Ohlédnutí za ME v Rotterdamu ve skocích a drezúře

11. 09. 2019 15:00

Obrázky: 11

Autor: Eva Holubcová Foto: © FEI, archiv sporthorse-data.com Rubrika: Chov koní Počet přečtení: 249 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Mistrovství Evropy v nizozemském Rotterdamu probíhalo ve dnech 19. až 25. srpna a o dramata vážně nebyla nouze. Nejen na sportovním poli, ale i poté. Vítězové? Martin Fuchs a Clooney ve skocích a Isabell Werth s Bella Rose v drezúře.

Skoky

Bohužel za ČR nestartovala žádná dvojice, i když původně to bylo v programu dvojice Ondřej Zvára i Emma Augier de Moussac. Českou stopu tak zajišťovala jenom klisna Heureka 22 (Chambertin x Caramel xx), která je z pravé sestry Heraldika... a reprezentovala Maďarsko. Za Slovensko ale startovala dvojice Arezzo Z (Acorado x Cantus) s Andrejem Pavlovičem (tady např. k vidění z CSI*** v Budapešti https://www.youtube.com/watch?v=J8B0YE2exjM).

Skoky – výsledky finále jednotlivců

  1. Clooney 51 (Cornet Obolensky x Ferragamo)– Martin Fuchs
  2. Explosion W (Chacco-Blue x Baloubet du Rouet) – Ben Maher
  3. Igor (Emerald van't Ruytershof x Nabab de Reve) – Jos Verlooy
  4. DSP Alice (Askari x Landrebell) – Simone Blum
  5. Comme Il Faut (Cornet Obolensky x Ramiro) – Marcus Ehning
  6. Toveks Mary Lou (Montendro x Portland L) – Henrik von Eckermann
  7. H&M All In (Kashmir van Schuttershof x Andiamo Z)– Peder Fredricson
  8. Sterrehof's Calimero (Quidam de Revel x Achill) – Marc Houtzager
  9. MJT Nevados S (Calvados Z x Romualdo) – Gregory Wathelet
  10. Hearts Destiny (Heart Throb xRabino) – Holly Smith

Výsledky

Jednoznačně nejlepším plemeníkem na ME v Rotterdamu byl Cornet Obolensky (Clinton x Heartbreaker) z linie založené Cor de la Bryére (Rantzau xx), který měl vítězného i pátého koně (Clooney 51 a Comme Il Faut), ale byl zastoupen nejen jimi. Mezi startujícími byl ještě Balou du Reventon, zatímco Elzas (Diamant de Semilly) a Chianti´s Champion (Champion du Lys) pochází z jeho dcer.

Dalším nejlepším byl pak Baloubet du Rouet (Galoubet A x Starter). Tento OH vítěz ve skocích z Atén 2004 pochází z věhlasné sportovní linie založené plnokrevným Orange Peel (linie St. Simon), na kterého je prochován 2x v páté generaci; a na plnokrevného Rantzau (linie Dark Ronald) 3x4. V chovu působil na plný úvazek vlastně jenom několik let a i přesto se stihl výrazně prosadit.

Zde při výhře na OH https://www.youtube.com/watch?v=zbiSTrbJeZM   

Na ME ho reprezentovali z jeho dcery narozený Explosion W (Chacco-Blue), který se nachází ve fenomenální formě a je mu přitom teprve deset let! O vítězství na ME přišel jen rozdílem šestnáctiny trestného bodu. I vynikající Hello M´Lady (Indoctro) Scotta Brasha je vnučkou Baloubeta du Rouet. Dále lze zmínit izraelského zástupce Ladriano Z (Lawito). Z přímého potomstva Baloubet du Rouet byl k vidění „jen“ Todt Un Prince Ask.

I jeho syn Balou du Rouet (Baloubet du Rouet x Continue) byl reprezentován dcerou Albfuehren´s Bianca a vnukem Chablou (Chacco-Blue).

Jistě vám neuniklo jméno Chacco-Blue (Chambertin x Contender x Godavari xx), tento Grand Prix skokan bohužel velmi předčasně odešel ve svých 14 letech. Chacco-Blue je reprezentován koňmi Explosion W, Chaclot, Chablou, Jet Run, Chaplin a vnuky Lyonel D (Little Joe) a Coleur Blue (Couleur Rouge).

 

Skoky – finále družstva  

Zlatý tým – Belgičané

  • Claire Z (Clearway x Coronado) – Pieter Devos
  • Igor (Emerald van't Ruytershof x Nabab de Reve) – Jos Verlooy
  • Quel Homme de Hus (Quidam de Revel x Candillo) – Jérôme Guery     
  • MJT Nevados S (Calvados Z x Romualdo) – Gregory Wathelet

Stříbrný tým – Němci

  • DSP Alice (Askari x Landrebell) – Simone Blum
  • Clintrexo Z (Clintissimo Z x Rex Z) – Christian Ahlmann                
  • Comme Il Faut (Cornet Obolensky x Ramiro) – Marcus Ehning
  • Scuderia 1918 Tobago Z (Tangelo vd Zuuthoeve x Mr Blue) – Daniel Deusser

Bronzový tým – Britové

  • Explosion W (Chacco-Blue x Baloubet du Rouet) – Ben Maher                
  • Hearts Destiny (Heart Throb x Rabino) – Holly Smith
  • Luibanta BH (Luidam x Abantos) – Amanda Derbyshire
  • Hello M'Lady (Indoctro x Baloubet du Rouet) – Scott Brash

Výsledky

Drezúra

ČR reprezentovali loňští vítězové MČR v drezúře, a to Libuše Mecke s koněm Syrio 2 (Sancisco x Sandrit) v Grand Prix dne 22. 8., kde se s 67,873 % umístila na 45. místě.

Dlužno také zmínit, že na ME v paradrezúře nás zastupovali dva jezdci, Anastasja Vištalová s Dominique a Vladimír Votřel s Rokosem, kteří v Individual test Grade I získali 11. a 17. místo, ale bohužel dále nepostoupili.

A nyní k celkovým výsledkům!

Drezúra – výsledky v týmech

Zlatý tým – Němci

  • TSF Dalera BB (Easy Game x Handryk) – Jessica von Bredow-Werndl
  • Showtime FRH (Sandro Hit x Rotspon) – Dorothee Schneider
  • Cosmo (van Gogh x Fruhling) – Sönke Rothenberger
  • Bella Rose (Belissimo x Cacir Aa) – Isabell Werth

Stříbrný tým – Nizozemci

  • MDH Avanti N.O.P. (United x Farrington) – Anne Meulendijks
  • Glock's Dream Boy N.O.P. (Vivaldi x Ferro) – Hans Peter Minderhoud
  • Desperado N.O.P. (Vivaldi x Havidoff) – Emmelie Scholtens     
  • Glock's Zonik N.O.P. (Blue Hors Zack x Romanov) – Edward Gal

Bronzový tým – Švédové

  • Brother de Jeu (Voice x Jazz) – Antonia Ramel 
  • Dante Weltino (Danone 4 x Welt Hit II) – Therese Nilshagen
  • Buriel K.H. (Osmium x Krack C) – Juliette Ramel              
  • Well Done de la Roche CMF (Fürstentraum x Walt Disney) – Patrik Kittel           

Celkově velmi výrazně dominovali Němci. Celé ME ale bylo dosti ovlivněno eliminací Charlotte Dujardin s Mount St John Freestyle kvůli kontrole stewardů po soutěži v týmech, která dopadla v neprospěch Dujardin kvůli zjištěné krvi na levém boku fenomenální klisny. Britové tak nezískali stříbro a celkově se propadli na 4. příčku v týmech a přirozeně to zanechalo pachuť a negativní emoce.

Výsledky

 

Drezúra – výsledky hlavní soutěže Grand Prix Freestyle 24. 8.  

  1. Bella Rose (Belissimo x Cacir Aa) – Isabell Werth
  2. Showtime FRH (Sandro Hit x Rotspon) – Dorothee Schneider
  3. TSF Dalera BB (Easy Game x Handryk) – Jessica von Bredow-Werndl
  4. Atterupgaards Cassidy (Caprimond x Donnerhall) – Cathrine Dufour
  5. Vancouver K (Jazz x Ferro) – Judy Reynolds
  6. Glock's Zonik N.O.P. (Blue Hors Zack x Romanov) – Edward Gal
  7. Blue Hors Zack (Rousseau x Jazz) – Daniel Bachmann Andersen
  8. Well Done de la Roche CMF (Fürstentraum x Walt Disney) – Patrik Kittel
  9. Glock's Dream Boy N.O.P. (Vivaldi x Ferro) – Hans Peter Minderhoud
  10. Classic Briolinca (Trento B x Royal Dance) – Gareth Hughes

Výsledky

Dvojice Isabell Werth a Bella Rose nasbírala rovnou tři zlata na ME. Napřed zvítězily v úvodní soutěži s 85,652 % v jednotlivcích a i v týmech, pak ovládly scénu Grand Prix Special s hodnocením 86,520 % a nakonec Grand Prix Freestyle s 90,875 %.

Patnáctiletá westfálská klisna Bella Rose (Belissimo M x Cacir) pochází z linie založené Bolerem, synem plnokrevného Black Sky, příslušníka linie Djebel, kterou jsme podrobně představili zde. Bella Rose byla odchována Heinrichem a Wilhelmem Strunkovými, kteří v chovu drželi již její praprabábu Pik Dame (Pilatus), kterou si koupili jako tříletou a měli ji celý život, než uhynula v 28 letech. Její otec Pilatus dal legendární dvojici Pilot a Polydor. Pik Dame je např. matkou slavného koně Nicka Skeltona jménem Feiner Kerl, jednoho z top koní v 80. létech. Do stejné rodiny jako Bella Rose patří ještě jiný špičkový kůň Isabell Werth, a to Emilio (Ehrenpreis), který je vnukem pravé sestry Feiner Kerla jménem Flair. Dále k ní přísluší státní plemeníci Francisco I a II. nebo Fidergland I a II. 

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 1 čtenářů. Celkový počet bodů: 5.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: