Kůň jako lék, parawestern jako nová motivace

14. 11. 2002 00:00

Autor: O.s. Šemík Foto: Jiří Zach Rubrika: Hiporehabilitace Počet přečtení: 5416 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Ve dnech 5.-8.11.2002 proběhl na brněnském výstavišti další ročník mezinárodního veletrhu pro rehabilitaci, protetiku a zdraví - REHAPROTEX. V jeho rámci představilo občanské sdružení Šemík z Řícmanic již třetí ročník projektu Kůň jako lék. Cílem je pomoc dětem překonat těžké životní situace, psychická traumata a problémy související s výchovou. Prostřednictvím koní získávají děti podněty ke spolupráci, komunikaci a pozitivnímu přístupu k životu. Velký zájem je o novou motivační jezdeckou soutěž PARA-WESTERN.

Kůň jako lék

Cílem projektu je pomoc dětem překonat těžké životní situace, psychická traumata a problémy, související s výchovou a vývojem.

Snažíme se motivovat děti prostřednictvím koně ke smysluplné činnosti, ke spolupráci a k pozitivnímu přístupu k životu. Projekt probíhá každoročně od roku 200 formou pravidelného ježdění ve školním roce, letních prázdninových táborů a jednotlivých akcí.

Odborníci v Řícmanicích se zabývají především formou pedagogicko-psychologického ježdění (jedna z forem hiporehabilitace), které je zejména pro děti s lehkou mozkovou dysfunkcí, nurozami, psychózami, autismem, poruchami chování atd. a také pro děti relativně zdravé, které trpí špatným sociálním zázemím v rodině, šikanou ve škole a drogovou závislostí.

Parawestern jako nová motivace

Většina dětí, ať zdravých či handicapovaných, ráda soutěží. Naší snahou je umožnit jim to v atraktivním sportu, kterým je westernové ježdění.

Ve spolupráci s Western Riding Clubem ČR připravujeme úpravu soutěží tak, aby je mohly zvládnout i děti, pro které je jiný jezdecký sport ze zdravotních důvodů nedostupný.

První neoficiální PARAWESTERN soutěže se budou konat v rámci 2. ročníku "JUJU" poháru na více místech - tedy nejen v brněnském kraji.

Jak můžete pomoci?

- finanční pomoc (smlouva o reklamě, sponzoring)
- zakoupení potřebných pomůcek (sedla a ostatní výstroj pro koně, madla, jezdecké přilby, rehabilitační a jiné potřeby)
- jiná podpora (výroba tiskovin, přeprava koní, pomoc při organizaci akcí, zajištění občerstvení a věcných odměn pro děti na závody)

Co vám můžeme nabídnout?

- reklama vystavením vašeho loga na akcích, které pořádáme nebo kde hostujeme (Mosty - Přerov, MEFA - Rehaprotex, PROPET - brněnské výstaviště, Země živitelka - České Budějovice...)
- veřejné poděkování vaší firmě v tiskovinách
- uspořádání firemního Dětského dne pro vaše zaměstnance s rodinami (ukázky jezdeckých soutěží s možností účasti, jízda na koních, klauni, občerstvení, další porgram dle dohody)
- sleva pro vaše děti na jezdecké výcvikové kurzy a tábory

Kontakt na pořadatele:

Občanské sdružení Šemík
Říčmanice 119
664 01
e-mail: djsricmanice@centrum.cz
tel/fax: 545227186
Ing. Lenka Lišková 737850446
Michaela Zachová 603278091


 Pozn. redakce: Parawesternem se již několik let zabývá i Spolok westernového a turistického jazdenia v Hronovciach (SK). Chcete-li se dozvědět podrobnosti a načerpat vědomosti k případnému pořádání těchto soutěží, kontaktujte o.s. Šemík či zmíněný Spolok - http://www.ranchdd.szm.sk/.
HG

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: