Mezinárodní konference o divoce žijících koňovitých - International Wild Equid Conference

2. 09. 2019 08:00, Aktualizováno 3. 09. 2019 00:06

Obrázky: 1

Autor: Tisková informace Foto: archiv Equichannel Rubrika: Počet přečtení: 251 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

První zářijový týden (1. – 5. září 2019) se na Fakultě tropického zemědělství v areálu ČZU v Praze – Suchdole koná Mezinárodní konference o divoce žijících koňovitých - International Wild Equid Conference. Konference symbolicky navazuje na tu, která se konala v Praze přesně před 60 lety (v roce 1959), díky níž se podařilo odstartovat úspěšnou mezinárodní spolupráci na záchranu koně Převalského.

Podobného úspěchu bychom chtěli dosáhnout i nyní. Stále totiž existují druhy velkých savců, u nichž je mezinárodní spolupráce nezbytná a u nichž mohou čeští odborníci a české zoologické zahrady hrát naprosto klíčovou roli.

Jedním z nich je zebra bezhřívá, a proto se jí bude mj. tato konference výrazně věnovat. Zebra bezhřívá je proto i v logu konference.

Konference bude zaměřena na nové výzkumné objevy i na ochranu divoce žijících druhů. Výsledkem bude výměna zkušeností i návrhy praktických řešení na ochranu druhů v místě jejich výskytu druhu (in-situ) i v chovatelských stanicích mimo původní výskyt (ex-situ).

V Praze se proto sejdou přední světoví odborníci na koňovité ze 30 států z pěti kontinentů. Za všechny například: Prof. Morrise Gosling (Newcastle University, UK), který studuje vzácné zebry horské, Prof. Wayne Linklater (Victoria University Wellington, Nový Zéland), jež se dlouhodobě věnuje studiu zdivočelých koní i ochraně fauny v jižní Africe nebo Dr. Patricia Moehlman (Arusha, Tanzanie), která intenzivně bojuje za záchranu kriticky ohroženého divokého afrického osla.

Další informace ke konferenci můžete nalézt na internetových stránkách www.iwec2019.com, a facebookových stránkách pod názvem: 2nd International Wild Equids Conference (@IWEC2019).

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: