Kudy kam po EQUICHANNELU: Výcvik

12. 06. 2011 12:00

Obrázky: 1

Autor: Šárka Dolanská Rubrika: Z redakce Počet přečtení: 2406 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Po exkurzi do článků o zdraví a připomenutí seriálu Léčba koňmi se podíváme, co skrývá rubrika Výcvik.

I tato rubrika je pro větší přehlednost rozdělena do kategorií, a to hned do šesti:

Některé kategorie jsou poměrně mladé, proto tam příliš článků nenajdete, ale EQUICHANNEL.cz to určitě hravě dožene:-) Nejpočetněji, co se článků týče, jsou obsazeny podrubriky Kurzy, semináře, soustředění, Natural Horsemanship, Teorie ježdění a Výstroj jezdce a koně.

logo EQUICHANNEL.cz

Kurzy, semináře, soustředění...

Název mluví sám za sebe - v této části najdete především reportáže z akcí, které nespadají do kategorie sport a závody, tedy z akcí vzdělávacích. Objevují se tu však i příspěvky (hlavně staršího data), které by mohly být zařazeny i jinde, rozhodně se ale určitým způsobem týkají výcviku. Budeme-li listovat od nejstarších příspěvků (čeká tu na vás 9 stran textů), narazíme hned na první stránce na přínosnou informaci - Uvazování koní by nemělo být problém, tento základní prvek se řešil nedávno i v diskuzi. Článek je sice několik let starý, ale možná tu najdete podněty k zamyšlení.

Mluvíte se svými koňmi při výcviku? K tomuto problému se vyjadřuje hned několik předních trenérů, jejich názory si můžete přečíst zde - Verbální komunikace s koňmi a její role ve výcviku.

Začátečníci si možná pokládají otázku - za jak dlouho se naučím jezdit na koni? Odpovědět na tuto otázku samozřejmě nejde, ale tento článek možná pomůže uvědomit si realitu. Ti, kteří už mají tuto otázku vyřešenou, možná ocení sice starší, ale pro domácí účely (asi ne každý má prostředky na supermoderní povrch jízdárny) jistě stále použitelný text Optimální povrch jízdárny.

Reportáž, která si také zaslouží pozornost, je ta z kurzu pro "minijezdce a minikoně" - Děti a přirozená komunikace jdou dohromady.

Chystáte-li se na nějaké soustředění nebo se chcete informovat o výcvikových metodách určitého trenéra, projděte si právě tuto rubriku. Jsou tu reportáže se zahraničními osobnostmi - Monty Roberts, Céline Willms, Jean-Francois Pignon, Denis Soyer, Claudia Benedela, Karol Hollý, Jan Boogarts, Arthur Kottas-Heldenberg, Tjärk Nagel, Sabine Mosen. Zastoupeni jsou tu samozřejmě ale i čeští trenéři - Václav Bořánek, Lenka Gotthardová, Zuzka Prokopová, Miloslav Vítek, Filip Minařík, Jaroslav Jindra a mnozí další.

V sekci Natural Horsemanship najdete převážně texty, které by mohly být řazeny i do rubriky předcházející - hlavně reportáže z kurzů na toto téma.

Teorie ježdění

V této části EQUICHANNELu se v posledních pár měsících skrývají především témata měsíce, jen pro připomenutí: Příprava na sezónu či Přiježďování v terénu.

Z těch starších stojí za přečtení hodně diskutované téma rollkuru. V sérii tří článků se této problematice věnovala Katka Lipinská:

Hledáte-li informace o bezudidlovém ježdění, přijdou vám vhod tři články, kde se můžete dozvědět více. K tématu se vyjadřuje i Karol Hollý a praktické zkušenosti s několika koňmi přidává Katarína Dvořáková.

Výstroj jezdce a koně

"Bezudidlová" problematika je zahrnuta i zde - najdete tu základní typy bezudidlového ježdění, ale i tři články o udidlech- aby udidlo zbytečně nebolelo. Nejen výstroj na hlavě koně je zde probírána, jsou tu i články věnující se výběru vhodného sedla od Stanislava Hakra. První díl - Jak správně napasovat sedlo na koně.

Schovává se tu také velké téma letošní zimy - A-B-C-Dekování koní, ale to jistě máte ještě každý v paměti a oprášit můžete zase až před zimou - už víte kde:-)

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: