Mezinárodní huculský šampionát s českou účastí

6. 10. 2016 18:00

Obrázky: 5

Autor: Marie Mračková Spoluautoři: Linda Vojtová Foto: Ing. J. Jelínek, M. Mračková Rubrika: Chov koní Počet přečtení: 3087 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

V prostorách krásného slovenského hřebčína Topolčianky se ve dnech 3.-4. září uskutečnil pod záštitou Mezinárodní huculské federace HIF po čtyřech letech již V. ročník mezinárodní chovatelské přehlídky huculských koní.

Hlavní program se udál v sobotu, kdy byli posuzováni koně v jednotlivých kategoriích (hříbata, mladší a starší klisny, mladší a starší hřebci). V závěru odpoledne byl vyhlášen šampion celé výstavy. Stala se jím klisna polského chovu Furora.

 Českou republiku reprezentovali čtyři zástupci tohoto plemene: klisna Fantazie pana Rudolfa Pazourka ml., hřebec Oušor Nuget v majetku Zemského hřebčince Tlumačov a klisny Hroby Desna a Goral XV-19 (Antonie) majitelky Marie Mračkové.

I přes velmi krátký čas k přípravě výprava z Čech v silné konkurenci rozhodně ostudu neudělala. Hroby Desna se ve své kategorii umístila sedmá z dvanácti a Goral XV-19 dvanáctá z dvaceti šesti.

V neděli následoval program poukazující na široké využití hucula. Prvním bodem programu – drezuře, se klisna Goral XV-19 s jezdkyní Lindou Vojtovou umístila na desátém místě z patnácti zúčastněných. V huculské stezce (závod přírodním terénem, kde jsou zakomponované i umělé překážky) se stejná dvojice umístila na osmnáctém místě z dvaceti šesti. Následoval vozatajský maraton a vozatajský parkur, v němž se čeští zástupci Jaroslav Musil a Rudolf Pazourek ml. s koňmi Fantazie a Oušor Nuget umístili na krásném třetím místě.

Dvoudenní akci zakončilo slavnostní defilé koní, jezdců a vozatajů na topolčianském dostihovém závodišti. Mezi vlajkami Slovenska, Rakouska, Polska a Maďarska se ta česká rozhodně neztrácela. Je naším velkým přáním a zároveň výzvou, aby za čtyři roky vlála opět a abychom se, ač není naše chovatelská základna příliš široká a ani počet chovaných huculských koní vysoký, znovu zúčastnili a ukázali, že naši huculští koně rozhodně mohou obstát i v mezinárodním měřítku.

Speciální dík patří panu Ing. J. Jelínkovi z ACHHK za prvotní impuls vedoucí k realizaci naší výpravy. Hřebčínu Topolčianky za vstřícnost a podporu i přes naše pozdní přihlášení. A v neposlední řadě paní Michaele Kralertové – trenérce, která nám pomáhala s „bleskovou“ přípravou obou klisen a osobně zajistila jejich přepravu.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 1 čtenářů. Celkový počet bodů: 5.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: