Paleta událostí nadcházejícího víkendu září všemi odstíny!

12. 09. 2019 08:00

Obrázky: 13

Autor: EQCH redakce Foto: Archiv událostí, Gabriela Rotová Rubrika: Počet přečtení: 438 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Sport, chov, dostihy, vzdělávací semináře z oblasti jezdectví, veterinární prevence i podkovářství... Podzim se začíná vybarvovat a s ním i paleta plánovaných událostí. Vyberete si z nabídky tohoto týdne? Bylo by s podivem, kdyby ne! :)

Finále KMK 2019 a Finále přehlídky tříletých klisen a hříbat ČT

V tomto týdnu mají před sebou svůj vrchol chovatelé. Zemský hřebčinec Písek ve spolupráci s Asociací svazů chovatelů koní České republiky pořádá ve dnech 13. až 15. září Finále KMK 2019 a ve dnech 14. a 15. září také Finále celostátní přehlídky tříletých klisen a hříbat ČT. Těšit se můžete také na soutěž ve skoku ve volnosti tříletých klisen.

Finále KMK - Předběžný časový harmonogram

Sobota 14. 9. 2019

 • 8:00 4leté klisny
 • 9:20 4letí hřebci a valaši
 • 10:30 přehlídka 3letých klisen
 • 12:30 5leté klisny

Vyhlášení 10 finalistek 3letých klisen

 • 13:30 5letí hřebci a valaši
 • 14:30 10 finalistek 3letých klisen – vyhlášení pěti nejlepších a dekorování
 • 15:00 6leté klisny
 • 16:00 6letí hřebci a valaši
 • 18:30 skok ve volnosti 3letých klisen

Neděle 15. 9. 2019

 • 9:00 4leté klisny
 • 10:30 4letí hřebci a valaši
 • 12:00 přehlídka klisen s hříbaty
 • 14:00 5leté klisny

Vyhlášení 10 finalistů hříbat (5 klisniček a 5 hřebečků)

 • 15:00 5letí hřebci a valaši
 • 16:00 10 finálových hříbat - vyhlášení vítězů obou kategorií
 • 16:30 6leté klisny
 • 17:30 6letí hřebci a valaši

 

Kladruby Naruby

Těšit se na nadcházející víkend mohou i fanoušci Národního hřebčína Kladruby nad Labem a ctitelé starokladrubských koní. Národní hřebčín Kladruby vás totiž srdečně zve na zábavné rodinné odpoledne v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem.

Akce se koná v sobotu 14. září od 13:00 v areálu Národního hřebčína Kladruby. Čekají na vás hudební a divadelní vystoupení, atrakce a soutěže pro děti i ukázky řemesel a tradiční jarmark. Od 13:45 do 14:45 se můžete těšit i na předvedení starokladrubských koní.

Vstupné zdarma!

 

Finále seriálu westernových hobby závodů "O zlatou podkovu"

Na své si mohou přijít i příznivci westernového ježdění. Dne 14. září se uskuteční na Wanted Ranch (Veselíčko 5, Děčín) finále seriálu westernových hobby závodů "O zlatou podkovu".

Na účastníky i diváky čeká závěrečné kolo, spojující všechny závody tohoto seriálu, který přes celou sezónu probíhá na Wanted Ranchi, Smiling Horse Ranchi Knínice a Ranchi Hersé v Křižanech u Liberce!

Opět bude část disciplín rozdělena na začínající i pokročilé, nebude chybět ani Freestyle a soutěž pro diváky. Na programu jsou disciplíny Showmanship at halter, W. Horsemanship, W. Pleasure, Longe Line, Trail, In Hand Trail, Ranch Riding, Reining, Cowboy race, Barrel Race, Pole Bending.

 

21. ročník Formanského dne - Borová 2019

Český svaz chovatelů Borová pořádá v Borové u Poličky v neděli 15. září Formanský den Borová 2019. Součástí programu jsou soutěže chladnokrevných koní v kládě, těžkém tahu a orbě, soutěž mini-maxi, dostihy malých koní, poníků i teplokrevných koní i dovednostní westernové soutěže a také přehlídka ČMBK a vozatajský parkur. Připravena je živá hudba.

Slavnostní zahájení Formanského dne je v neděli v 10:00.

 

Zlatá podkova Přeštěnice

Ti, kterým učarovala královská disciplína všestrannost, by měli mít svůj diář na tento víkend plný. Již tento pátek se ve středočeských Přeštěnicích utkají jezdci všestrannosti.

Po 12 letech se tak vrátí kvalifikace Zlaté podkovy na přeštěnická kolbiště.

V pátek jsou na programu drezury, sobota je vyhrazena parkuru a v neděli se můžete přijet podívat na atraktivní cross.

 

Závody ETCZ & Sportdogs

Pozvat můžeme i všechny příznivce Extreme trailu a Agility a to 14. září do Neslovic na první společné závody ETCZ a SPORTDOGS, které se budou konat na Statku Caesar dne 14. září 2019.

Soutěže psů a koní budou probíhat souběžně ve dvou parcích, takže divácky se bude jednat o program mimořádně atraktivní.

 

Závody v Extreme Trailu na ruce i v sedle pro všechny věkové kategorie

Závody Extreme Trailu se konají také ve středočeských Vinařích, a to ve dnech 14. až 15. září.

 

Dostihové odpoledne na závodišti ve Slušovicích

V sobotu 14. září od 13:30 startuje dostihové odpoledne na centrálním moravském dostihovém závodišti ve Slušovicích! Na programu bude šest rovinových dostihů, jeden dostih přes proutěné překážky a dvě steeplechase.

Budou startovat i dvě oddělení poníků, kteří se na Slušovickém závodišti vždy objevují v potěšitelném počtu a jejich jezdci mohou být platnou posilou v sedlech dostihových koní v příštích letech.

 

 

Dostihový den elektrizace železnic Praha

Za dostihovým adrenalinem ale můžete vyrazit i do Prahy, na závodiště ve Velké Chuchli. V neděli 15. září odstartuje v Chuchli jediný den metropolitní sezóny, jehož vrcholem je překážkový dostih. A tím je 13. ročník Zlatého poháru EŽ Praha.

Právě tento dostih je také nejdelším a nejbohatším českým dostihem přes proutěné překážky. Celkem se v průběhu dostihového dne uskuteční osm dostihů.

Začátek dostihového odpoledne je ve 13:00.

 

Kurz první pomoci pro koně

Kolika, akutní kulhání, krvácení, autonehoda, schvácení, ulehnutí nebo zaklínění koně... Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech a jejich koních. I tomu nejopatrnějšímu a nejzodpovědnějšímu majiteli se může stát, že jeho kůň náhle onemocní. A štěstí přeje připraveným...

Pod odborným vedením se na tomto dvoudenním semináři, který se koná od soboty 14. až do neděle 15. září ve stáji Karetta Bohemia s.r.o ve Filipově (Čáslav), dozvíte, jak takové situace řešit, a také se prakticky naučíte, jak poskytnout první pomoc koni. Získané praktické a teoretické znalosti upotřebíte jak v běžných situacích, které se mohou přihodit v každém chovu či stáji, tak v krizových a život ohrožujících stavech.

Důraz bude kladen na vyhodnocení situace, porozumění a zvládnutí ošetření koně a správného informování veterinárního lékaře. Teoretickou průpravu vždy následuje praktický nácvik dovedností zaměřený na posouzení zdravotního stavu koně a zvládnutí situací, jako je fixace koně či přiložení nejrůznějších obvazů.

Kurz je veden aktivní formou a je určen nejen pro ošetřovatele koní, ale i pro jezdce, trenéry, chovatele či kohokoliv dalšího, kdo tráví svůj čas v blízkosti koní.

 • Všechny potřebné informace, kontakty a přihlášky naleznete na webových stránkách zde.

 

Seminář plastových podkov Duplo s diplomovaným podkovářským mistrem a instruktorem Stephanem Beckerem

V sobotu 14. září od 9:00 se ve stáji Stáj Václav (Zelená 37, Horní Suchá) koná seminář věnovaný užití plastových podkov Duplo. Seminář vede diplomovaný podkovářský mistr a instruktor pan Stephan Becker.

Program semináře:

 • Teorie - přednáška: "Využití kompozitních materiálů v podkovářské praxi"
 • Demonstrace: úpravy kompozitních podkov a ukázka podkování
 • Kování - praktická část - kování dvou koní - použití podkov Duplo Laminitis včetně RTG

Řešit se bude také laminitida, artróza i podotrochlóza.

 

All-aroundový víkendový kurz s italským trenérem Matteem Salou

Příznivci westernového sportu se mohou těšit na víkendový kurz se známým a úspěšným italským trenérem Matteem Salou. Akce bude probíhat v krásném prostředí Ranče Kostelany, a to ve dnech 14. a 15. září.

Cena kurzu: 
- cena jezdce s koněm: 8500 Kč 
- cena pro diváka: 500 Kč/den, 800 Kč/2 dny

Všechny informace vám rády zodpoví organizátoři akce - Monika Brunová (774 103 548) nebo Zuzana Tomášová (733 760 674).

 

Seminář s Esther Weber - jízdárna a Extreme trail

Ve dnech 14 až 15. září proběhne v areálu Equifarm Záduška v Jevišovicích seminář s Esther Weber.

Esther Weber je úspěšná jezdkyně a trenérka westernových i anglických koní, která disponuje citlivým a individuálním přístupem ke koním a jejich potřebám. Seminář bude zaměřen na přiježděnost koní na jízdárně (western i anglie) a prostor bude věnován i disciplíně Extreme trail.Diváci jsou vítáni, vstupné je 250 Kč/den.

 

Kurz s Adamem Panchartkem

V areálu Honey Star Ranche v Zahorčicích, nedaleko Českých Budějovic, proběhne v neděli 15. září další z kurzů s uznávaným horsemanem Adamem Panchartkem.

Kurz bude zaměřen na tuto problematiku:

 • představení hlavní principů
 • pomoc při řešení problémů
 • cesta porozumění si se svým koněm
 • možnost vyzkoušet si práci s lasem

Více o Adamovi a jeho práci naleznete na webu - www.adampanchartek.cz

Diváci jsou vítáni, cena: 400,- při platbě předem na účet, 500,- na místě. Více informací získáte na tel. 602 246 758 (Míša Prajerová) a 775 855 135 (Adam Panchartek)

Přejeme vám krásný, úspěšný a plnohodnotně prožitý víkend!

 

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: