Nečitelný Zlatý pohár a menší obsazení v dostizích

16. 06. 2016 05:00

Obrázky: 20

Autor: Monika Suchankova Foto: Monika Suchánková Rubrika: Dostihy Počet přečtení: 2608 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Již po týdnu, tedy 11. června, se na závodišti v Pardubicích uskutečnil další dostihový den. Hlavním programem byl Zlatý pohár, ve kterém, na rozdíl od let minulých, chyběl hlavní favorit. Kromě tohoto dostihu bylo připraveno dalších sedm dostihů, ve kterých bylo ale spíše méně startujících.

Jako tradičně byl první dostih odstartován ve 13 hodin. Jednalo se o Cenu proutěnkářů (IV. kat, 3 500 m, pro 4leté koně). Ještě před startem zlobil Sagrton, který si postavil hlavu a nechtěl se hnout z místa. Nakonec ho přemluvili a společně s ostatními skočil zkušební skok. Na startu se zdržela Corvina, mezitím šel do vedení Fragment of Scyris. Na protilehlé rovince měl pád Katalfamus. Před náběhem do cílové roviny šla do čela Playmona (ž. Radek Man, tr. Vocásková Helena, Zeas Staré Hradiště), která bez problémů zvítězila před Corvina, Romane Conti, Tercel a Tudello.

Playmona

V Ceně společnosti CZECH INSURANCE AGENCY s.r.o. (Stchcc, IV. kat, 4 000 m, pro 4leté koně) šla po startu na čelo Sheika Zuza, avšak moc dlouho se tam nezdržela, když ztratila svého jezdce. Poté se tempa chopil Saint Malo (ž. Lukáš Matuský, tr. Tůma Pavel, Dr. Charvát), který si dostih udělal pro sebe. Za ním s rozestupy dokončili Lambrozini, Ringmaster, Monarcho a pro páté umístění si daleko, vycházkovým tempem, doběhl Dreamboat, který neakceptoval tempo již značnou část dostihu.

Saint Malo

Chvilkové zdržení nastalo v Ceně mladých jezdců (Stchcc, IV. kat, 3 400 m, pro 5leté a starší koně), kdy se musel odchytit volný Long Pond, který svého jezdce ztratil ještě před zkušebním skokem. Což se podařilo a i on nakonec odstartoval, avšak až na druhý pokus, kdy startér koně vrátil zpět na start. O tempo se staral Saras. Ke konci dostihu se na čelo posunul Turf Finch (ž. Martin Liška, tr. Junková Jana, FINCH), který v cílové rovině neměl žádný problém uhájit vítězství. Druhý skončil All Scater před Libertin, Mr Louise a Paullinka.

Turf Finch

Dostih pro klisny, který nesl název Cena Lady Anne (Stchcc, IV. kat, 3 400 m, pro 4leté a starší), se stal kořistí Rapy (ž. Jan Odložil, tr. Novák Antonín, DS Malá Morávka), která odrazila útok v cílové rovině před druhou Sinndarka, Sun Belina, Dunáta a Ushuaia D'Allier.

Rapa

Nejpočetnější startovní pole se sešlo v Ceně ORLING (Stchcc, IV. kat, 4 500 m, pro 5leté a starší koně), kdy do dostihu odstartovalo dvanáct koní. Ze začátku se o tempo staral Elegant Devil, kterého později vystřídala Fantaghiro. Avšak před cílovou rovinou šel do čela Igráček (ž. Jan Kratochvíl, tr. Olehla Čestmír, MVDr. Antonín Šimera), který uhájil vítězství před pomalu se přibližující Bugaboo. Třetí dokončila Fanthagiro před Lady Bach a Vinsol Hill.

Igráček

V Ceně podporované městem Pardubice (Stchcc, III. kat, 4 200 m, pro 5leté a starší koně) ztratil hned na začátku svého jezdce Step Dancer. Mezitím se na čele dostihu pohyboval Marl Bora (ž. Josef Sofka, tr. Žalud Radek, Quartis- Zámecký Vrch), který jistě zvítězil před Renard Argenté, Tarant, Talent a Gauner Danon.

Marl Bora

Sedmým dostihem byl již vrchol odpoledne, Zlatý pohár Předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR (Steeplechase, NL. kat, 4 400 m, pro 5leté a starší koně). Přestože se na startu sešlo deset koní, hlavní favorit typu Khalshani či z nedávných let nepřekonatelný Roayl Mougins se mezi nimi hledali těžko. Jediný Sokol již slavil v tomto dostihu úspěch, v roce 2012 ho vyhrál.

A právě Sokol se po startu dostihu objevil na čele a udával tempo. V průběhu ztratil svého jezdce Manifestation a na jediné atypické překážce, vodním příkopu, ztratil jezdce i Laurian. V druhém kole dostihu Sokola na čela vystřídal Turdus. Avšak až za posledním skokem se rozhodlo, když pěkným zrychlením přešel do čela Nos Galan (ž. Jan Kratochvíl, tr. Váňa st. Josef, Vocetka). Druhý dokončil Marmiton, přestože měl jeho jezdec problém se sedlem, před Krocoleon, Sundara a Turus. Dále ještě dokončil Eliáš, Much More a Sokol.

Nos Galan

Posledním dostihem pak byla Červnová steeplechase (IV. kat, 3 900 m, pro 4leté a starší koně), do které nejrychleji odstartoval Moulin Rouge. V průběhu dostihu ho na čele vystřídal Veni Vidi Vici, ale nakonec se v cílové rovině strhl boj o vítězství mezi Raibow Ratki a První Láskou (ž. Petr Tůma, tr. Ševčík Miroslav, Ing. Vox Ševčík Vlachovice), která byla nakonec lepší. Třetí finišoval Veni Vidi Vici před Terapena a Spike.

První Láska

Další dostihový program se uskuteční 25. června, kdy hlavním dostihem bude II. kvalifikace na 126. Velkou pardubickou.

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: