Na Pardubickém závodišti připravují dostihovou novinku

14. 07. 2020 10:00

Obrázky: 1

Autor: Tisková informace Foto: Milan Křiček Rubrika: Dostihy Počet přečtení: 153 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Letošní dostihová sezona v Pardubicích přichází s několika novinkami. Pravděpodobně tou největší jsou „Páteční rovinové dostihy“. Cílem je nejen nový zážitek pro diváka, ale také podpora koní především českého chovu.

Poznat závodiště v netradiční dobu a podívat se na pardubické dostihy jiným pohledem. To vše nabízí divákům páteční podvečerní mítink. Dostihový den kombinuje pro Pardubické závodiště v poslední době nepříliš časté rovinové dostihy s proutkami, tedy dostihy přes proutěné překážky. Zdejší hippodrom se tak vrací k myšlence roku 2013, kdy se na zdejší dráze běhaly tzv. bumpery pro budoucí překážkové koně.

Pardubické rovinové dostihy nejsou jen očekávaným zážitkem pro diváka. Jsou především snahou vytvořit vhodné podmínky pro začínající mladé koně, kteří tu budou moct poměřit síly ve své kategorii a načerpat zkušenosti pro dostihy vyšších kategorií. Můžeme si tak vychovávat další generaci třeba i pro Velkou pardubickou. Je to také podpora českého chovu, protože z některých dostihů jsou vyloučeni koně ze zahraničních chovů a ti čeští tak mají příležitost doběhnout si pro zajímavou dotaci,“ popisuje princip pátečních dostihů ředitel Dostihového spolku a.s. Jaroslav Müller.

Letošní jediný mítink Pátečních rovinových dostihů se uskuteční v předvečer druhé kvalifikace na 130. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou, tedy 24. července. Pozornost mu věnuje dostihová veřejnost stejně, jako při jiných dostihových dnech, a to včetně České televize. První ze šesti dostihů odstartuje v 17:30 hodin. Vstupné je pouhých 20 korun.

Záštitu nad Pardubickými rovinovými dostihy převzal hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

 

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: