Květnové závody na Suché

16. 05. 2017 12:00

Obrázky: 3

Autor: Michaela Javůrková Foto: Javůrková Michaela Rubrika: Skokové ježdění Počet přečtení: 1020 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Druhou májovou sobotu se v areálu Jezdeckého klubu Hřebčín Suchá konaly parkurové závody, kde se dle rozpisu závodilo od Hobby soutěže do 80 cm, přes parkury stupňů „Z“,“ZL“, „L**“ a nejvyšší soutěží dne bylo dvouhvězdové S.

Sobotní dopoledne zahajoval Hobby parkur do 80 cm, který se jel dle článku 298.2.1 na limitovaný čas, jehož hodnota byla 62 sekund. Nejblíže tomuto času byl Petr Tvarůžek v sedle plnokrevného Alfani z JK Flamenco Sloupno. Druhý dokončil parkur Otto Vinzens v sedle Medison (Stáj Cilka, Otto Vinzens), třetí Eliška Beranová a Ontario 3 z Vaškovic Farmy.

Na limitovaný čas se závodilo i v druhé soutěži – parkuru stupně „Z“. Zde byla nejblíže limitu Sandra Kučerová a Rock´n Lery, reprezentující Horses Háj. Druhá byla Tereza Soukalová a Lausbub Z, třetí Aleš Richter a Conveta, oba z janovské Stáje Machovi.

Třetí soutěží byl parkur st.“ZL“, parkur s návazným rozeskakováním. Dvojice, která dokončila první fázi parkuru bez chyby, pokračovala do návazného rozeskakování, kde o vítězi rozhodoval čas. Nejrychleji a bezchybně protnula pomyslnou cílovou pásku Aneta Páblová v sedle Carmen 12 (JK Černožice), která jako jediná stlačila čas druhé fáze pod dvacet sekund. Druhá na výsledkové listině byla Jana Žáková a Arising Moon (SK Equi Ebonit), třetí pak Zdeněk Strádal a Le Mans 1 (JPS Vanice).

V domácí stáji zůstalo vítězství na parkuru „L**“, kdy nejrychleji a také bezchybně dokončil návazné rozeskakování Jiří Skřivan v sedle Jolie du Defey (Stáj Manon). Druhý byl Petr Tvarůžek a Valero DJ, třetí Vladimíra Pechanová v sedle Corlany (JS Pastviny Pilníkov).

Vrcholem jezdeckých závodů byl parkur stupně „S**“. Parkur stavitele Romana Falty nepřekonala žádná z dvojic bezchybně, proto o výsledku rozhodoval čas a počet trestných bodů. Se 4 trestnými body a časem 68,07 s zvítězila Veronika Špačková sedlající Vileriu (JK Černožice). Druhá také s jednou chybou na parkuru dokončila Vladimíra Pechanová a Corlana, třetí byl Jiří Skřivan s Jolie du Defey. Čtvrté místo obsadil také Jiří Skřivan, tentokrát s Con Cosmosem, pátá opět Vladimíra Pechanová se svým druhým koněm Riva Riva.

Závodní program v Suché u Litomyšle pokračuje 28. 5. drezurními závody. Parkurové závody se budou konat 8.-11. června. V tomto termínu JK Hřebčín Suchá hostí jedno z kol Českého skokového poháru, Velkou cenu Litomyšle. Děkujeme za účast a těšíme se brzy na viděnou!

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: