LOH 2008: Olympijské novinky z drezurního světa

12. 06. 2008 00:30

Autor: Markéta Peterková Rubrika: Olympijské hry Počet přečtení: 3993 Počet komentářů: 2 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Přinášíme Vám novinky z aktuálního dění kolem účasti drezurních jezdců na LOH 2008. O tom, že na olympijských soutěžích budou chybět i někteří medailoví favorité, se můžete dozvědět z našeho článku.

Švýcarský tým se rozhodl odstoupit z účasti na LOH 2008, když jednička týmu, Silvia Iklé, prohlásila, že se LOH 2008 neúčastní se žádným svým koněm. V prohlášení tato zkušená jezdkyně uvedla, že olympijská soutěž se má uskutečnit v prostředí, kde vlhkost vzduchu činí 97%, teploty dosahují nad 30 st. C a v červenci začíná sezóna tajfunů. Koně do LOH čeká 5,5 týdenní cesta, kdy 7 dní stráví v karanténě v Cáchách a 10 dní v izolaci v Hong Kongu. Poté koně absolvují dlouhý, náročný let z Amsterodamu do Hong Kongu (11 hodin letu), budou se muset adaptovat na 6-tihodinový rozdíl a Silvia zmínila i chronické zdravotní potíže obou koní.

Krátce poté oznámili i dva kanadští jezdci Cindy Ishoy a Ashley Holzer, že se nezúčastní LOH 2008 z podobných důvodů, které zmínila Silvia Iklé.

Další omluva dorazila z tábora Belgie, kdy se ze zdravotních důvodů omluvil Jeroen Devroe, následován Andreasem Helgstrandem (Dánsko), Lone Jorgensenem (Dánsko) a Larsem Petersenem (Dánsko).

Prvním státem, který již oznámil složení svého olympijského týmu pro drezuru, je Kanada. V týmu je překvapivě i Ashley Holzer, který již oznámil, že se LOH 2008 nezúčastní.

Komentáře

rozbalit všechny komentáře sbalit všechny komentáře

Seřadit komentáře: Od nejstaršího / Od nejnovějšího

 • 1. Karel Novák

  Počasí?

  10:33 - 12. 06. 2008

  "olympijská soutěž se má uskutečnit v prostředí, kde vlhkost vzduchu činí 97%, teploty dosahují nad 30 st. C "<br /><br />tuší někdo, jak podstatny rozdíl je v počasí mezi Pekingem a Atlantou, že jím zdůvodňují neúčast?

 • 2. Adela

  Počasí?

  20:27 - 12. 06. 2008

  Reaguje na 1.

  Obrovský, partner byl v Číně loni a jeho zážitky cituji: vystoupíš z letadla a během pěti minut jsi totálně promočená. Připadal jsem si jako v parní sauně, je třeba jen 25 stupňů, ale Tobě to připadá, že je 40. Papír ani bankovky nešustí, všecho, všechno je vlhké. Ze všeho kape voda, v hotelu kde je klima jsem otevřel kufr a z něj se pařilo jako z hrnce. A to tam byl na podzim. Nedá se to popsat, kdo to nezažil nepochopí. Také záleží kde přesně koně budou, ne všude jsou tyhle podmínky.

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: