Otočíte zítra na nové Chladnokrevníky? Kalendář 2013 je tu.

31. 12. 2012 16:00

Obrázky: 9

Autor: Helena Görnerová Foto: Helena Görnerová, Tony Golding Rubrika: Práce s koňmi Počet přečtení: 7422 Počet komentářů: 5 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Strašně to utíká. Letos již pošesté projel mýma rukama a pak tiskárnou, aby přinesl další rok poselství chlaďasů. Letos ho navíc doplňují úžasné fotky obřích shirů, které v Anglii fotí můj kamarád Tony Golding. Neměli byste si ho nechat ujít ;-)

Tony...

... je Angličan a jezdí s náklaďákem. Známe se už roky, zatím pořád jen přes internet, ale snad už nadcházející jaro to změní :-) Tony je nesmírně skromný člověk, vlídný a ochotný, který svou duši ve volných chvilkách upsal focení. A jak jsme tak spolu vedli takové ty řeči nad obrázky, on mě každým svým neustále překvapoval.

Tony nikdy neměl svůj vlastní kalendář, není divu, pustit se do velkého nákladu znamená na pár měsíců hodně velkou nejistotu. A dělat kalendář pro Tesco a spol., aby musel na trh už v květnu? A v září, aby se horkotěžko protlačoval ve slevách? Děkujeme, to nechceme ani jeden. Nám to přijde prostě pro tak výjimečné téma, koně, pro ty lidi.. ponižující. A pak...

Jedna z Tonyho fotografií, která se nám bohužel už nevešla. Tohle je život! :-)

...přišel nápad...

Respektive spíš ten správný impuls. Od jara jsem váhala, jestli vůbec letos kalendář zas dělat. Strašně nerada se opakuju a měla jsem strach, že už nedokážu najít jiný pohled, který by přesto nesl můj rukopis. Jenže vy jste od jara volali a byť jsem říkala, že asi ne a pokud jo, tak jinak, objednávali jste. To mě úplně šokovalo. "Že tam bude mít fotky i někdo jiný? Nevadí, my vám věříme, bude určitě zase krásnej!" Tak to je sakra závazek, přátelé. A tak jsem napsala Tonymu a nabídla mu půl svého kalendáře. A pak grafikovi.. a do tiskárny...

...a potom kalendář.

Musím říct, že se mi vybíralo těžko. Tony svěřil i výběr ze svých fotek mně a protože fotí sice v téhle době, ale jakoby v ní při tom "vyvolávání" ani nebyl :-)), dost jsem si lámala hlavu, jak nás dva vlastně skloubit v jedno. Když já i ty shiry tak miluju, přeci je tam musíme nějak dostat... :-) U nás sotva uvidíte mohutné přehlídky, kde se stovky krásně vyzdobených shirských koní předvádějí v tom nejlepším slova smyslu... vždyť Tonyho snímky ten náš, pro změnu praktický a pracovní svět, tak krásně "dopovědí".. šmarjá.. Škoda, že sem nemám jak dát záznamy našich skypů. Ani jsem netušila, že po těch letech z hlavy něco z angličtiny ještě vydoluju a chudák Tony tedy taky není úplný mluvka... naše významná mlčení, přerušovaná horečnatým sdělením na obou stranách současně, to bylo divadlo :-))

...POMOC!

Jako vždy jsem našla pomocnou ruku na konci dvou chlapských ramen. Milana Hrubého, grafika (ale jakože fakt Grafik), který "eště pořád" dělá s Corelem a má nápady a cit - a Davida Bednáře, který vládne tiskárně Dobel a jedné impozantní krásce jménem Roland (to první slovo jejího názvu - Man - jste jakože nikdy neviděli ;-). A tak jsme tedy do toho tedy zase šlápli...

V noci v tiskárně...

Barvy a vůně...

...v noční tiskárně, to miluju. To je úplná droga, kvůli ní bych klidně tiskla každý měsíc... navíc v Dobelu se o vás starají jak o mimino. Tuhle něco nesedí, srovnáme. Natahuje se papír? Natáhnem černou! Dolijeme, porychtujeme, rozjedeme, zastavíme, zkontrolujeme, rozjedeme... páni! Dobrodružství, fakt! Ale já chci prostě vždycky být u začátku naživo! S očima jak králík se pak před půlnocí sunete po náledí domů s vírou, že když jste viděli první archy na vlastní oči lézt ven, už to ráno kluci dotáhnou v top kvalitě a bez vás. Fakt, tohle je pro mě vždycky odměna. Největší, voňavá.

Tady to natáhneme...

Slova, slova, slova...

Trvalo to, ale nakonec jsem z nemluvného Tonyho dostala i popisky k fotografiím. Jenže... jsme se oba shodli, že by za nás měly mluvit jen ty obrázky. I s rizikem, že to někoho zklame, někdo to nepochopí... (Proč koukáte na brdíčko a kopyto? No a všimli jste si mezi nimi toho malého stromečku? ;-)... a tak vám to letos naservírujeme trošku jinak. ZASE JINAK :-) Kalendář má velké fotky a je beze slov, jen krátká představení autorů těm, kdo ještě neznají naše důvody.

A každý měsíc vám tady na EQUICHANNELu i na mém webu www.helenag.cz přineseme příběh - popis snímku toho daného měsíce. A k nim vždycky něco navíc ;-)

Jiří Paulovič, Boris po Streimurovi a Jesenické hřebeny v říjnu 2012

Chcete ho? Podpoříte nás?

Toho bychom si s Tonym oba nesmírně vážili. Kalendář si můžete objednat na www.began-shop.cz.
Pokud si dohromady s kamarády koupíte 4 kousky, nebo ho doplníte například knížkami, kabelkou aj. nad 1300 Kč, pošleme vám je samozřejmě bez poštovného.

Děkujeme vám. Tak v lednu nad prvním příběhem nashle ;-)

Titulní strana kalendáře Chladnokrevníci 2013

Tony Golding

Do tažných koní jsem se zamiloval, když jsem se na ně poprvé podíval skrz fotoaparát. Fotografování mi pomáhá být jim nablízku. A ta láska roste - dnes jsem rád v přítomnosti všech koní.
Miluji fotografovat tažné koně a doufám, že to, co dělám, pomáhá alespoň trochu udržet tato krásná zvířata na očích široké veřejnosti.

Tony GoldingI fell in love with Heavy Horses when I first looked at them through a camera lens. My photography allows me to get close to them. This love grew from there, now I love being around  all equines.
I love photographing Heavy Horses & hope that the little bit I do helps in some way to keeping these beautiful animals in the public eye.

Helena Görnerová

Dokud jsem bydlela ve velkém městě, nikdy jsem naživo neviděla tyto krasavce pracovat. Dělala jsem na svém velkém webu o koních a fotila jen jezdecké akce. Jenže... jejich grácie a síla si mě našly po přestěhování do hor. Dali mému fotografování nový smysl.
První chvíle s nimi v lese byl jeden velký objev - nového světa... Od roku 2001 je tak stále vyhledávám a dokumentuji. Doufám, že tyhle obrázky pomohou lidem pochopit a zamilovat si všechny tažné koně.

Helena GörnerováWhen I lived in a big town I never saw this beauty at work live. I worked for my big horses website and took photos just of horse riding. But... after the moving to the mountains their grace and power gave me a new reason to photograph.
The first moment with them in the forest was a great discovery. I have been taking photos of them since 2001. I hope my pictures allow people to love and understand Heavy Horses.

Připojené obrázky

Komentáře

rozbalit všechny komentáře sbalit všechny komentáře

Seřadit komentáře: Od nejstaršího / Od nejnovějšího

 • 1. Andy

  Nejlepší fotka

  18:19 - 31. 12. 2012

  Krásný kalendář. Jen velká škoda že se nevešla ta fotografie s tím černým shirem... přijde mi totiž z těch "shirských" nejlepší :(

 • 2. HelenaG

  No jéje..

  20:17 - 31. 12. 2012

  Reaguje na 1.

  A pak má nejkrásnějších dalších asi 120, co jsem neměla kam zařadit, prohlíželi jste si Tonyho webovky? Opravdu nádhera. To je člověku líto, že měl jen 12 měsíců :-)

 • 3. nitka

  Webovky

  21:01 - 31. 12. 2012

  Reaguje na 2.

  Jéžiš....zrovna na ně koukám a slintám. Možná to chtělo spíš týdenní kalendář :-)))
  Ačkoliv by se asi trošku prodražil....

 • 4. HelenaG

  Týdenní

  21:08 - 31. 12. 2012

  Reaguje na 3.

  Týdenní bych ráda už pár let, ale mám obavy, že se neprodá celý náklad (aby byla únosná cena, musí se toho udělat stovky kusů).
  Na druhou stranu by v něm bylo spooousta místa jistě i pro další šikovné autory (a že mám ještě jednoho hodně vyjímečného člověka v plánu ;-)

 • 5. ambra

  kalendář

  23:01 - 06. 01. 2013

  No já musím říct, že ten letošní kalenář je zase jinačí a z osobního hlediska ho řadím k těm "více povodenejm". A vlastně by mi ani nějak nevadilo, kdyby byl celej jenom černobílej, protože z těch fotek "bez barvy" dýchá cosi z dob minulých a mají své jisté nezaměnitelné kouzlo.
  A asi budu naprosto, ale naprosti divná, ale osobně fotky bez komentáře, pouze s uvedením toho kde byly pořízeny a kdo je na nich vyfocen, tak nějak vítám.
  A kdyby došlo i na týdenní, klidně i stolní, tak by na mém stole měl rozhodně místo. :-) A věděla bych i o pár dalších, kam by putoval jako bezvadný dárek a kde by si našel rozhodně místo dřív než "na přeplněné" zdi ;-)

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 1 čtenářů. Celkový počet bodů: 5.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: