MČR v parkurovém skákání dětí a juniorů 2010: Konečná bilance

16. 08. 2010 21:00, Aktualizováno 17. 08. 2010 07:33

Obrázky: 18

Autor: Lucie Hladová Foto: Lucie Hladová Rubrika: Skokové ježdění Počet přečtení: 4687 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Naše zpravodajství je příletem fotogalerie uzavřeno, a tak se sluší závody zhodnotit a říct něco závěrem. Proto si dovolím několik osobních dojmů a všeobecných pojmů…

doprovodný program - tanečníciNutno podotknout, že ve Zduchovicích je velice znát závod od závodu (CSI, MČR atp.), že pořadatelé s organizačním týmem jsou zkušenější a ze svých předešlých chyb se dokázali poučit a reagovat na ně. Jistým příkladem byla například hudební produkce. Hudební doprovod při CSI mne příliš nezaujal, avšak nyní to již bylo jiné. Sice se vyskytly okamžiky, kdy hrála hudba, která jistě neoslovila obě generace (děti + juniory a jejich rodiče, trenéry), avšak tento problém se objevoval v menší míře. Velké plus navíc byla diskotéka od zkušeného DJ - jezdci a zkrátka všichni přítomní zde mají možnost se setkat příp. poznat a hlavně oddechnout si od veškerého stresu a pobavit se. Zkrátka nepřišli ani sponzoři závodů, kterých oproti dřívějšku přibylo. Během každé přestávky byli řádně jmenování a někteří (např. Toyota - předváděcí jízdy) se i předvedli ve velmi propracovaném, pestrém a zároveň zábavném doprovodném programu. Ten vyplňoval pauzy mezi soutěžemi a prezentovali se na něm se svou starou stříkačkou například i zduchovičtí hasiči či zaměstnanci převlečení za Miss nejrůznějších zemí.

Potlesk si odnesla nejen chovatelská vsuvka - křest hříbat, kdy však byly klisny nesmyslně při slunečních paprscích navlečeny do dek - ale i například břišní tanečnice a tanečníci.

Obdivuhodná byla pohotová reakce pořadatelů na ne příliš příznivou předpověď počasí, kdy byly během pátečního odpoledne přistavěny stany nad sezení. Diváci je tak využili nejen při dešti, ale například i při nedělním horkém počasí. Nakonec bylo počasí vyhodnoceno jako skvělé. Obrovská průtrž mračen se strhla v neděli ve 20 hodin, kdy byl již i areál uklizen.

Zároveň byla oceněna a na finální den i dobře využita nově přistavěná tribuna. Každý si tak mohl vybrat jakékoli místo s příjemným výhledem.

Smutné však je, že když je akce provozována s velkou přízní pro diváky, proč jsou ceny občerstvení tak vysoké. Ovšem pravda, toto není problém při parkurových soutěžích pouze sympatické letní restaurace ve Zduchovicích.

Velký obdiv a především pochvalu si zaslouží osoba jedna z nejdůležitějších - stavitel parkuru Jan Šíma. Nejvíce se jeho kvalita a pohotovost zřetelně potvrdila v počtu startujících při rozeskakování. Rozeskakování bylo napínavé a nebylo ani příliš dlouhé, avšak nebojovalo se pouze o medailové pozice. Myslím si, že zvítězili opravdu dobří jezdci s kvalitními koňmi. Mnozí z nich konstatovali, že parkur stavěný tímto stavitelem se dá srovnávat s kvalitním parkurem v zahraničí.

Velký obdiv si zaslouží také organizátorka, která má ve Zduchovicích vše pod palcem - Barbora Lišková. Vzhledem k tomu, že není rozený koňák, zkušenosti sbírá rychle a dokáže být pohotová a spolehlivá i týden před porodem - Baruš, držíme palce!

Tina Šalková s FatimouJistě jste během několik našich online zpravodajství postřehli, že kvalitu komentáře ovlivní nejen přístup pořadatelů, ale i právě možnost připojení se na internet. Ačkoli je po areálu ve Zduchovicích možnost připojení na wifi, síla signálu je bohužel slabá, a tak např. jde hůř z věže rozhodčích zasílat dokumenty „ven" a dělat online výsledky (pro které jsou mj. nové vytvořeny stránky www.zavody-zduchovice.cz), než jak je tomu často zvykem jinde. I když technika ani lidé nechybí. Co se týče našeho EQCH online týmu, rychlost a stálost připojení nás velmi omezuje při nahrávání souborů, fotografií a samotného textu. Pozitivní zprávou je, že areál o tomto problému ví a chystá se ho řešit. Ve srovnání s jinými areály je ve Zduchovicích alespoň na zpravodajství prostor.

Za pochvalu stojí již delší dobu zavedený program pro dětské návštěvníky, a to nejen dětský koutek, ale i jízda kočárem či na pony.
Naopak však zamrzí, když pořadatelský tým se natolik snaží a i pro řádné zahájení soutěže a uvítání účastníků čas vytvoří, že chování některých jezdců není tak snaživé. Stále se objevují jezdci, kteří nemají tu úctu a například na prohlídku parkuru se neustrojí tak, jak by se slušelo - v řádném jezdeckém oděvu. Psa si také nikdo na vodítko neupne a takto dál bychom mohli pokračovat...

Věřím, že když každý dbá na nejnovější módní novinky v jezdeckém oděvu, že vybere ten pravý kousek a přibalí k němu i slušné chování, a to nejen ke koni, ale i navenek - vždyť se to k tak důležité akci, jako je MČR, hodí!

Se závody byli pořadatelé spokojeni a nejen oni si pochvalovali plynulý průběh. Ihned po skončení závodů si Jezdecký areál Zduchovice navíc zažádal opět o CSI a také všechny mistrovství na příští rok. Tak doufejme, že se podaří nějakou obdobnou akci uspořádat příští rok znovu.

Na závěr bych ráda slyšela za náš tým, co se Vám na našem online servisu líbí a naopak, co bychom měli zlepšit, co vás zajímá - ať víme, po jakých informacích máme pátrat. Vaše komentáře a celkové hodnocení očekáváme zde pod článkem v diskusi či na emailu info@equichannel.cz.

Tohle bylo mé celkové hodnocení akce, vaše si jistě rádi přečteme taktéž pod článkem. Děkujeme za přízeň.

---Lucka Hladová

mistři ČR 2010 mladší junioři

Zároveň vás zveme k nahlédnutí do naší nové fotogalerie věnované MČR v parkurovém skákání dětí a juniorů 2010 ve Zduchovicích, kde si můžete prohlédnout snímky naší "dvorní" fotografky Katky Návojové. Případní zájemci si mohou o fotky napsat na její email KatkaNavojova@seznam.cz.

 

Kompletní videogalerii z MČR Zduchovice 2010 naleznete na inzertním serveru Equimarket.eu. Nenechte si utéci zejména kaskadérský kousek Lenky Vachutkové s Najdou.

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 1 čtenářů. Celkový počet bodů: 5.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: