Novela zákona o šlechtění, plemenitbě a evidenci hospodářských zvířat a o změně některých souvisejících zákonů (plemenářský zákon) nabyla účinnosti

4. 02. 2020 08:00

Obrázky: 1

Autor: Tisková informace Rubrika: Chov koní Zdroj: Česká plemenářská inspekce Počet přečtení: 547 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Novela zákona č. 154/2000 Sb., o šlechtění, plemenitbě a evidenci hospodářských zvířat a o změně některých souvisejících zákonů (plemenářský zákon) nabyla účinnosti.

Novela zákona cílí zejména na legislativně-technickou úpravu zákona v oblasti odpovědnosti za přestupky, kdy upřesňuje odpovědnost fyzických osob i právnických osob a podnikajících fyzických osob, rozšiřuje odpovědnost i na nesplnění zvláštních opatření vydaných podle § 25 odst. 3.

Dále byla rozšířena odpovědnost pověřené osoby, kdy podle nové úpravy se pověřená osoba dopustí přestupku i v případě neshromažďování daných údajů týkajících se evidovaných zvířat, hospodářství a osob podle požadavků ministerstva a pokud nevyhodnocuje a nezpracovává tyto údaje a neprovádí s nimi spojené odborné činnosti.

Novela se taktéž dotkla ustanovení § 27 odst. 26 plemenářského zákona, které upravuje výčet přestupků, za něž lze uložit pokuty. V § 27 odst. 26 písm. c) se tak objevila možnost sankcionovat nakládání s průkazy koní a průvodními listy skotu, které neodpovídají zákonu, tedy například situaci, kdy si chovatel koní a oslů a jejich kříženců a chovatel turů nevyžádá od pověřené osoby průkaz koně nebo průvodní list skotu.

Za pozornost rovněž stojí, že podle § 29a jsou nyní za veřejné listiny považovány nejenom průkazy koní, ale též zootechnická osvědčení a potvrzení o původu.

Novela nabyla účinnosti ke dni 15. 1. 2020.

Úplné znění zákona je dostupné v následujícím odkazu.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: