Nová nařízení vlády související se zamezením šíření koronaviru

11. 03. 2020 11:00

Obrázky: 1

Autor: EQCH redakce Rubrika: Nehody a prevence Počet přečtení: 1499 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

S účinností od 10. března 2020 od 18 hodin se zakazují divadelní, hudební, filmová a další umělecká představení, sportovní, kulturní, náboženské, spolkové, taneční, tradiční a jim podobné akce a jiná shromáždění, výstavy, slavnosti, poutě, ochutnávky, trhy a veletrhy, a to jak veřejné, tak soukromé, s účastí přesahující ve stejný čas 100 osob. Zároveň se s účinností od 11. března zakazuje osobní přítomnost žáků a studentů na základním, středním a vyšším odborném vzdělávání a na vysokých školách.

Toto nařízení má zásadní dopad na termínovou listinu jezdectví. Zrušen je Jezdecký festival, který se měl konat ve dnech 20. do 22. března. Opatření se dotkla i Zimního jezdeckého poháru ČJF. Zrušena je tedy poslední kvalifikace Zimního jezdeckého poháru ČJF, která měla proběhnout tento víkend v Tlumačově.

Česká jezdecká federace v souvislosti s vládním nařízením ohledně viru Covid-19 ze dne 10. 3. 2020 s okamžitou platností ruší vzdělávací akce pořádané pod hlavičkou ČJF - doškolování funkcionářů a Sportovní centra mládeže na celostátní úrovni. Platnost tohoto ustanovení je na dobu neurčitou.

V souvislosti vyhlášením mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví, kterým se zakazují sportovní akce, a to jak veřejné, tak soukromé, s účastí přesahující ve stejný čas 100 osob, je nutné vyrozumět všechny osoby, které se konkrétní sportovní akce na daném místě účastní, tedy nejen běžné návštěvníky, ale také všechny osoby zabezpečující průběh a realizaci sportovní akce a přítomné v daném místě a čase ve sportovním zařízení (jezdci, rozhodčí, realizační tým, organizátor a pořadatelská služba apod.).

Pokud se na zabezpečení budou podílet i další subjekty, přítomné po dobu konání sportovní akce ve sportovním zařízení (např. složky IZS), bude nutné i tyto osoby zahrnout mezi účastníky.

Tento výklad vychází jak z formulace zákazu v uvedeném mimořádném opatření, tak z účelu tohoto mimořádného opatření, kterým je ochrana obyvatelstva a prevence nebezpečí vzniku a rozšíření onemocnění COVID-19. Hromadné akce představují vyšší riziko přenosu onemocnění vzhledem k vysoké kumulaci osob ve vymezeném prostoru.

Platí tedy, že u všech akcí konaných jak v rámci ČJF i mimo ni jsou organizátoři a pořadatelé povinni dodržovat aktuálně platná opatření Ministerstva zdravotnictví ČR. Všechny informace naleznete na webu Ministerstva zdravotnictví české republiky.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: