Mistrovské medaile ve voltiži se rozdají ve Frenštátu

2. 07. 2015 09:00

Obrázky: 1

Autor: Tisková informace Foto: Kateřina Návojová Rubrika: Voltiž Počet přečtení: 2903 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Nejlepší čeští voltižní jezdci změří své síly od 4. do 5. července ve Frenštátu pod Radhoštěm, kde se uskuteční mistrovství České republiky v této disciplíně přirovnávané ke gymnastice na cválajícím koni. Proběhne celkem sedm soutěžních kategorií.

Mezi muži v soutěži seniorských jednotlivců figuruje pět jmen, vč. obhájce loňského titulu Lukáše Kloudy, který se řadí mezi absolutní světovou voltižní špičku. Startovat bude na koni Landar vedeném Petrou Cinerovou. V jejich doprovodu bude cvičit i další výborný jezdec Adam Lukáč. Jelikož však reprezentuje Slovensko, tak bude nastupovat pouze v rámci přátelské soutěže," uvedla hlavní pořadatelka voltižních závodů ve Frenštátu Adéla Svobodová. V boji o medaile budou Kloudovi konkurovat Josef Zelinka, Pavel Heczko a Marek Hablovič. Posledně jmenovaný se dokonce představí se dvěma koňmi - s Condorem vedeným Libuší Hablovičovou a s Quidem lonžovaným Petrou Cinerovou.

Stejný počet startujících má i soutěž žen, v níž uvidíme Báru Komárkovou s Rubikonem a lonžérkou Andreou Videnkovou, Kristýnu Mojžíšovou na koni Grand Arot V pod vedením Kláry Fartákové, Veroniku Novákovou s Patriotem a lonžérem Ladislavem Menšíkem či Weroniku Schönwaldovou na Aladinovi s Ondřejem Svobodou. Zahraničním hostem v rámci přátelské soutěže bude Oxana Ilinova.

Velmi dobře je obsazená také soutěž skupin, kterých dorazí celkem sedm, vč. jedné z dalekých Košic účastnící se otevřeného klání. Dvojice jsou přihlášeny tři a nejvíce účastníků mají juniorské kategorie žen. Těch bude jak v části A, tak v části B dvanáct, a to bez započítání těch zahraničních startujících bez možnosti dosažení na medaile. Naopak nejméně je obsazena kategorie mužů juniorů. Dva účastníci Jan Hablovič a Bori Viktor tak budou soutěžit jen přátelsky.

Mezinárodní složení bude mít nejen startovní pole, ale i sbor rozhodčích. Do něj jsou delegováni Michaela Guznr Růžičková coby hlavní rozhodčí a dále Jarmila Jablonská, Zuzana Školeková, Kim Nordin z Finska a Zuzana Bačiak Masaryková a Lubica Lukáčová ze Slovenska.

Lukáš KloudaJiž v pátek odpoledne proběhnou v areálu oficiální tréninky, následně od 18.00 hodin veterinární prohlídka koní a o hodinu později dojde na schůzku vedoucích ekip," prozradila Adéla Svobodová. Závodit se začne v sobotu od 9.00 hodin, a to povinnými sestavami skupin juniorů a seniorů. Od půl jedenácté se stejné věkové kategorie utkají mezi jednotlivci. V rámci sobotního odpoledního programu se představí ještě dvojice, skupiny a také jednotlivci při volných sestavách. Finálová neděle začne v 9.00 hodin. Účastníky juniorské a seniorské kategorie jednotlivců čekají nejprve povinné a technické sestavy. Posléze již přijdou na řadu divácky nejatraktivnější finálové volné sestavy. Vyhlášení a předání medailí pořadatelé plánují zhruba na 17. hodinu.

Připomeňme, že v loňském roce se z mistrovských titulů České republiky udělovaných v Albertovci těšila mezi ženami Jana Bartoňková, v kategorii mužů zvítězil Lukáš Klouda, v soutěži juniorek A zvítězila Weronika Schönwaldová, z juniorek B nenašla přemožitele Vanesa Krištofová. Zlato si odvezla také juniorská skupina TJ Slovan Frenštát pod Radhoštěm a v dvojicích se z prvenství radovaly Tereza Viktorínová a Barbora Obluková z TJJ Lucky Drásov.

Návštěvníci areálu TJ Slovan Frenštát pod Radhoštěm se mohou těšit nejen na skvělé sportovní výkony, ale také na bohaté občerstvení, které jim zpříjemní pobyt v závodní aréně. Děti se mohou navíc těšit na jízdu v sedle pony. Ti, kteří nebudou mít možnost v sobotu a v neděli dorazit do Frenštátu osobně, tak si mohou pustit on-line přenos na webu České televize. Najdou ho na adrese: www.ceskatelevize.cz/sport/zive-vysilani/.

Další podrobnosti o programu mistrovství ČR ve voltiži najdete na adrese pořádajícího klubu: www.tjslovan.cz

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: