Nedělní dostihové vrcholy pro favoritku i outsidera

6. 07. 2016 11:00

Obrázky: 9

Autor: Marcela Klingorová Foto: Marcela Klingorová Rubrika: Dostihy Počet přečtení: 1484 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Karlovým Varům momentálně vládne 51. Mezinárodní filmový festival. Atmosféra rozmanitého světa napínavých scén i hvězd, byť převážně čtyřnohých, se na Hipodromu Holoubek s.r.o. prolínala s krásou, ladností a rychlostí plnokrevníků. Třetí letošní mítink se svou atraktivitou zařadil mezi vrcholy letošního roku. Výborně připravenou dráhu si vyzkoušelo šest desítek koní z Čech, Moravy a Slovenska.

Dally HitHlavní slovo v rovinovém programu dostaly plnokrevné dámy ve dvoukilometrovém testu II. kategorie. Místní specialitu, LETNÍ CENU KLISEN pod záštitou primátora města Karlovy Vary, prosadili tamní pořadatelé jako významnou srovnávací zkoušku nejlepších tříletých klisen se staršími před dvanácti lety. Roli favoritky splnila výborným finišem Dally Hit, která tímto dosáhla třetího triumfu v řadě. Nejzkušenější účastnice Sapsiree si po dvou třetích místech z předešlých ročníků polepšila a doběhla druhá.

Překážkovým vrcholem dne, který vtipně moderoval herec a muzikant Petr Vondráček, byla Agrofert STEEPLECHASE O POHÁR Josefa VÁNI 2016. Mezinárodní příchuť 4500m dlouhému a nejlépe dotovanému dostihu dne náležejícímu do kategorie National Listed dodala jediná klisna v poli, slovenská Meny Bay. Lázeňské ovzduší se šestileté hnědce vůbec nelíbilo a doběhla poslední. Zraky diváků přitahoval osminásobný vítěz Velké pardubické Josef Váňa v sedle valacha A Pigalle. Třiašedesátiletý nestor dostihového světa se jako jezdec na zdejším závodišti objevil po dlouhých čtrnácti letech a skončil jako čtvrtý. Váňovi svěřenci Soros a Nos Galan si rozdělili druhé a třetí místo. Z vítězství se radoval po dvou neúspěšných pokusech svěřenec trenéra Pavla Tůmy Manifestation.

Josef VáňaMalý dárek k nedělním narozeninám Jiřímu Chaloupkovi přichystal bělouš Pale Martini vítězstvím v úvodním dostihu. Dvě vítězství si z Varů odváží jezdkyně Kateřina Hlubůčková po triumfu s Lady´s Manem a Pepou Havlem.

Výsledky:
  • 1. (III.kat., 1400m): Pale Martini (ž. J. Chaloupka) - Marionel (ž. J. Rája) - Ilissa Desert (ž. M. Havelková)
  • 2. (IV.kat., 2400m): Lady´s Man (K. Hlubučková) - současně Fatyma (ž. M. Mach) a Patricie (ž. P. Foret)
  • 3. (II.kat., 1600m): Tropical Bond (ž. P. Foret) - Echo Rules (ž. J. Chaloupka) - Chiquitita Chic (ž. M. Havelková)
  • 4. (III.kat., 2000m): Pepa Havel (K. Hlubučková) - Nee L´Amour (ž. P. Foret) - La Luneta (J. Andrésová)
  • 5. (II.kat., 2000m): Dally Hit (ž. J. Palík) - Sapsiree (ž. J. Chaloupka) - Romanetta (ž. J. Rája)
  • 6. (Stch NL, 4500m): Manifestation (ž. M. Novák) - Soros (ž. J. Kousek) - Nos Galan (ž. J. Kratochvíl)
  • 7. (Stch, IV.kat., 3200m): Ascover (ž. J. Kousek) - Veni Vidi Vici (ž. J. Myška) - Much More (ž. J. Sovka)

Připojené obrázky

Připojené články

30.06. 2016 15:00 Festivalový dostihový den s překážkovým tahákem

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: