Odešel plemeník Londonderry

20. 12. 2017 08:00

Obrázky: 1

Autor: Martina Cerhová Rubrika: Plemeníci Počet přečtení: 1546 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Ve věku krásných 22 let musel být minulý čtvrtek uspán hannoverský hřebec roku 2013, Londonderry. U chovatelů mimořádně oblíbený ryzák se narodil v dubnu roku 1995 u Klaus-Hermanna Ehlena. Svou kariéru začal skutečně jak se patří: v roce 1997 zvítězil na körungu a zamířil do svého nového domova – ZH Celle (po mnoho let působil na stanici v Ankum).

V roce 1998 absolvoval 300denní test, který dokončil jako pátý nejlepší z 38 zúčastněných hřebců (třetí nejlepší v drezurní části) a coby nejlepší hřebec svého ročníku byl vyznamenán cenou Freiherr von Stenglin. Úspěšně se také prezentoval ve sportu. V roce 1999 se zvítězil na Bundeschampionatu mezi čtyřletými hřebci a coby šestiletý skončil ve finále na druhém místě. Do roku 2010 startoval v drezurních soutěžích do St. Georg.

Jen v Německu má ve sportu registrováno více než 1000 potomků, kteří vydělali téměř 500 000 euro. V chovu působí přes 600 jeho dcer a více než 40 jeho synů, mezi něž patří např. praví bratři Locksley I - III (om: Weltmeyer), Londontime (om: Walt Disney I, vydražený za 510 000 euro), Lemony's Nicket (om: Weltmeyer, vydražený za neuvěřitelných 900 000 euro), Liberty Gold (om: Weltmeyer), Lauries As (om: Pik Bube I), Londonbeat (om: Rubinstein I), Leon d'Or (om: Calypso II), Lights of London (om: Weltmeyer) a mnoho dalších. Londonderryho dcery jsou matky plemenných hřebců Fürsten-Look (po Fürstenball), Dressage Noir (po Dancier), Demetrius (po Don Schufro), Brisbane (po Belissimo M) atd. Pokud bychom se podívali na mezinárodní drezurní scénu, pak Londonderryho nalezneme coby mateřského otce u klisny Diavolessa VA (po Don Frederico), což je 60. nejlepší drezurní kůň světa, dále pak u hřebce Florentinus V (po Florestan, 119. místo).

Londonderry byl synem oblíbeného plnokrevného plemeníka Lauries Crusador xx a hannoverské klisny Windsor Queen po Warkant. Ta je mimochodem také matkou v roce 1996 körovaného Will Be (po Wittinger).

Do českého chovu Londonderry nijak významně nezasáhl. Ani neměl jak, neboť se v původech hřebců působících v ČR neobjevoval – jen u hřebce Homburg (po Hochadel) figuruje coby otec matky.

Pro ZH Celle je tento rok skutečně smutným, neboť se musel rozloučit i s hřebci Dancier, Don Crusador a také Graf Top.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: