Odešel pan Otto Dlabola

11. 09. 2019 12:00

Obrázky: 1

Autor: Tisková informace Foto: archiv EQCH Rubrika: Různé Počet přečtení: 395 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Výrazná osobnost českého chovu koní a především koní plemene shagya arab, pan Otto Dlabola, zemřel ve čtvrtek 5. září 2019. Celoživotním profesním i soukromým zájmem a láskou pana Otto Dlaboly byli koně.

Byl zakladatelem a dlouholetým předsedou Svazu chovatelů shagya araba ČR. Byl mimo jiné také členem chovatelské komise Národního hřebčína Kladruby nad Labem a je autorem publikace popisující genealogické rodiny klisen teplokrevného a polokrevného stáda chovaného v hřebčíně v Kladrubech nad Labem v letech 1974-1988.

Ještě v loňském roce měli zájemci možnost slyšet pana Otto Dlabolu přednášet v Kladrubech nad Labem na semináři „Slavná minulost československých hřebčínů a chovatelská beseda pamětníků“, kdy jsme také měli příležitost popřát mu k jeho devadesátým narozeninám.

Poslední rozloučení proběhne v pátek 13. září 2019 od 13.00 hod. ve smuteční obřadní síni jaroměřského krematoria. Čest jeho památce.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: