Nový EQUICHANNEL - co nás čeká a nemine

25. 08. 2006 00:00, Aktualizováno 21. 02. 2010 15:51

Autor: Helena Görnerová Rubrika: Z redakce Počet přečtení: 4001 Počet komentářů: 4 Komentuji zde: Ano Bookmarkován 0 krát

Před rokem jsme vás informovali, že chystáme nový systém pro náš web, na kterém se vám bude žít o poznání lépe. Bohužel člověk míní, život mění a tak se celá událost odehraje až tento víkend. Jak se ale říká, vše zlé je k něčemu dobré a nový web vám tak přinese více, než ten původně zamýšlený. Co vás tedy přesně po tomto víkendu čeká? Pojďme si říci.


Co nás k tomu vlastně vedlo...

EQUICHANNEL.cz se za 9 let své existence stal nejen slušně navštěvovaným zpravodajským portálem se vším všudy, ale velmi silně také vnímáme tu úžasnou komunitu, kterou jste si vy, naši čtenáři, kolem něj vytvořili. Znáte se osobně, navštěvujete se, v diskuzích většinou již víte, s kým máte tu čest. Řada z vás nás ještě před rokem přesvědčovala, že starý web vám stačí a vyhovuje. Nicméně každý odborník vidí, že jeho zastaralý design již několik let není schopen účinně vám sloužit. Zejména nepřehledné "Články a reportáže" vyžadují opravdu velké úsilí, abyste našli konkrétní téma. Prehistoricky psaná "Inzerce" vás odmítá nechat inzerovat. Přidat nebo změnit údaje koňského subjektu je vleklá práce pro vás i pro nás a navíc neumožňuje zobrazit si vše, co máte v daném okresu, najednou. A mohli bychom pokračovat - kdo z vás např. kdy viděl stránku našich projektů či četl sekci "O tomto serveru"?

Všechny tyto nedostatky nás dlouho trápily, nemluvě o akcích, které běží z vašeho pohledu "za webem" a které byly velmi komplikované pro nás. Např. každodenní snaha vydat článek znamenala i více než hodinu práce a vyřídit vaše požadavky na zařazení kamkoliv pak dalších hodin několik. Tak tomu všemu bude, doufejme ;o), po víkendu konec.

Co tedy nový systém nabídne:Jeden login na vše

Nový systém přebere vaše registrace z nynějších diskuzních fór a umožní vám pod nimi přispívat v rámci celého webu. Zároveň s tím si můžete navolit, jaké údaje o vás se kde budou zobrazovat, v první fázi můžete přidat jedno foto. To vše se poté ukáže v tzv. "medailonku uživatele", který zároveň shrne vaše případné články, fotografie v naší galerii a nejnovější diskuzní příspěvky. Věříme, že tato část bude pro řadu z vás motivační a vaše osobní stránka tak nezůstane prázdná příliš dlouho ;o)
Na svůj medailonek se dostanete klikem na svou přezdívku.
Medailonky autorů budou dostupné pouze přihlášeným uživatelům. Pro ostatní se jména autorů pod články i jména diskutujících budou jevit jako prostý text bez odkazu. Rádi bychom tímto registrované čtenáře zvýhodnili.
Jelikož v současné době máme registrací několik tisíc a v takové zátěži jsme web pochopitelně otestovat nemohli, ponecháváme si další plánovaná rozšíření vaší stránky na později a budeme k nim samozřejmě sbírat i vaše náměty. Počítáme s prostorem, kde se budete moci podrobněji představit ostatním, připojt pár fotografií ad.

 • Do nového systému se přihlásíte stejně, jako do stávající diskuze.
 • Medaionky autorů a informace o registrovaných uživatelích budou přístupné opět jen registrovaným.


V nové inzerci probíhá zadávání i vyhledávání inzerátů pomocí formuláře se zaškrtávacími kolečky. Postupně tak klikáním rozbalujete další a další úrovně a velmi přesně tak naleznete, co hledáte.
Nová INZERCE

Zapomeňte na vše, co jste u nás kdy dělali - nová inzerce bude vypadat i fungovat úplně jinak. Nehledejte vyjmenované kategorie. V inzerci dostanete souhrnně, nehledě na kategorii, všechny inzeráty seřazené dle vteřiny vložení ("poslední inzeráty") a hlavní nabídkou bude cílené vyhledání podle kritérií (klikejte v okýnkách do teček ;o) Pro zadávání je pak připraven jasný formulář, díky kterému se vyhledávat a třídit následně dá. Vyberete si až do poslední úrovně a váš inzerát tak rychleji vyhledá potenciální kupec. Zároveň své inzeráty můžete jednoduše upravovat, mazat či obnovovat (posunete je tak na začátek seznamu).
Kvůli tak odlišné konstrukci ale bohužel není možné přenést inzeráty stávající, a tak začneme hezky od nuly.
I nadále má naše inzerce sloužit příležitostné, soukromé inzerci a proto i nadále budeme promazávat inzeráty, odporující tomuto pravidlu. Nicméně abychom vyšli vstříc vašim požadavkům, bude možné do inzerce zadat plošný inzerát - větší obrázek, který bude zřetelně označen "Placená inzerce". Pro info nás kontaktujte.

 • Staré inzeráty se do nového systému nepřevádí.
 • Obnovením inzerátu jej znovu zadáte na dva kliky. Žádné nové psaní, žádné duplicity.
 • Pro plošnou či komerční inzerci máme nový formát - kontaktujte nás.Novinka v diskuzních fórech

Pamatujete si ještě funkci "Nové příspěvky"? Pamatujete si, jak jste o ni stáli v nových diskuzích, ale kvůli zátěži webu to nebylo možné? Zkrátím tuto část na nezbytné:

 • "Všechny příspěvky" se vrací!!Nový přístup k datům - vše přehledně a co nejrychleji

Jsme si vědomi, že vaši pozornost neudržíme dlouho (podle nejnovějších průzkumů vydrží průměrný člověk číst cca 2 vteřiny a pokud jej obsah nezaujme, odchází... kdo dočetl až sem, je náš :o). Nechceme, abyste museli složitě hledat, proto jsme stávající "Články a reportáže" rozdělili do nové ovládací lišty:
CHOV VÝCVIK SPORT VOLNÝ ČAS ZAJÍMAVOSTI.

Těmto částem říkáme SEKCE a každá z nich sdružuje po novu několik RUBRIK, jak je už znáte:
CHOV - Chov koní; Veterina a péče o koně
VÝCVIK - Péče a výcvik
SPORT - Chladnokrevníci a práce; Dostihy; Drezura; Endurance ad. ...

A jeké je to pravé kouzlo sekcí a rubrik? Díky tomu, že má nyní každá rubrika svou samostatnou adresu (URL), můžete si konečně tu svou oblíbenou dát napřímo do bookmarků a používat ji například jako startovací stránku.

Velkou změnou prošly dříve tzv. "Satelity" - Drezura, Western ad. samostatné weby. Jejich správa byla nesourodá, vůbec nevypadaly, že k nám patří a většinou kvůli statickým částem byly obtížně udržovatelné, aktualizace vázly.
V novém jsme je proto sloučili s hlavním webem a tak když si nově dáte např. "DREZURA", dostanete nejen novinky, ale i nejnovější drezurní odkazy u nás, nejbližší drezurní akce, drezurní fotku ad. Při tom všem zůstanete stále na hlavním webu a budete moci na jeden klik využít i další sekce.
Nové satelity - PROJEKTY - jsou zatím:

Drezura Endurance Pony sport Stezky Vozatajství Western, postupně dojde k jejich reorganizaci podle oficiálně zastřešených disciplín.

 • Nově zavedená struktura článků umožňuje lépe využívat bookmarky a startovat v kterémkoliv místě webu, tedy i na konkrétním článku či rubrice.
 • Článek můžete zadat i vy - kontaktujte nás pro změnu uživatelských práv i pro návod jak psát články.
 • Jednotlivé disciplíny mají své souhrnné stránky, které sdružují relevantní informace.Ranče a jízdárny, Chovy, Stanice stezek a Obchody

V novém webu jsme toto vše sloučili do jednoho - ADRESÁŘ SUBJEKTŮ. Samozřejmě i zde lze vyhledávat - podle grafické mapy, podle kategorie i podle okresu přímo. Můžete tak "klást dotazy" typu "jaké všechny subjekty jsou blízko nás", nebo jen "jaké chovy mám v okolí". Prostě vyberete si.
Nově můžete sami zadat subjekt přímo formulářem a vložit k němu napřímo logo. Své subjekty si také budete sami spravovat. Vložení podléhá našemu schválení, změny už jsou tím pádem jen na vás.

 • Vložte sami svůj subjekt do adresáře, přidejte si logo.
 • Listujte adresářem napříč kategoriemi, okresy, nebo obojím najednou.
 • Požádejte nás o vlastnictví záznamu v adresáři, přidělíme vám jej ke správě.JEZDECTVÍ a jeho archiv

Jednou z velkých změn je konečně nová, samostatná sekce časopisu Jezdectví, se kterým celý web společně provozujeme. Najdete v ní vždy obálku a obsah aktuálního čísla a především archiv čísel několik let zpětně. Do archivu budeme postupně doplňovat i vybrané články v PDF formátu, na stránce lze jednoduše objednat řádkovou inzerci (již nemusíte stříhat formulář z časopisu) nebo předplatné.

 • Přehledný archiv jednotlivých čísel časopisu několik let dozadu.
 • Formulář pro objednání řádkové inzerce v Jezdectví.Nový design webu

Je vždy těžké měnit zaběhaný systém navštěvovaného webu, obzvlášť když naprosto přehodnotíte přístup k datům a podepřete tuto myšlenku úplně jiným vzhledem. Cílem nového designu je, abyste měli vše neustále přehledně po ruce, abyste museli co nejméně překlikávat a zároveň aby byl celý web proklatě rychlý.
Nehledejte u nás obrázkovou grafiku plnou šťastných, cválajících běloušů v mořských vlnách. Nehledejte u nás přehršel pozornostberoucích hejblátek, tlačítek a obrázečků. Nemáme je rádi. Nejsme galerie, jsme profesionální web a tak i naši grafiku držíme na uzdě. Nechceme totiž, aby byla zářící primabalerínou, zastiňující vloženou informaci. Má vám prostě a oddaně sloužit a vést vaše oko k tomu důležitému. Zda se nám to povedlo posoudíte už po víkendu sami.Vše podstatné bylo snad řečeno, co nebylo, dozvíte se po víkendu v návodu nebo v diskuzi.
Ve 14 hodin vypínáme a přejeme vám pěkný víkend bez nás! :o)

Držte palec. I když určitě nebudeme hned po spuštění dokonalí a zcela jistě se objeví nějaké "dětské nemoci", obě naše redakce věří, že i k té dokonalosti spolu s vámi jednou dojdeme. Nakonec, EQUICHANNEL.cz se o to snaží již devět let :o)


Připojené články

19.05. 2005 00:00 EQUICHANNEL.cz a JEZDECTVÍ připravují společný projekt

Komentáře

rozbalit všechny komentáře sbalit všechny komentáře

Seřadit komentáře: Od nejstaršího / Od nejnovějšího

 • 1.

  11:57 - 25. 08. 2006

  Teda teda,co budeme o víkendu večer dělat????Equichannel nikde..Tak držíme palce a v pondělí se snad sejdeme:-))Večer hold budu štrikovat:-))

 • 2.

  12:19 - 25. 08. 2006

  na diskuzi už někdo napsal, že sraz je na http://www.lide.cz na chatu v místnosti equichannel. Ale klidně můžete štrikovat.

 • 3.

  Nové stránky

  12:50 - 25. 08. 2006

  Držím Vám palce už se těším na pondělí.

 • 4.

  Re:

  12:56 - 25. 08. 2006

  Reaguje na 2.

  Pokud bychom to stihli dříve, uvidíte nás dříve.

  No a pokud web v pondělí ráno nepoběží, přijdu vám to na chat vysvětlit... :o)))

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: