Kuselerovi jsou také spolumajitelé pferdesafari a farma je na okraji světoznámého Krugerova parku v JAR. Je to soukromá rezervace na území přibližně 35 000 hektarů. Rezervace znamená jen to, že je to oplocené, aby zde žijící zvířata byla chráněná. Jinak je to úplná divočina, v podstatě panenská příroda, ve které „svým životem podle zákonů přírody" žije velké množství zvířat včetně tzv. big five africké fauny - tedy slon, buvol, leopard, lev a nosorožec. Osobně mi stačilo bavit se s ostatními jen při večeři. Během dne jsem si úplně vystačil „jen" pozorováním všeho toho úžasného, co se okolo mě děje, a posloucháním výkladu rangera, respektive průvodců na výletech. Nikdy jsem si do té doby nemyslel, že se dá něco takového zažít v koňském sedle...

Zážitky s PferdesafariPopište nám nějaký zážitek!

Zážitků mám tolik, že by z toho mohla určitě vzniknout rubrika na pokračování s několika desítkami dílů :-). To je asi základní rozdíl oproti klasickým dovoleným u moře nebo na nějakém poznávacím zájezdě. Tam je to většinou o tom, že uvidíte pár krásných věcí a to ostatní je potom jen vata. Když jste na koni v přírodě, například v africké savaně, a máte pozorného a dobrého průvodce, tak na vás zážitky čekají v podstatě každých 100 metrů, respektive každých pět minut. Nepřeháním. Je jedno, jestli se to týká zvířat, rostlin, obyvatel, tradic a podobně. Jeden zážitek jsem měl v Africe hned na úvod. Po příletu a odvozu autem na farmu byla už hluboká noc, tak jsme se jen rychle najedli a šli jsme spát. Ráno jsme si chtěli zajít na snídani, hlavní budova byla na dohled od naší krásné lodge. Jediný problém byl, jak se tam dostat, když nám deset metrů od chaty ležel gepard a olizoval si tlapy. Tak čekáme asi dvacet minut a gepard si stále nerušené pokračuje. Odvážil jsem se tedy pootevřít vchodové dveře a začal volat s prosbou, aby nám někdo pomohl. Za chvíli se ozve hlasitý smích, jak nám jde ranger naproti, zastaví se kousek od ležícího geparda a zve nás, ať se na snídani úplně klidně vypravíme. Gepard si nás prakticky ani nevšiml, když jsme kolem něj s velkým respektem prošli. Čity (jak se tu říká gepardům) nejsou žádné přítulné kočičky, ani se nejednalo o nějaké cirkusové zvířátko. O detailech víc možná příště. Jen samotný výklad o chování geparda, způsobu jeho lovu, vztahu k člověku může zabrat jeden samostatný článek.

Filozofie CK pferdesafari:
Nejlepší jízda na koni v dané zemi
Fascinující příroda a prostředí okolo Vás
Vynikající zázemí (ubytování, strava) vycházející z tradičních hodnot země/místa kde se nacházíte
Smysl pro absolutní detail. Maximálně individuální přístup ke každému klientovi.

Jak schopný jezdec se takové dovolené může zúčastnit, ověřuje se úroveň schopností? Jak je řešena bezpečnost?

To je jeden ze základů „DNA" pferdesafari. Jednak si dáváme záležet na tom, aby si každý zákazník plnohodnotně a na základě svých jezdeckých schopností zájezd užil. A druhá věc - automaticky s tímto spojená - je bezpečnost. Hned při prvním kontaktu posíláme zákazníkům dotazník o jejich jezdeckých schopnostech. Ten pak odesíláme přímo na farmy, kde se dovolená organizuje. Podle toho se každému jezdci přidělí „ideální koník". V pferdesafari si zakládáme na tom, že spolupracujeme jen s farmami, které mají výborně přiježděné a připravené koně. Znamená to většinou, že mají škálu koní, kteří budou vyhovovat jezdcům od začátečníků až po absolutní profíky. Když někdo přecení své schopnosti během komunikace s námi a na místě se ukáže trochu jiná realita - tak ve většině případů existuje řešení a například se vybere jiný, „lehčí" typ koníka.

Video o tom, jak se z bývalých sportovních hvězd stávají spolehliví čtyřnozí parťáci na výlety do přírody, najdete ZDE.

Protože zakopnout může i ten nejhodnější kůň - jak je zajištěna lékařská péče v případě nemoci nebo zranění?

Každý zákazník musí mít plnohodnotné cestovní pojištění zahrnující i jízdu na koni. V tomto ohledu máme rovnou připravenou výbornou nabídku, která komplexně pokrývá všechna potenciální rizika. Kdyby se něco přihodilo, tak v první řadě poskytnou okamžitou pomoc profesionální průvodci. A protože po celém světě spolupracujeme jen s top farmami, které mají vybudované zázemí včetně kontaktů na špičková zdravotnická zařízení, tak se následně zajistí cokoliv, co bude potřeba. Na to se můžeme stoprocentně spolehnout.

Zážitky s CK pferdesafariJak velké skupiny v zájezdech jsou? Budou mezinárodní, nebo pouze Češi?

Zpravidla se jedná o skupiny o maximálně šesti až sedmi jezdcích pro jeden týdenní zájezd. Je to kvůli tomu, abyste viděli maximum, aby bylo o každého zákazníka dostatečně postaráno, měl pocit vlastní výjimečnosti, abychom během týdne mohli vybrat správné koně, případně je vyměnit. O naše nabídky a farmy je obrovský zájem a pferdesafari má zavedenou klientelu z celého světa. Když si naplánujete zájezd dostatečně dopředu, tak se dá zařídit čistě jen pro skupinu zákazníků z ČR, respektive ze Slovenska. Většinou ale budete součástí nějaké skupiny, kde jsou například Britové, Němci a podobně. I to je na takovém typu zájezdů úžasné. Máte šanci se sblížit s lidmi z různých částí světa tou nejpřirozenější formou - v divočině, v přírodě, kde musíte vnímat a cítit prostředí okolo sebe.

Je možné vyrazit celoročně?

Určitě se dá z našich destinací po celém světě vybírat po celý rok. Samozřejmě, Evropa je omezená na období zhruba květen až říjen, v některých afrických zemích jsou zase během části roku období dešťů atd. V tom dokážeme vždy poradit.

Plánují se i další destinace v Evropě, které by byly finančně dostupnější (např. Maďarsko, Balkán,...)?

Držíme se filozofie, že v naší nabídce není důležitá kvantita, ale kvalita. Je velmi náročné vybrat farmy, které splňují všechny naše základní podmínky. Není to nějakou naší „vybíravostí", ale faktem, že chceme každému našemu zákazníkovi garantovat ten nejlepší zážitek. A toto samozřejmě něco stojí. Pferdesafari nikdy nebude mít strategii nějakých laciných zájezdů ve slevě. Když přijedete k moři na svou vysněnou dovolenou a zjistíte, že pláž je špinavá, jídlo podivné, z oken pokoje se díváte do nějaké uličky, tak toto nějak přežijete a dovolenou si stále ještě můžete přizpůsobit, aby pro vás byla komfortní. Když ale přijedete na farmu, kde vám dají podivného koně (je jedno, jestli unaveného, nebo příliš energického) a k tomu ještě budete v prostředí, jako jsem popsal u toho moře, tak z dovolené na sto procent nebudete mít nic. Takových příkladů je hrozně moc.

Letos máme ambici i ve střední a východní Evropě vybrat jednu destinaci pro každou zemi, kterou bychom nabízeli v rámci našeho celosvětového marketingu a vybudované databáze zákazníků. Když nám čtenáři EQUICHANNELu s tímto výběrem pomůžou a dají nám nějaké tipy, budeme rádi.

Jen tak se toulat v sedle...

Je možné jet i se svým koněm? Třeba aspoň v rámci Evropy...

Do Německa to určitě dává smysl. Do ostatních vzdálenějších destinací ale už moc ne - kvůli různým veterinárním předpisům, drahým nákladům na převoz a podobně. A to už vůbec nemluvím o tom, že přijet do Sierry Nevady k Dallas Loveové s vlastním koněm, tak po třech dnech cesty dojedete pod kopec s koníkem, který bude tak unavený, že po prvním výletě, pokud ho máte rádi, bude mít pauzu minimálně na den. A přitom Dallas má špičkové koně v top formě, výborně přiježděné, kteří se vysloveně těší na „toulky" v horách.

Zážitky s CK pferdesafari

Neplánují se také pobyty u prověřených zahraničních trenérů?

Jeden příklad z aktuální nabídky je zámek Sidlingen a Fit Safari. Fritz Pape je národní trenér všestrannosti baden-würrtemberských jezdců. Když budete chtít, můžete jeho služby využít v podstatě kdykoliv. Můžete tam přijet i se svým koněm.

Pferdesafari ale není jen o ježdění, zaznamenali jsme i další jeho aktivity, které mají sympatické poslání...

Uvědomujeme si, že projekt pferdesafari nemůže být jen o ježdění na koních. Máme proto také charitativní přesah - například záchranu nosorožců nebo tzv. daktari školu pro černošské děti. Důležité je říci, že při výběru spolupracujících farem jsou parametrem i jejich projekty „trvalé udržitelnosti", respektive zda mají vytvořené například dobré vztahy s okolím, s domorodými obyvateli a podobně.

Samostatnou kapitolou jsou potom naše nabídky v programu Ride and Work. Je to nesmírně oblíbená věc, většina našich nabídek je „rozebraná" a rezervovaná na dlouhé období dopředu. Určitě si o tom promluvíme ještě příště ;-)

Jak se vám projekt líbí? Najdete si i vy v jeho rámci to pravé vysněné dobrodružství? Chtěli byste jej o něco doplnit? Napište nám o tom.


logoCK pferdesafari

Zavedená cestovní kancelář s tradicí od roku 2007, která nabízí mix dobrodružství v koňském sedle, objevování přírody a aktivního odpočinku. Jezdecké zájezdy a safari pořádá na pěti kontinentech, spolupracuje se spolehlivými partnery a klientům zajišťuje veškerý servis počínaje výběrem zájezdu. Dbá na vysoký standard poskytovaných služeb, zkušenost průvodců a perfektní úroveň koní i jezdeckého vybavení. Prioritou je individuální přístup, který umožňuje zajistit pro každého klienta dovolenou podle jeho představ, možností a jezdeckých zkušeností.

Tomáš Vášáry
+420 702 120 670
info@pferdesafari.cz
Facebook

Komentáře

rozbalit všechny komentáře sbalit všechny komentáře

Seřadit komentáře: Od nejstaršího / Od nejnovějšího

 • 1. Eva Holubcová

  Ty jo

  17:57 - 16. 02. 2015

  No to je skvělá věc a úžasný předmět podnikání :)

  Z destinací v Evropě by bylo dost lákavé Rumunsko, ale asi bude problém sehnat "seriózní farmu" :)

 • 2. šutřík

  nádhera

  21:43 - 16. 02. 2015

  Tomu říkám motivace začít si šetřit na dovolenou a něco udělat se svojí (ne)angličtinou. Oboje je na mnoho let, ale tohle chci zažít. Afrika, ještě lépe třeba Aljaška, z evropských zemí láká Norsko, Finsko, ojé, asi začnu jíst jen rohlíky.

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 1 čtenářů. Celkový počet bodů: 5.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: