Oblastní mistrovství Východočeské oblasti zná své vítěze!

14. 08. 2017 09:00

Obrázky: 7

Autor: Michaela Javůrková Foto: Javůrková Michaela Rubrika: Skokové ježdění Počet přečtení: 992 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

V sobotu 12. srpna se v Suché u Litomyšle v areálu Jezdeckého klubu Hřebčín Suchá konaly další parkurové závody. V rozpisu závodů byly soutěže od hobby 80 cm až po S**, v rámci závodů se také rozhodovalo o medailích v Oblastním mistrovství dětí a juniorů.

Soutěžní den zahajoval parkur hobby do 80 cm na limitovaný čas, kde nejúspěšnější byla Denisa Prokopová a Lucky Illyrius (JK Lanškroun při SZŠ). Jejich odchylka od limitu 62 sekund byla 0,31 sekundy.

 Druhou soutěží byl parkur stupně „Z“, také na limitovaný čas. O neuvěřitelné 0,02 sekundy se od limitovaného času odchýlila Lucie Miřejovská a Garocky (JS Mnětice). Tento čas nikdo do konce soutěže nepřekonal, tudíž zaslouženě zvítězily.

Následovalo Mistrovství VČO dětí. Do soutěže nastoupilo pět dvojic, ze kterých dvě dvojice dokončily základní kolo parkuru bez trestných bodů. První do rozeskakování nastoupila Kateřina Perthenová ml. v sedle Cher DK (Stáj Perthen) a podařilo se jí parkur překonat rychle a bez chyby. Richard Horáček, který se pral o zlatou medaili, se však s koněm Ramzes Aha (JS AHA Nemojov) nevyhnul jednomu zaváhání a obdržel 4 trestné body. Kateřina se stala tedy dětskou oblastní mistryní, navíc se svým druhým koněm ještě dosáhla na bronz, jelikož měla nejrychlejší čas z jednou chybujících dvojic. Richard se musel spokojit s medailí stříbrnou. Bramborovou medaili si z OM odvážela Bára Marková v sedle Brooklina (JS Mnětice) s jednou chybou v základním kole, pátá byla Lara Severová a Sig reprezentující JK Útěchov.

Parkur stupně „ZL“ byl nejobsazenější soutěží dne, startovní listina čítala 50 dvojic. Parkur s návazným rozeskakováním zajela nejrychleji a bezchybně Vanda Tmějová a Žillien Taurus Trans (JKHS). Druhý a třetí byl Filip Tošovský (JPS Vanice) v sedle svých dvou koní Lord Licca a Hádanka Z.

Pátou soutěží sobotního programu bylo Mistrovství VČO juniorů. Na startovní listině bylo 13 dvojic, ze kterých šest dokončilo základní kolo bez chyb a postoupilo tak do napínavého rozeskakování. Poslední startoval v rozeskakování Filip Tošovský a již věděl, že musí překonat výsledek předchozí jezdkyně Anny Šolcové s Grün (JS Mnětice), která zajela bezchybné a rychlé rozeskakování. Filip ale nikde nezaváhal a po skvěle zajetém parkuru zaslouženě zvítězil. Anna si z MVČO odvážela stříbrnou medaili, bronz brala Vladimíra Pechanová a Riva Riva (JS Pastviny Pilníkov), která v rozeskakování jednou chybovala, ale měla rychlejší čas než Vanda Tmějová se stejným bodovým zatížením.

Vrcholnou soutěží byl parkur s hendikepem „L**“, „S**“. Parkur byl s návazným rozeskakováním, kde se nejlepší výsledek povedl domácímu Jakubu Petrusovi v sedle Corlensky LK. Druhá dokončila parkur Nikola Drdlová a Manon 5 (JK Farma pod Lípou), třetí byla Ing. Štěpánka Zavoralová a Karen 5.

Skokový program pokračuje na Suché 30. 9. a 1. 10. dalšími závody Oblastního mistrovství, tentokrát pro družstva, mladé jezdce a seniory.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: