Lékárnička v láhvi, to je Absorbine Bylinné mazání

16. 01. 2019 10:00

Obrázky: 7

Autor: tým Ghoda s.r.o. Rubrika: PR článek Počet přečtení: 757 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Dříve bylo naše Bylinné mazání (v originále Absorbine Veterinary Liniment) nazýváno „lékárničkou v lahvi“. Na konci minulého století Absorbine přislíbil, že dokáže vyléčit vše od povrchových abscesů až po tvrdé naraženiny a dnes? Dnes je tato „lékárnička v lahvi“ nezbytnou součástí výbavy pro maximální zajištění zdraví a pohodlí vašeho koně. V dnešním článku vám přiblížíme pět základních možností použití Bylinného mazání – a některé z nich vás jistě překvapí!

1. Uvolnění a zklidnění svalových struktur

Receptura Absorbine Bylinného mazání byla vytvořena v roce 1892 tak, aby přípravek pomohl uvolnit svaly a namožené šlachy pracovních koní Wilbura F. Younga. Většinu dní byli doslova v zápřahu a tahali na dlouhé vzdálenosti piana – pekelně těžká práce!

Dnešní koně pracují různě, od špičkových sportovců v tvrdém tréninku, až po hobby koně a použití našeho mazání na zklidnění namožených svalů je stále velmi oblíbené. Jedno namazání denně na velkou svalovou plochu přináší úlevu při zotavení a regeneraci, přírodní ingredience navíc sval zevnitř zahřejí, napomůžou správné cirkulaci krve a zrychlí odplavení nežádoucích metabolitů. Obsažené výtažky máty zase vrchní vrstvy kůže příjemně ochlazují. Naneste přiměřené množství na ramena, krk, bedra a záď a kruhovým pohybem vmasírujte.

2. Pomoc pro šlachy a klouby

U těžce pracujících koní jsou namáhány především klouby, do kterých se soustředí celá váha koně, a jsou tak vystaveny tlaku, jenž způsobuje bolest a namožení. Měli by na to myslet především majitelé těžce pracujících koní, jejichž trénink zahrnuje skákání, obraty a další cviky zatěžující klouby. Pravidelná aplikace Absorbine Bylinného mazání na hlezna, spěnky, kolena, šlachy a vazy uleví od bolesti při tréninku a zamezí následnému tuhnutí kloubů.

Pronikavé teplo v hlubších strukturách poskytne rychlou úlevu od otoků a zánětů způsobených např. artritidou nebo jiným degenerativním onemocněním kloubů koním, kteří mají svá nejlepší léta za sebou. Zajistěte svému důchodci pravidelnou úlevu s Absorbine Bylinným mazáním. Jeho role je nezastupitelná také v případech, kdy se ozývají stará zranění nebo při doléčování např. úrazů šlach. Bylinné mazání buď vmasírujte a dále nebandážujte, nebo pouze namažte a pak lze ošetřené místo zakrýt bandáží či dekou.

3. Zabíjí mikroby

Absorbine Bylinné mazání je antiseptická tekutina, která efektivně zabíjí bakterie a plísně, které způsobují problémy vašim koním, ať už jde o hnilobu kopyt, plíseň či bakterie v oblasti chodidel. Pravidelná aplikace pomůže udržet kopyto čisté a chráněné před infekcemi. Přípravek nanášejte na spodní část kopyta jednou týdně pro prevenci vzniku infekce. Absorbine Bylinné mazání je pak první volba či podpora při léčbě abscesů, prasklin, hniloby, onemocnění bílé čáry aj.

Absorbine Bylinné mazání je díky svým vlastnostem skvělým pomocníkem pro udržení zdravé kůže. Použijte jej k vyčištění a ošetření problematické kůže od bakterií a plísní např. u dermatofilózy, letní vyrážky, u koní se sklony k drbání ocasu či u jakéhokoliv svědění (např. po bodnutí hmyzem). Nanášení na postižené místo třikrát týdně zaručí dezinfekci a nejen, že podpoří následné hojení, ale díky povrchovému pocitu ochlazení i zklidňuje svědění.

4. Připraví koně k práci a pomůže mu se zregenerovat po ní

Krevní oběh je rozhodujícím faktorem při vysoké zátěži během tréninku. Absorbine Bylinné mazání bylo navrženo tak, aby zvyšovalo cirkulaci krve. Aplikace před a po ježdění je skvělou rutinou, která podporuje ulehčení kloubům a svalům pro dosáhnutí nejlepšího výkonu. Aplikací mazání před tréninkem na klouby a nohy dojde k zahřátí a tekutina se dostane do krevního oběhu ve svalech, což napomůže k uvolnění a předejití zranění. Vmasírování Absorbine Bylinného mazání po náročném tréninku pomůže urychlit regeneraci svalů díky zvýšení průtoku krve do oblastí, které jsou nejvíc namáhané. Naneste přípravek tam, kde kůň vykazuje typickou ztuhlost nebo otok, a masírujte. Po masáži již ošetřené místo nezakrývejte. Nebo jemně namažte na nohy a zabandážujte, v případě zad můžete koně zadekovat. Bylinné mazání namožené struktury zklidní a zároveň zabrání tvorbě otoku. Ale pamatujte: nikdy silně nemasírujte a následně nepoužívejte bandáž/deku, ani nepoužívejte mazání přímo na materiál bandáže, další tření může koni způsobit nepříjemnosti. Při aplikaci před bandážováním nebo zadekováním buďte jemní, aby si váš kůň mohl užívat uklidňující a uzdravující teplo bez problémů.

5. Vzpružte se koupelí

Není nic tak osvěžujícího po náročném tréninku, jako koupel s Absorbinem. Přidejte trochu Bylinného mazání do kyblíku se studenou vodou a za pomocí houby celého koně umyjte. Dosáhnete jemného ochlazení, zklidnění a úlevy pro svaly a klouby, odstranění potu a špíny, dezinfekce a navíc zanechá na vašem koni čerstvě mátovou vůni!

Zkrátka a jednoduše je tato všestranná „lékárnička v láhvi“ stále nezbytnou součástí výbavy každého koňáka. Ať už vašeho koně trápí bolest svalů, otékání kloubů, svědivá kůže nebo byste mu jen rádi dopřáli lázeňskou čisticí koupel, bude vám vděčný.

 

Zdroj: absorbine.com

Poznámka: Vzhledem k rozdílné legislativě kosmetických přípravků pro koně v USA a EU nemůžeme některá fakta zde zmíněná uvádět na české etiketě výrobku. Děkujeme za pochopení.

 

Absorbine - značka, které váš kůň důvěřuje

Výhradní zastoupení společnosti W.F.Young Inc., výrobce produktů značky Absorbine, zajišťuje pro český a slovenský trh firma Ghoda s.r.o.

Zúročili jsme mnohaleté zkušenosti s chovem koní, prodejem potřeb pro koně a hledáním toho nejlepšího především pro naše koně. Přestože Absorbine není jedinou aktivitou firmy, neváhali jsme ji nazvat Ghoda - v hindském překladu „kůň".

Absorbine je značka, která nás, velké skeptiky, jednoznačně přesvědčila o své kvalitě, „donutila" nás rozšířit portfolio působnosti, pracovat ještě déle do noci a zkrátka nás chytila za srdce. Zní to jaké klišé, ale za kvalitou si stojíme. Produktům důvěřujeme my i naši koně. A vůbec nepochybujeme, že vy a vaši koně budete také. Jinak bychom to totiž nedělali.

 

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: