Na startu 128. Velké pardubické s Českou pojišťovnou bude dvaadvacet koní

7. 10. 2018 19:00

Obrázky: 2

Autor: Tisková informace Rubrika: Dostihy Počet přečtení: 593 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Pátek 5. října byl dnem, kdy dostihoví fanoušci dostali odpověď na otázku, kdo poběží Velkou pardubickou. Zveřejněna byla startovní listina, na které je dvaadvacet jmen koní z České republiky a ze Slovenska a k nim kromě českých jezdců hned osmička zahraničních žokejů. Startovní čísla jim vylosoval dvojnásobný vítěz Velké pardubické z let 1963 a 1965 František Vítek, který v letošním roce oslavil 80. narozeniny.

Jako prvního z dvaadvaceti letošních účastníků František Vítek vylosoval Zarifa, v jehož sedle bude italský jezdec Raffaele Romano. Los jim přisoudil číslo 3. Žokej Josef Bartoš, jehož byli diváci zvyklí vídat právě v sedle Zarifa, do letošní Velké pardubické odstartuje s Vicodym. Právě Josef Bartoš byl jedním ze dvou jezdců, kteří se losování účastnili osobně. Tím druhým byl loňský vítěz Velké pardubické Jan Kratochvíl, který svého parťáka No Time To Lose přenechává žokeji Josefu Váňovi ml. Zranění, které si přivodil při zářijovém mítinku v Pardubicích, mu nedovoluje vítězství obhajovat. „Lékaři a spousta dalších lidí dělali všechno proto, abych se vrátil. Ještě dnes dopoledne jsou doufal, že se to povede. Kontrolní rentgeny ale ukázaly, že to bude jinak. Ruka je stále v útlumu a start by v takovém stavu byl nebezpečný pro mého koně, pro mě i pro ostatní jezdce,“ přiznal Jan Kratochvíl. No Time To Lose, na kterého letos padlo startovní číslo 19, tak bude sledovat z tribuny. S jedničkou poběží outsider dostihu Mileryt, dvaadvacítku naopak ponese Universe of Gracie. „Šťastná třináctka“ připadla jednomu ze tří už třináctiletých koní, Kasimovi.

Josef Bartoš i Jan Kratochvíl prozradili i své tipy na koně na prvních třech místech. Shodli se na svěřencích Josefa Váni No Time To Lose a Ange Guardian, v posledním jméně se ale liší. Janu Kratochvílovi se líbí výkony koně Tzigane du Berlais, Josef Bartoš by rád do třetího místa viděl „svého“ Vicodyho. „Mívá formu až na konci sezony. Letos jsem si ho osahal víc než před loňskou Cenou Labe a myslím, že by na tabuli mohl být,“ řekl dvojnásobný vítěz Velké pardubické.

Dostihový mítink se 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou se koná v neděli 14. října 2018. Slavnostní zahajovací ceremoniál se uskuteční v 11 hod., o 30 minut později se poběží první z dostihů. Legendární Velká pardubická odstartuje v 16:40 hod.

Kompletní startovní listiny na celý nedělní program naleznete na http://dostihyjc.cz/startky.php?id_den=7049

Na Velkou pardubickou pohodlně vlakem a ještě se slevou na vstupném

Na 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou se vyplatí přijet vlakem. Nejen že je zastávka Závodiště vzdálena jen 3 minuty chůze ke vstupu do areálu závodiště, ale ještě získáte slevu 50 % na základní vstupné. Stačí u pokladny závodiště předložit platnou jízdenku Českých drah do stanice Pardubice.

Na závodiště můžete přijet vlakem dle standardního jízdního řádu, ale můžete využít také posilových spojů, a to jak z pardubického hlavního nádraží, tak i z Prahy. Národní dopravce České dráhy vypravuje zvláštní vlak na trati Praha – Pardubice – Chrudim. Z Prahy hlavního nádraží je odjezd vlaku plánován v 8:55 hodin, na zastávku Pardubice, Závodiště přijede v 10:25 hod. Na zpáteční cestu ze zastávky Pardubice, závodiště se vlak vydá v 17:28 hodin a na pražské hlavní nádraží dorazí v 18:58 hodin.

Jízdenku na zvláštní vlak je možné zakoupit na https://www.cd.cz/eshop/, nebo na pokladnách Českých drah po celé České republice.

Jízdní řád zvláštního vlaku je k dispozici také na http://zavodistepardubice.cz/doprava-a-parkovani---velka-pardubicka, kde jsou další informace k dopravě a parkování při letošní 128. Velké pardubické s Českou pojišťovnou.

Základní vstupné (stání) stojí 220 korun. Děti do 140 cm výšky a senioři nad 65 let mají vstupné zdarma (bez nároku na sedadlo). Sleva se nevztahuje na vstupenky zakoupené v předprodeji.

Hymnu při letošní Velké pardubické zazpívá Yvetta Blanarovičová

Už se stalo tradicí, že státní hymna při slavnostním zahájení dostihového svátku zní „na živo“. Letošní 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou svým zpěvem zahájí zpěvačka a herečka Yvetta Blanarovičová.

Po Heleně Vondráčkové, Evě Urbanové a Andree Kalivodové zazní státní hymna od další známé ženy českého showbyznysu. Veřejnost zná Yvettu Blanarovičovou především jako herečku. Studovala však na státní konzervatoři v Žilině hru na housle a operní zpěv a pokračovala na Státní konzervatoři v Praze, kde v roce 1985 absolvovala hudebně-dramatický obor. „Zpívat hymnu na Velké pardubické, to je pro mě čest. Vždy, když slyším naši hymnu, cítím hrdost k národu. A když budu moci tuto píseň zazpívat naživo, věřím, že to bude pro mne bude zážitek ještě mnohem hezčí," řekla Yvetta Blanarovičová.

Dostihový svátek se koná v neděli 14. října 2018. Slavnostní zahájení, při kterém zazní česká státní hymna a při kterém také patron závodiště a kněz Zbigniew Czendlik požehná koním a jezdcům, začíná v 11 hodin.

Vstupenky jsou stále k dispozici v online předprodejích: http://zavodistepardubice.cz/velka-pardubicka--5

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: