MSJY ve vytrvalosti 2013 očima účastnic

12. 08. 2013 17:00

Obrázky: 8

Autor: Vladimíra Šebková Foto: Michaela Litovová Rubrika: Vytrvalost Počet přečtení: 3555 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

O mistrovství světa juniorů a mladých jezdců ve vytrvalosti jsme už několikrát psali. Tentokrát pro vás máme šampionát v Tarbes pohledem účastnic - co si z MS odnesly a na co budou vzpomínat?

Kristýna Zahálková a Ahmed - 33. místo

Co sis z MS odnesla?
Z MS jsem si odnesla spoustu úžasných zkušeností a super zážitků.

Co tě rozesmálo?
Rozesmálo mě spoustu věcí, ale asi nejvíc, když jsme se s Medým procválali posledním kolem a hlasitě si zpívali, na každém CP se na nás všichni koukali a smáli se a na posledním i zamávali :-)

Nejhorší a nejlepší zážitek?
Nejlepší zážitek asi tak celkově poslední kolo a jízda parkem, nejhorším zážitkem pro mě asi byl pohled na poměrně dost kamenitý sráz, který jsme měli společně sestoupat... Ale zvládli jsme to.

Co ti běželo hlavou při dojezdu do cíle a ve chvíli, kdy jste se dozvěděli, že jste úspěšně prošli závěrečnou veterinární prohlídkou?
Po úspěšném dokončení mi hlavou běželo jen moc a moc štěstí.

Kristýna Zahálková a Ahmed

Natálie Terberová a Joulik de Villeneuve - 43. místo

Co sis z MS odnesla?
Z MS jsem si odvezla obrovskou bichli o koních Emirátu a kovovou sošku koně.

Nejhorší a nejlepší zážitek?
Nejlepší zážitek byl - jak jinak - dojezd do cíle a ten nejhorší, asi když Žuldovi upadla podkova...

Co tě rozesmálo?
Hromadné máchání všech členů výjezdu :D

Co ti běželo hlavou při dojezdu do cíle a ve chvíli, kdy jste se dozvěděli, že jste úspěšně prošli závěrečnou veterinární prohlídkou?
Při dojezdu do cíle jsem pořád přemýšlela, jestli mám tu vlajku správně. A po veterině už jsem neměla moc sílu na něco myslet, ale byla jsem ráda, že jsme to se Žuldou zas zvládli...

Chlazení Joulika de Villeneuve před závěrečnou veterinární kontrolou

Karolína Pflugová a Karsen - 45. místo

Co sis z MS odnesla?
Na MS bylo mnoho zážitků... některé lepší, jiné zase horší. Po vysilující cestě jsme konečně dorazili do Tarbes. Okamžitě jsme byli pohlceni mistrovstvím. Všude bylo slyšet štěbetání snad ve všech světových jazycích, bylo úžasné vidět tolik výborných koní na jednom místě. Ten pocit, že jste se dostali až sem, na pomyslný vrchol tohoto odvětví sportu, byl opojný. Je těžké říct, co jsem si odnesla z dostihu. Když se zamyslím, tak je to spousta pocitů. V první řadě asi hrdost. Jsem pyšná na Karsena, že takový dostih dojel v pořádku.

Co tě rozesmálo?
Co mě rozesmálo? Byly okamžiky, kdy člověk nevěděl, jestli se má smát, nebo brečet. Ale nejradostnější byly asi okamžiky přímo při dostihu. Když vidíte, jak váš kůň s chutí běží a chce se mu závodit i po tolika desítkách kilometrů v takovém terénu a počasí, tak vám to strašně psychicky pomůže, udělá vám to radost a tak dále. A potom asi chvíle, když se celá equipa „dobrovolně koupala" v nádržích na vodu.

Co ti běželo hlavou při dojezdu do cíle a ve chvíli, kdy jste se dozvěděli, že jste úspěšně prošli závěrečnou veterinární prohlídkou?
Když jsem dojížděla do cíle, tak mi to zprvu vůbec nedocházelo. Až když jsem dostala do ruky vlajku a Karsen běžel tím davem lidí, kteří se radovali z mého příjezdu. Byl to úžasný pocit, dojet až k cíli v takové konkurenci. No a veteriny není potřeba komentovat. Ten pocit nepochopí nikdo jiný, než jezdci vytrvalosti. Jen si představte, že je znásobený tak milionkrát.

Karsen 1 při klusové zkoušce v první veterinární kontrole

Luisa Kopecká a Böjuss - eliminace po 1. kole kvůli kulhání

Co sis z MS odnesla?
Hluboké dojmy, že reprezentuji Českou republiku, že jsem byla na startu s nejlepšími jezdci a koňmi z celého světa. Také zkušenosti, například s přepravou koní v kamionu.

Nejhorší a nejlepší zážitek?
Hrozný zážitek byl ten, když jsem na trati v prvním kole cítila, že Böjuss kulhá. Byly to hrozné nervy, protože v průběhu kola se jeho kulhání/nekulhání střídalo a já doufala, že bude v pořádku. Nejhorší zážitek byl, když nás vyloučili.
Nejlepší okamžik byl start. Ten pocit, že se účastním mistrovství světa, byl nepopsatelný.

Co tě rozesmálo?
Celý výjezd na MS byl veselý :-). Rozesmálo mě například, když mi den po závodu řekl veterinář na Fit to travel, že můžu pokračovat do druhého kola, protože byl Böjuss v pořádku a nekulhal.

České trio (N. Terberová, L. Kopecká, K. Zahálková) v první etapě

Tereza Hrubá a Wint - retired po 3. kole

Co sis z MS odnesla?
Z MS jsem si odnesla hlavně spoustu zkušeností, hlavně se specifickým terénem a podnebím. Člověk se setkal s těmi nejlepšími na světě, takže měl obrovskou šanci pozorovat a učit se od nich.

Nejhorší a nejlepší zážitek?
Nejlepší okamžik byl start, kdy se 89 koní nacpalo do opravdu malého prostoru, čekalo na ten jediný okamžik a na to jediné slovíčko START, jak se hromadil adrenalin a najednou jako když praskne balónek to vše propuklo.
Nejhorší okamžik celého MS byla doprava koní do Besanconu- místo přestávky. (dál nechci rozebírat ;-))

Co tě rozesmálo?
Po celou dobu konání MS byl naprosto úžasný týmový veterinář p. Dvořák, celou dobu naprosto dokonale uvolňoval dost napjatou atmosféru, takže si myslím, že nejen mě rozesmíval opravdu na jedničku.

Tereza Hrubá a Wint na prvním chlazení

Další fotografie Míši Litovové najdete ve fotogalerii.

Ohlédnutí za světovým šampionátem z Francie najdete také na webu ČT - MS juniorů a mladých jezdců v jezdecké vytrvalosti.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: