NUTRIN Professional: tak trochu jiná krmiva

18. 05. 2015 11:00

Obrázky: 5

Autor: EQCH redakce Rubrika: Z redakce Počet přečtení: 5063 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Každodenní běh EQUICHANNELu se rozhodla podpořit další česká firma, kterou dnes vítáme v řadách partnerů: Darwin's Pet a jeho krmení NUTRIN. Proč by právě vás NUTRIN mohl také zajímat? Přečtěte si zkušenosti úspěšné drezurní jezdkyně Vandy Bělinové a uvidíte.

Kdo vlastně jsme? Ryze česká společnost, která vyrábí krmiva již 15 let.

Požadavky zvířat, vývoj a kvalita jsou u nás na prvním místě. Používáme špičkové suroviny a technologie. Výroba je pod stálým veterinárním dohledem. Pro krmiva NUTRIN jsme vytvořili speciální tým, který koně dokonale zná. Jsou v něm jak odborníci na výživu koní, tak lidé s mnohaletými chovatelskými i sportovními zkušenostmi.

Krmiva NUTRIN jsou výjimečná, pojetím i technologickým zpracováním. Tvoří ucelenou řadu, která pokrývá požadavky většiny koní se zřetelem na jejich zdravotní stav, plemeno a zátěž. Máte sporťáka ve vysoké zátěži, líného muchaře či milovaného seniora, jemuž chcete dopřát co nejdelší a nejplnohodnotnější důchod? Mezi jednotlivými krmivy NUTRIN naleznete to, co potřebujete! Navíc je můžete vzájemně kombinovat.

NUTRINZdravě a chutně

Krmiva NUTRIN jsou vytvořena na principech zdravé výživy. Jsou charakteristická nízkým podílem obilovin, vysokým podílem vojtěšky a spoustou surovin, jako jsou jablečné a hroznové výlisky, len, ostropestřec, bylinky, biotin a další, které do všech krmiv běžně přidáváme. Obsahují samozřejmě také minerálně vitaminový komplex vybalancovaný s ohledem na jednotlivé kategorie koní. Vše tak máte v jednom. Díky použité technologii je NUTRIN vysoce stravitelný (tedy nižší krmné dávky), nepráší a kůň si nemůže vybírat, co sní a co ne. Již nemusíte kupovat jednotlivé krmné suroviny či další doplňky, ztrácet čas jejich sháněním a navažováním. Pravou podstatu krmiva NUTRIN plně vystihuje slogan: Zdravá výživa pro skvělou kondici!

Všechny dotazy vám ráda zodpoví a vhodné krmivo právě pro vašeho koně doporučí Ing. Lenka Procházková, výživový poradce pro koně.

Vanda, NUTRIN, Grand Prix a trénink v přírodě :-)

feO tom, že krmivo NUTRIN skvěle vyhovuje i koním v nejvyšší sportovní zátěži, může poreferovat drezurní jezdkyně Vanda Bělinová. Vanda jezdí na koni 20 let (z toho 15 let drezuru) a již tři své koně dovedla na nejvyšší úroveň Grand Prix. Pravidelně se účastní závodů v Čechách i v zahraničí.

„Svých šest koní mám v malé stáji nedaleko Příbrami, kterou si s partnerem rekonstruujeme k obrazu svému tak, aby splňovala vše potřebné pro pohodlí našich koní a zároveň se tu dal dělat sport na té nejvyšší úrovni. Přesto, že jsou mí koně vrcholoví sportovci, snažím se jim zachovat co nejpřirozenější prostředí a režim. Do výběhu chodí skoro na celý den, domů jdou zhruba hodinu před prací, aby si odpočinuli. Práci volím co nejrozmanitější, velká část se odehrává v terénu, i drezurní úlohy jezdím na loukách a ty nejvyšší cviky na lesních cestách, aby koně práce bavila. Po práci si koně odpočinou a vracejí se do výběhu až do večerního krmení. Do haly chodíme jen v dešti nebo ve velkých vedrech. Máme tu několik rybníků, ve kterých v létě také pracujeme."

Jaké jsou požadavky, které na koně klade drezura na nejvyšším stupni?
Od koně na této úrovni potřebuji na prvním místě to, aby byl ve stoprocentní kondici, a to jak po zdravotní stránce, svalový i kosterní aparát musí fungovat naplno, tak po stránce psychické. Aby byl soustředěný a pozitivně naladěný, aby se mnou mohl a hlavně chtěl spolupracovat.

hyJaké z toho vycházejí požadavky na výživu? Co je pro vás důležité při výběru krmiva a sestavení krmné dávky?
Co se týče výživy, je potřeba, aby jídelníček mých koní obsahoval vše potřebné pro rychlou regeneraci a správnou funkci celého organizmu. Je pro mě důležité, aby krmivo bylo co nejstravitelnější a organizmus jej dokázal využít v plné výši. Žádné zbytečné složky, které by jím jen prošly bez využití a pouze zatěžovaly.

Splňuje značka Nutrin professional vaše požadavky?
S Nutrinem jsem maximálně spokojená. Líbí se mi i rozmanitost sortimentu, tedy že se krmná dávka dá skvěle napasovat individuálně na každého koně podle jeho hmotnosti, temperamentu a povahy.

Krmivo je evidentně i velmi chutné a mám s ním výborné zkušenosti - například mám jednoho koně, již na úrovni ,,T", který je psychicky velmi křehký, ale přesto strašně pracovitý. Měli jsme trochu problémy se sériemi přeskoků, kdy jevil občas známky nervozity a ztrátu uvolnění. Dostává NUTRIN Control a zlepšení bylo závratné, za pár měsíců udělal takový pokrok, že jsem tomu nevěřila.

A co koně? Jsou s krmením spokojení?
Koníci jsou myslím spokojeni velmi, krmení jim moc chutná, jsou ve skvělé kondici s lesklou srstí a v práci dělají veliké pokroky. :-)


O produktech zn. NUTRIN

sdNaše produkty jsou rozdělené do tří řad:

  • Sport line pro sportovní koně - dále je ještě rozdělena podle zátěže,
  • Special line pro koně se speciálními potřebami,
  • Breeding line, v níž naleznete krmiva pro chovné koně a koňské seniory.

V každé kategorii najdete krmiva, mezi kterými si můžete vybrat podle konkrétních požadavků vašeho miláčka. Takže například, máte-li koně v lehké zátěži (běžná rekreace, hobby sport), můžete zvolit buďto standardní NUTRIN Condition, nebo NUTRIN Regeneration pro koně s náchylností k trávicím problémům. Pro sportovní koně ve střední zátěži máte na výběr hned ze čtyř produktů, podle toho, jaký váš kůň je. Je lehce vzrušivý, nebo naopak potřebuje dodat energii? Anebo se jedná o westernové či barokní plemeno? Pro každého máme vhodný výrobek. Stejně tak si vyberete i pro koně ve vysoké zátěži mezi třemi druhy krmiv - NUTRIN Endurance, Military a Racing.

Řada Special line je určena koním se zdravotními problémy. Najdete zde krmivo speciálně sestavené pro koně s dýchacími problémy, obohacené bylinnou směsí, s problémy s pohybovým aparátem (obsahující chondroprotektiva a bylinky), pro koně, kteří potřebují nabrat a udržet svalovou hmotu (bez obsahu ovsa, ale zato obsahující kvalitní bílkoviny) nebo pro koně s letní vyrážkou (s přídavkem bylin, antioxidantů a konopného semínka pro podporu hojení kůže).

veAni krmiva mimo speciální řadu však nejsou ochuzena o doplňky, jako jsou antioxidanty, bylinky (např. ostropestřec pro podporu funkce jater), minerální látky, pivovarské kvasnice a další. Protože jsou pro nás důležitá především zdravotní hlediska, na prvních místech ve složení vždy najdete vojtěšku, která kromě vysokého obsahu kvalitních bílkovin pomáhá chránit trávicí trakt před poškozením. Podíl obilovin je co nejnižší v možné výši v rámci použité výrobní technologie a zátěže koně, zato nešetříme doplňkovými surovinami, jako je svatojánský chléb, jablečné a hroznové výlisky, len nebo oleje.

Pro zpracování surovin využíváme proces tzv. mokré extruze, díky němuž je výsledný produkt nejen zdravotně nezávadný, ale především výborně stravitelný, chutný a finančně dostupnější. Vzhledem k vysoké stravitelnosti je dávkování našeho krmiva nižší, než je běžné, což je také velmi příjemné. Naše krmivo je velice chutné a koně ho rádi přijímají.

Veškeré informace o našich produktech včetně podrobného složení jednotlivých krmiv a doporučeného dávkování najdete na našem webu www.nutrin-professional.com/produkty.

„Naším posláním je vytvářet a dodávat špičková krmiva pro koně. Trvalým sebezdokonalováním chceme být stále na špici ve vývoji, kvalitě i poskytovaných službách. Usilujeme o to, aby koně nalezli v našich krmivech kondici, zdraví i radost ze života. Chceme být respektovaným a spolehlivým partnerem našich zákazníků a uspokojováním jejich potřeb s nimi sdílet radost prožitou na kolbišti, vyjížďce krajinou či při narození hříběte..."


NUTRIN ProfessionalNUTRIN Professional

Extrudované krmivo špičkové kvality pro všechny typy koní v rozličné zátěži.

Vytvořeno na principech zdravé výživy koní. * Zvýšená stravitelnost a hygienická kvalita krmiva. * Snížení nákladů na krmení díky nižší krmné dávce. * Rychlé a snadné dávkování. * Konzultace a distribuce.

 

Darwin´s Pet s.r.o.
http://www.nutrin-professional.com
E-mail: equine@darwin.cz
Tel.: +420 491 433 234

Připojené obrázky

Připojené články

26.08. 2014 16:00 Fusilero III dekorován Nejkrásnějším koněm
17.11. 2014 16:00 Španěl na drezurním obdélníku

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: