Ocenění Zlatý klas získala starokladrubská vranka ze Slatiňan

2. 09. 2019 18:00, Aktualizováno 4. 09. 2019 23:13

Obrázky: 2

Autor: Tisková informace Foto: archiv NHK Rubrika: Chov koní Zdroj: Národní hřebčín Kladruby nad Labem Počet přečtení: 295 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Země živitelka, jedna z nejnavštěvovanějších zemědělských výstav, probíhala ve dnech 22. – 27. srpna 2019 na výstavišti v Českých Budějovicích. Od čtvrtku do soboty se jí účastnilo 6 starokladrubských klisen z Národního hřebčína Kladruby nad Labem.

První den výstavy, 22. srpna 2019, získala starokladrubská vranka Xarga–3 prestižní ocenění Zlatý klas. Na slavnostním ceremoniálu v rámci Společenského večera vystavovatelů na zámku Ohrada jej z rukou ministra zemědělství Miroslava Tomana osobně převzal ředitel Národního hřebčína Kladruby nad Labem, Ing. Jiří Machek.

Během víkendu obdivoval oceněnou klisnu na výstavišti také pan premiér Andrej Babiš. Pětiletá starokladrubská klisna Xarga–3 je typickou představitelkou plemene, má výraznou klabonosou hlavu, vynikající charakter a v současné době se připravuje k výkonnostním zkouškám.

Ocenění je odměnou za pečlivou a dlouholetou práci týmu zaměstnanců z hřebčína Slatiňany pod vedením zootechničky Ing. Kateřiny Neumannové, vedoucího výcviku Ing. Karla Dvořáka, vedoucího odchovny pana Luboše Černocha a vedoucího chovu pana Petra Víška.
 
Ve spolupráci se střední školou chovu koní a jezdectví Kladruby nad Labem byly starokladrubské klisny na Zemi živitelce předváděny žáky druhého a třetího ročníku 3x denně pod sedlem.

V sobotu 24. srpna 2019 se účastnili tradičního dožínkového průvodu. Pod vedením mistra odborného výcviku Ing. Hany Vojáčkové prezentovali ukázky výcvikové hodiny nebo jezdecké hry. Děkujeme Střední škole chovu koní a jezdectví Kladruby nad Labem za výbornou prezentaci.

 

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: