Kůň jako lék - REHAPROTEX 2000

27. 11. 2000 00:00

Autor: Lenka Červinková Rubrika: Hiporehabilitace Počet přečtení: 3564 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Ve dnech 8. - 11.11.2000 při akci Rehaprotex se na brněnském výstavišti v pavilonu A představilo občanské sdružení Šemík z Řícmanic u Brna.

Na kolbišti zhotoveném přímo v pavilónu mohli návštěvníci shlédnout ukázky práce s koňmi při pedagogicko - psychologickém ježdění a možnosti využití kontaktu s koňmi při volnočasových aktivitách dětí.

Kromě klasického ježdění a cvičení na koních měly ukázky za cíl předvést i více možností jak mohou děti s koňmi pracovat, hrát si, vzájemně na sebe působit.

Kromě usednutí na koňský hřbet je i mnoho jiných možností, jak prostředníctvím koně působit na dítě, zažívat spoustu zajímavých a inspirujících situací, jejichž prožívání a řešení je právě součástí terapeutického účinku kontaktu dítěte s koněm.

Vše na výstavišti probíhalo v klidu a pohodě, pracovníci veletrhů se snažili maximálně vyjít vstříc našim občas méně obvyklým požadavkům.

Na předvadišti se střídali koníci sdružení Šemík a Piafa z Vyškova, takže bylo neustále na co se dívat.

Chtěla bych Všem poděkovat za podporu a pomoc při této akci, zvláště sdružení HORSEMAN za pomoc při přípravě kolbiště.

Doufáme, že příští rok tuto akci budeme moci zopakovat a tak ukázat, že kůň v jistém smyslu opravdu může působit, když ne přímo jako lék, tak alespoň jako hojivý balzám na nemocné dětské duše.

L.Lišková (Sdružení ŠEMÍK)
sdružení Horseman

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: