Ohlédnutí za proběhlým svodem PRE koní 2019

17. 09. 2019 17:00

Obrázky: 11

Autor: Lucie Pešková Foto: Gabriela Šidláková Rubrika: Chov koní Počet přečtení: 1212 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Sobota 13. července byla pro chovatele ve znamení nervozity, cestování a velkých příprav svých koní na svod pořádaný spolkem pod záštitou ANCCE. Všech 18 koní přijelo připravených a majitelé plni očekávání. Paní komisařka přiletěla do chladného českého kraje v pátek a tak v sobotu ráno již všichni byli připraveni a nic nebránilo proběhnutí svodu.

Vstávat a cvičit! Hned sobotní ráno vnesl skvělou atmosféru krásný hřebec Duc Cremoso z chovu Yeguada D, tím odstartoval celý svod a vysoko nastavená laťka neklesala celý den. Je vidět, že chov se v České republice (a také na Slovensku – jelikož 2 koně k nám přijeli i od našich „bratrů“) rozvíjí a díky tomu jsme měli možnost být svědky krásné podívané, kdy se nám na svodu představili velmi zajímaví potomci slavných koní, zhlédli jsme hodnocení dvou dcer finalisty SICABu (tj. nejprestižnějšího mezinárodního šampionátu španělských koní), také neušla pozornosti i klisna, která se pyšní v rodokmenu světovým šampionem, a ani ostatní koně se se svými původy nenechali zahanbit a věříme, že pro všechny zúčastněné to byla velmi zajímavá podívaná. Však i vy můžete, alespoň na fotkách, zhodnotit vysokou kvalitu předváděných koní a ocenit chovatele, kteří své koně tak dobře připravili. Tímto děkujeme i všem, kteří tento velký den zachytili ve svých objektivech.

Děkujeme paní komisařce Carmen za skvěle odvedenou práci. Úspěšný den pro všechny hrdé chovatele byl velmi zajímavou zkušeností pro všechny zúčastněné. Jak se dalo očekávat, paní komisařka ohodnotila každého koně, vznesla připomínky, ale také pochválila každého z koní. Odměnou jí byla skvělá atmosféra, dobrá česká kuchyně a domů odjížděla i se zásobou několika českých slov. Celkově dle jejích slov se úroveň a kvalita chovu stále zlepšuje, což je velkou motivací pokračovat tímto směrem dále, jistě nejen pro zúčastněné.

Děkujeme také pořadatelskému areálu za přátelskou atmosféru i za potřebné zázemí. Ještě jednou také díky všem, kteří se nebáli a přidali ruku k dílu a pomohli nám tak s bezproblémovým průběhem dne.

A nebojte se, kdo nestihl letošní svod, bude mít příležitost příští rok, kdy zkusíme vysoko zdvihnutou laťku posunout zase o něco výš a chystáme se rozvíjet nejen chov, ale zlepšovat i všechny akce pořádané spolkem.

Více o činnosti spolku si přečtěte v článku Spolek chovatelů a přátel plemene PRE se představuje.

Připojené obrázky

Připojené články

23.05. 2019 20:00 Spolek chovatelů a přátel plemene PRE se představuje

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: