Mistrovský reining v Krakovanech

14. 09. 2012 09:00

Obrázky: 2

Autor: Tisková informace Foto: Monika Julinová Rubrika: Reining Počet přečtení: 4641 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Ranch Happy Hour v Krakovanech na Kolínsku bude ve dnech 15. – 16. září hostit mistrovství České republiky v jezdecké disciplíně zvané reining, kterou lze označit jako westernovou formu drezury. Šampionát proběhne ve čtyřech třídách – první je určena pro mládež do 18 let, druhá třída zvaná junior je přístupná 4 a 5letým koním, další je pro amatérské jezdce a poslední – tzv. senior – je pro 6 a víceleté koně a jezdce všech věkových kategorií.

Kvalifikační závody probíhaly během celé sezony a v závodních arénách po celé republice. Nutno konstatovat, že se rok od roku zvyšuje úroveň jezdců i kvalita koní, zvláště velký posun je vidět u mládeže a amatérských jezdců," uvedla Mgr. Monika Julinová z reiningové komise České jezdecké federace.

MČR reiningKromě jednotlivých tříd budou jezdci závodit za své domovské oblasti v 3 až 4členných družstvech, jimž budou započítávány tři nejlepší výsledky v obou částech dvoukolové soutěže. Konečný součet výsledků pak určí jejich pořadí. „Družstva musí být složena tak, aby jeden člen soutěžil v kategorii mládeže a jeden člen v kategorii amatérů, nebo alespoň dva členové v kategorii mládeže, příp. dva členové v kategorii amatérů," upřesnila Monika Julinová. „V loňském roce bylo sestaveno rekordních osm družstev, tak jsme zvědaví, jak dopadne letošní rok. Očekáváme podobný počet účastníků, jako byl při předešlém mistrovství. Tehdy startovalo celkem 75 soutěžních dvojic. V reiningu mládeže se letos kvalifikovalo 12 soutěžících, což je cca 75 % ze startujících na kvalifikačních závodech, v kategorii amatér to je 30 dvojic (59 %), v reiningu juniorů 17 dvojic (63 %) a v reiningu seniorů 17 dvojic (39 %)," informovala Monika Julinová.

Vedle vyhodnocení republikových mistrů pod hlavičkou České jezdecké federace v jednotlivých třídách budou vyhlášeni také Šampioni roku 2012, kteří svého titulu dosáhli nejvyšším dosaženým počtem bodů, jež se sčítaly dle daných pravidel. Dalším oceněním bude Kůň roku 2012 v jednotlivých kategoriích. To získá vždy kůň, jenž dosáhl se svým jezdcem v hodnocené třídě nejvyššího počtu bodů od jednoho rozhodčího. Po skončení mistrovství České republiky bude také dokončena statistika pro předávání výkonnostních odznaků ČJF.

Sportovní zápolení bude po oba dva dny začínat v 10.00 hodin a předcházet mu bude od 9.00 hodin tzv. Futurity, což je předvedení tříletých koní. Hlavním rozhodčím je Rakušan Denis Schulz, známý profesionální jezdec a trenér reiningu, a společnost mu budou dělat dvě rozhodčí z Francie - Michele Pfender a Mariannick Domont-Perret.

Podrobnosti najdete na adrese www.ranchhappyhour.com.

Připojené obrázky

Připojené články

13.09. 2012 05:00 Pozvánky na víkend: sezona ještě nekončí!

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: