Kudy kam po EQUICHANNELU: Zajímavosti

7. 08. 2011 12:00

Obrázky: 1

Autor: Šárka Dolanská Rubrika: Z redakce Počet přečtení: 2647 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Fejetony, koně a zákon, pozvánky, soutěže, recenze, z časopisů, koně a umění, ... to je jen nepatrný zlomek toho, co vás čeká v další, poslední rubrice, do které teď společně nahlédneme.

Rubrika Zajímavosti je skutečně plná zajímavostí:-) Za dlouhých (nejen zimních) večerů se můžete probírat 153 stranami textů! Tak pojďme do toho...

EQUICHANNEL.cz

Začněme třeba jednou z oblíbených kategorií - fejetony. Myslím, že každý alespoň trochu znalý EQUICHANNELu zná styl a způsob vyjadřování našich „dvorních" fejetonistek Lavery či draacete. Kdyby nově příchozí nevěděli snad, o čem je řeč, vybírám například z těch dříve vydaných: FEJETON na STŘEDU (7) - Diagnóza: koňák nebo Fejeton NEJEN na středu - Dopis Laveře - chcete-li si pocvičit bránice, vřele doporučuji:-)
Tuto kategorii však vytváříte i vy sami, čtenáři. Fejetony na vánoční téma jste psali v rámci soutěže o pět knih Kôň a človek v stredoveku autorky Daniely Dvořákové. Tematika Vánoc se sice do tohoto letního času moc nehodí, ale čtení je to pěkné, k pousmání ale i zamyšlení. Který z 21 fejetonů vyhrál (a které tedy určitě stojí za přečtení), se dozvíte zde v článku: Koňské vánoce - vyhlášení soutěže. I ty ostatní (nejen vánoční) si ale jistě zaslouží vaši pozornost!

Když už jsme se dotkli těch soutěží, ráda bych upozornila na projekt, který si jistě budete pamatovat, protože tato soutěž probíhala po celý loňský rok - Odyssea mého koně - velkou soutěž EQUICHANNELu a Fitminu. Připomínám ji, protože posláním EQUICHANNELu je především pomáhat, a proto je důležité stále znovu a znovu připomínat osudy některých koní. Motto soutěže znělo: Všechny příběhy přišly do soutěže o krmení (a odbornou poradnu) s Fitminem a vám budiž poučením nebo inspirací...Budou tedy poučením i čtenářům budoucím, všechny příběhy, které do této soutěže dorazily, naleznete v sekci Vaše příběhy.
Na EQUICHANNELu se soutěží opravdu různými způsoby, nejen jak se kdo umí vyjádřit slovy, ale chtěli jsme po vás například i fotografie (Fotosoutěž Čím je pro mě kůň nebo Fotosoutěž na motivy Hubertových jízd)a v nedávné době dokonce tvoření volnou technikou: "Nekrmte mé koně, safra!".

V poučné části této rubriky určitě stojí za připomenutí oddíl Koně a zákon. Užívání lesů koňmi, kterého jsme se dotkli i právnickými články minulý měsíc, bylo na EQUICHANNELu probíráno v několika článcích i v roce 2000 - Jezdectví a obecné užívání lesů a navazující, můžete tedy porovnat, co se během toho desetiletí změnilo či právě nezměnilo. Je tu taky zajímavé čtení (opět staršího data, aktuálnost problematiky nemůžeme zaručit) o koních ve službách policie.

A co všechno ještě do této rubriky spadá? Nesmíme zapomenout na trochu jinou formu EQUICHANNELu - audio a video. V sekcích Audio záznamy, HorseTV a EquiTV najdete odkazy na mp3 záznamy a koňské televize. Najdete tu například dokument o národní pýše - kladrubských koních, ale i o Koňské záchrance, o westernu, dostizích či výživě koní.

Nejpočetněji zastoupenou částí v Zajímavostech je rubrika lakonicky nazvaná Různé. Schovávají se do ní články opravdu různého charakteru: úsměvný Malý slovník pro zájemce o koupi koně aneb co říkají inzeráty, Koně v příslovích celého světa, užitečné zkratky používané v jezdeckém sportu, najdete tu opravdu cokoliv. A víte, co je to šlitáž? Dočtete se tu:-) A jak se chytá kůň? Tipy a nápady jsou tady!

Užitečné mohou být také Kdo je kdo a Recenze, testy. Chcete-li si vybrat nějaké vhodné čtení na zbývající prázdninové dny, hezky zrecenzovaný (samozřejmě týkající se koní) výběr najdete právě v této kategorii, Kdo je kdo vám zase představuje slavné i méně známé osobnosti z jezdeckého odvětví.

Dále tu jsou Koně a řemesla, Koně v umění, ale dočtete se tu i o dění ze zahraničí, představujeme různé koňské časopisy, také se tu dočtete, co probíhalo, probíhá či bude probíhat v redakci:-) A nesmíme zapomenout na početné Pozvánky, které také řadíme sem.

A i tak to není vše, více se dočtete v rubrice Zajímavosti. Tak čtěte, vzdělávejte se, EQUICHANNEL.cz je tu pro vás a pro vaše koně!

Poslední rubrikou však nekončíme, ještě nás čekají seriály.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: