Partnership poprvé oficiálně na půdě ČZÚ

15. 12. 2009 18:00

Obrázky: 3

Autor: EQCH redakce Foto: ilustrační foto P.Sedláčková, R.Winkler Rubrika: Natural Horsemanship Počet přečtení: 9281 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Včera, 14.12.2009, jako první vlaštovka v odborném vzdělání proběhla přednáška o komunikaci s koňmi pomocí partnershipu na České zemědělské univerzitě v Praze. Plný velký přednáškový sál mohl díky přednášející Zuzce Prokopové nahlédnout pod pokličku výchovy koní a jejich soužití s koňmi.

Přednáška trvala čtyři hodiny a ani ty nestačily dychtivým posluchačům k úplnému nasycení informacemi. Byla doprovázena bohatým fotografickým materiálem i motivačním videem. Celé téma bylo ve zkratce představeno pro zájemce z řad školy i veřejnosti. Témata se týkala chování koní a lidí k sobě navzájem.

Témata byla rozdělena to čtyř kategorií:

  • proč začít s partnershipem
  • osobní prostor, pochvala, pozornost
  • formy tlaku
  • jezdectví v souladu s partnershipem

Zuzka  a Sigi - ilustrační fotoÚčast pro studenty byla dobrovolná a i organizátorka ing. Lucie Starostová vyjádřila spokojenost s množstvím zájemců z jejich řad. Za to, že byla škola ochotna dát jim příležitost vzdělávat se i tímto směrem, jí patří jistě velký dík. Tato skutečnost může být do budoucna opravdovým průlomem v historii vzdělávání, i vzhledem k množství milovníků koní, kteří nemohou najít cestu k vzájemnému porozumění, již při studiu oboru.

Pro další navazující témata a zkoušku v praxi studenti dostanou možnost zkusit si teorii na školních koních i na dalších jarních seminářích na školním statku ČZU.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: