Nejlepší rodeoví jezdci na Šiklově mlýně

12. 08. 2014 17:00

Obrázky: 4

Autor: Tisková informace Foto: Jaroslav Provazník Rubrika: Western & Rodeo Počet přečtení: 5753 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

V sobotu 9. srpna proběhlo v rodeo aréně na Šiklově mlýně mistrovství České republiky v rodeu a diváci měli příležitost vidět to nejlepší ze současné rodeové scény. Přinášíme krátkou (foto)reportáž.

Stejně jako v předchozích letech se rodeo pořádalo ve spolupráci s Rodeo Corral. K prasknutí zaplněná tribuna shlédla disciplíny Calf Roping, Team Penning, rychlostní disciplínu Barrel Race, atraktivní Steer Wrestling a celé závody byly uzavřeny disciplínou Cattle Branding. Soutěžilo se jak v kategorii seniorů tak také v juniorské kategorii.

sd

Slavnostní nástup účastníků

Sobotní dopoledne opět po roce ovládli rodeoví jezdci, kteří si poměřili síly jak v dobytkářských tak i v rychlostních disciplínách. Již v dopoledních hodinách proudily do areálu Šiklova mlýna davy návštěvníků, kteří byli natěšeni jak na závody, tak také na zábavný program, který je bavil po celý den ve westernovém městečku i v indiánské vesnici. Již v dopoledních hodinách jsme mohli shlédnout první disciplíny, hlavní program na rodeo aréně však začal úderem 14. hodiny, a to slavnostním nástupem všech závodníků a zástupců ze Šiklova mlýna. Nechyběli samozřejmě ani rozhodčí a veterinární dozor.

Celé závody odstartovala dobytkářská disciplína Calf Roping.

Dohonit a chytit do lasa velmi rychlé tele za pouhých třicet vteřin se podařilo pouze jednomu jezdci. Vítězem se tak stal Josef Večerka a Lady Sharp.Pokračovalo se další dobytkářskou disciplínou a to Team Penningem, kde bylo úkolem oddělit tři předem určená telata od skupiny a zahnat je na nedobytčí stranu kolbiště. Jezdci se občas pěkně potrápili s tvrdohlavými telaty, která byla ve velmi dobré kondici a občas je opravdu prohnala.

I když z počátku odpoledne panovalo na Šiklově mlýně opravdové horko, o telata bylo vzorně postaráno, a to pod neustálým dohledem veterináře.

sdfdf

Po dobytkářských disciplínách jsme shlédli rychlou jízdu kolem barelů v disciplíně Barrel Race. Zvítězil Miroslav Fencl na Benny Boy.

dd

Pokračovalo se divácky oblíbenou disciplínou Steer Wrestling, kde úkolem jezdce je při sesedání ze sedla koně položit tele na bok. Zde byl nejúspěšnější Daniel Dolejš s Fatinou. Celé závody byly ve večerních hodinách uzavřeny disciplínou Cattle Branding, kde úkolem týmu jezdců je oddělit určené tele, zahnat do značkovacího boxu a označit ho na kýtu. A protože jde jen o soutěž a na telatech nám záleží, značkuje se samozřejmě pouze značkovací barvou. Nejúspěšnější byl tým "Mraz saddlery" ve složení Miroslav Fencl, Roman Mráz a Jakub Růžička.

vs

Kromě otevřené soutěže dospělých bojovala o mistrovské tituly i mládež. Kompletní výsledky najdete zde: http://ceskerodeo.cz/09.08.2014-si%C2%ADkluv-mlyn-bystrice-nad-perstejnem.html

Celodenní program uzavřela soutěž na elektrickém býkovi o 5 000 Kč, kde své síly změřili jak samotní rodeoví jezdci, tak i návštěvníci. Na úplný závěr nechyběl krásný megaohňostroj, kterým nakonec finišuje každá mimořádná sobotní akce na Šiklově mlýně :-)

Zastavte se příště také vy!


Více informací na tel.: + 420 566 567 400 nebo na www.sikland.cz

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: