Na startovní listině Velké pardubické je jednadvacet jmen

6. 10. 2019 20:00

Obrázky: 2

Autor: Tisková informace Foto: Archiv Dostihový spolek a.s. Rubrika: Dostihy Počet přečtení: 427 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

V pražském hotelu Paříž bývalý hokejový brankář Milan Hnilička v pátek vylosoval startovní čísla pro účastníky 129. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou. Na start legendárního dostihu se v neděli 13. října postaví jednadvacet koní, tři z nich budou reprezentovat zahraniční stáje.

Prvním jménem, které Milan Hnilička z losovacího osudí vytáhl, byl Stretton. Los mu přidělil číslo 6. Loňský vítěz Velké pardubické Tzigane du Berlais se svým žokejem, pětinásobným vítězem Velké pardubické Janem Faltejskem, bude startovat s číslem 2, šťastnou sedmičku má jeden ze čtyř koní trenéra Josefa Váni Mazhilis, v jehož sedle bude vítěz Velké pardubické 2017 Jan Kratochvíl. Číslo 13 los přisoudil jedinému zástupci z Velké Británie, jedenáctiletému hnědákovi Rathlin Rose. Trenér David Pipe do jeho sedla angažoval žokeje Jamese Besta, který loňskou Velkou pardubickou dokončil s Ribelinem na 11. místě.

Zahraničí zastupují také dva koně ze Slovenska – s číslem 11 Vandual a s číslem 16 Tiep de l´Est, který s aktuálním kurzem 300:1 je prozatím největším outsiderem dostihu. Jediná klisna v dostihu Delight My Fire ponese startovní číslo 15.

Čtveřici koní na startu 129. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou má trenér Josef Váňa, a to Theophila (1), Mazhilise (7), Ange Guardiana (8) a Zarifa (10). „Bude měkká dráha, což je pro všechny dobré. Pokud bude ale příliš měkká, bude to nahrávat loňskému vítězi. Pro nás je zklamání, že ze zdravotních důvodů nepoběží No Time To Lose. Nejvyšší šance vidím u Mazhilise a Theophila, Zarif je spolehlivý. Uvidíme, jak Ange Guardian, Velká pardubická je na něj dlouhá distance,“ popsal své šance trenér Váňa.

K ambicím loňského vítěze Tzigane du Berlais se opatrně vyjadřoval jeho majitel, prezident Jockey Clubu ČR Jiří Charvát: „Tzigane jsme kupovali jako hříbě do překážek. Své předpoklady má. Je ale taky svéhlavý a proti nám stojí hodně dobrých koní. Je těžké vítězit, když se to od vás očekává.“

Do Velké pardubické byli v dodatečném termínu dohlášeni Beau Rochelais, Talent a Player. Talent zvítězil v poslední letošní kvalifikaci, v jeho sedle byl žokej Marcel Novák. Ten si ale do Velké pardubické vybral „svého“ koně, sedmiletého Playera. Ponese číslo 5.

Pipláme si ho asi od 4 let. Je to mladý kůň, jeho dostihová kariéra stoupá. Nemáme ale zkušenosti s tím, co udělá kilometr navíc, takže i pro nás bude výsledek překvapením. Dostih je to otevřený, je to i o štěstí. Velká pardubická je top pro každého jezdce… ať tedy vyhraje ten nejlepší,“ uzavřel svou řeč žokej a vedoucí muž letošního překážkového šampionátu Marcel Novák.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: