Nedělní karlovarské dostihy opět se dvěma vrcholy: klasickým Oaks a Lázeňskou mílí

21. 07. 2017 21:00

Obrázky: 5

Autor: Marcela Kozová Foto: Marcela Kozová Rubrika: Dostihy Počet přečtení: 724 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Hipodrom Holoubek s.r.o. letos ohledně nabízených dostihových lahůdek nasadil laťku vysoko. Zatím každý z uplynulých mítinků patřil mezi vrcholné události karlovarské sezóny. Také ten nadcházející, čtvrtý v pořadí, je následuje. Tradiční Lázeňskou míli doplní dalších sedm dostihů v čele s 72. OAKS HOLDINGU RABBIT CZ (Listed, 2400 m).

 Z početné převahy zahraničních odchovankyň zasluhuje pozornost Polyanta (ž. P. Foret). Svůj první životní start, shodou okolností na karlovarské dráze, proměnila v srpnu minulého roku v prvenství. Ve skvělých výkonech pokračuje i letos. Zvítězila v jedničkovém Mem. R. Deyla a druhá doběhla v Jarní ceně klisen. Neztratila se ani za hranicemi, ve Francii obsadila 4. místo.

Vysoko bude mířit loňská vítězka karlovarské Ceny Masise a letos třetí v Jarní ceně klisen Saša (ž. J. Verner). V osmihlavém poli je jediná, která zkusila štěstí v sezónním vrcholu klasického ročníku, v Českém derby.

Na předních místech výsledkové tabule můžeme očekávat Coffolu (ž. B. Murzabayev). V dosavadních čtyřech startech nedoběhla hůře než čtvrtá.
Do konečného pořadí nejvýznamnějšího testu klasického ročníku určeného výhradně klisnám by měla promluvit ve dvou letošních startech neporažená Hessoesse (ž. J. Rája).

Zlepšující formu naznačuje Luxia (ž. J. Šafář). V nižších kategoriích se v květnu dvakrát naplno prosadila a v posledním absolvovaném červnovém startu v dostihu I. kategorie doběhla těsně druhá.
 Do vyšší společnosti zkouší proniknout dosud nezvítězivší Rabbit Van Winkle (ž. M. Mach), Stealing A Win (ž. J. Palík) a Sigiriya (ž. R. Koplík).

Velice dobře obsazený je druhý z vrcholů LÁZEŇSKÁ MÍLE (II.kat, 1600 m). Na startu totiž nechybí její loňská vítězka Dally Hit (ž. J. Palík). Suverénka loňské sezóny narazí na účastníka červnového Českého derby Zocka (ž. B. Murzabayev) a předloňského Rakouského derby Bukhariho (B. Ferhanov). Velké šance na úspěch má neustále se zlepšující dvojice Facts And Figures (ž. P. Foret) a Bahama Pa Pa (ž. R. Koplík).

Výkonnostní nárůst je zřetelný také u čerstvého vítěze z karlovarského dvojkového testu na počátku července Rivertona (ž. J. Šafář), ale také u bělouše Siriuse (ž. V. Korečková). Johanka (ž. M. Havelková), pátá v karlovarské Letní ceně klisen, je jedinou klisnou na startu a zároveň nejméně zatíženým koněm na startu.

Zkušenosti z jedničkových a dvojkových dostihů by při nárůstu aktuální formy mohl využít Echo Rules (ž. J. Chaloupka).

V jednom z rámcových překážkových dostihů se potkají tři někdejší derbisté - Gibb´s Beach (P. Boekhout), Love Me (ž. P. Kašný) a především vítěz šesti rovinových a překážkových dostihů v řadě Barateus (S. Ferhanov). S nimi poměří síly dvojnásobný loňský vítěz se zkušenostmi z jedničkových klání Mirax (ž. J. Myška). Diamond Race (ž. M. Liška) před třemi týdny na zdejší dráze triumfoval. Simon Set (ž. J. Kousek) čeká na plný zásah téměř dva roky, ovšem letos ukazuje výrazný výkonnostní posun. Své příznivce si určitě najde i jediná klisna Holin One (ž. M. Novák).

Program:

  • 14.00 Cena MYDLÁŘKY BENEŠOV (steeplechase IV.kat.,3.500m)
  • 14.30 Cena JATKY ČESKÝ BROD a.s. (steeplechase, III.kat.,3.700m)
  • 15.00 Cena RENOMIA AGRO (III.kat.,2.000m)
  • 15.30 Lázeňská míle MIKROPu ČEBÍN (II.kat.,1.600m)
  • 16.05 72. OAKS HOLDINGU RABBIT CZ (Listed,2.400m, klisny)
  • 16.30 Cena PRIMO Josef Chejn s.r.o. (IV.kat.,2.000m)
  • 17.00 Cena DZS Struhařov a.s. (III.kat.,1.400m, dvouletí)
  • 17.30 Cena DUX Josef Chejn s.r.o. (IV.kat.,1.400m)

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: