Na úvod sportovní sezony své síly změří vozatajové

12. 04. 2019 17:00

Obrázky: 2

Autor: Tisková informace Foto: Archiv Dostihový spolek a.s. Rubrika: Spřežení Počet přečtení: 536 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Jezdeckou sezonu roku 2019 v Pardubicích otevírají závody spřežení. Cena Dostihového spolku se uskuteční o víkendu 13. a 14. dubna, kdy se do kolbišť a terénních tratí vydá na třicet vozatajů. Vypsány jsou také soutěže pro děti.

Dvoudenní vozatajské závody se budou konat hned na třech místech pardubického závodiště. V sobotu na koňská spřežení čekají drezury na travnatém kolbišti a také parkury (překážkové jízdy) v prostoru Šandova kopce nedaleko vodních příkopů.

Neděle bude patřit oblíbeným maratonům (terénním jízdám) v dostihové dráze s pěti překážkami. Pro dětské závodníky jsou připravené parkury a drezury. Stavitelem tratí je devítinásobný mistr České republiky ve vozatajských soutěžích a rekordman v počtu zapřažených koní Petr Vozáb.

S panem Vozábem spolupracujeme dlouhodobě, stavěl pro nás tratě i při Mistrovství ČR. Mít takovou kapacitu v týmu je záruka dobře připravených závodů. Navíc zná dráhu velmi dobře, sám byl dostihovým jezdcem a je také vítězem Velké pardubické z roku 1985,“ připomněl místopředseda představenstva Dostihového spolku a.s. Martin Korba.

Při prvních letošních závodech spřežení – další budou v červenci – se představí řada velmi zkušených vozatajů a medailistů z národních šampionátů. Nebude chybět ani člen vyhlášené vozatajské rodiny Nesvačilů Jiří mladší, který se účastnil i Světových jezdeckých her a který v Pardubicích zapřáhne dvojspřeží starokladrubských koní.

Při vozatajských soutěžích mají diváci vstup zdarma a mohou závodníky sledovat přímo v dostihové dráze. Závody každý den začínají v 10 hodin.

Startovní listina zde

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: