Kudy kam po EQUICHANNELU: Volný čas

24. 07. 2011 12:00

Obrázky: 1

Autor: Šárka Dolanská Rubrika: Z redakce Počet přečtení: 2418 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Už jste letos stihli vyrazit na nějaké koňské putování po jezdeckých stezkách nebo dokonce na nějakou výpravu za koňmi do ciziny? Na Hubertovy jízdy si ještě budeme muset počkat, výstavy a show už některé máme pro letošek za sebou, ty hlavní jsou však také ještě před námi, ale v rubrice Volný čas, kterou dneska prosvištíme, si můžete kromě jiného najít i nějaký ten tip na výlet.

Čeká nás tedy předposlední rubrika z osmi hlavních, které na EQUICHANNELu najdete, Volný čas. Netýká se sportu, trénování či zdravotní problematiky, ale skutečně volného času, ať už toho stráveného s koňmi nebo bez koní, ovšem koňská tematika zde samozřejmě nesmí chybět.

Členění rubriky je následující:

Letem světem se teď podíváme, co zajímavého můžete v těchto kategoriích najít, 30 stran této části serveru nabízí různorodý výběr článků.

EQUICHANNEL.cz

Když se mezi koňáky řekne slovo výstava, jistě se každému vybaví minimálně dvě hodně známé výstavy. Na mysli mám samozřejmě výstavu pardubickou - Koně v akci a výstavu odehrávající se v Lysé nad Labem - Kůň. Obě výstavy mají již několikaletou tradici, obě se odehrávají v září v obvyklých termínech, obě jsou místem setkání pro koňáky z celé republiky. A u obou nesměl chybět EQUICHANNEL.cz. Najdete tu tedy reportáže a informace z obou výstav, jen namátkou z těch staršího data vybírám:

Nejen o těchto výstavách jsme vás informovali, Martin Blažek sepsal své zážitky z výpravy na Equitanu (vzpomínáte si na letošní podrobné reportáže z této výstavy?) - Můj pohled na výstavu Equitana 2005, dále tu jsou výstavy PROPET 2005 on-line, Fieracavalli 2002, Císařský ostrov patřil koním všech kategorií nebo KONE A ĽUDIA, 18.-23.8.2005. Fenomén Appasionata jistě netřeba představovat, najdete tu i reportáže z mnohých dalších show a výstav.

Další záležitostí, která se v posledních letech hodně rozvíjí i na našem území, je jezdecká turistika a stezky. Na stránkách EQUICHANNELu jste mohli nacházet informace o tomto projektu od samého počátku jeho vzniku - První turistická jezdecká značka již lemuje stezku v jižních Čechách či Středočeská koňostezka otevřena. Máte tu také tipy a rady k putování s koňmi, této tematice jsme se podrobně věnovali v červnovém tématu měsíce, jsou tu ale i články staršího data. Před 3 lety výstižně popsal své zážitky z putování koňmo po stezce Tomáš Sychra: Sedlčanská koňostezka vlastním kopytem.

Názvy podrubrik Hubertovy jízdy a hony, Jezdecké hry a tradice a Navštívili jsme... hovoří samy za sebe. Většinou se jedná o reportáže z akcí nebo výletů za koňmi, kde se můžete nechat inspirovat i vy pro výletování.

V kategorii Expedice a cestopisy se vám jistě vybaví vyprávění o pobytu na Kavkaze, které pro vás sepsala Eva Marková a vycházelo letos zjara. Když byste zapátrali dál, najdete putování Rumunskem, Novým Zélandem, Banátem a když mrknete ještě dál, najdete zajímavý příběh Daniela Robinsona, který se vydal na část Hedvábné stezky - kam až ho jeho cestování zavedlo, se dozvíte v článcích: Cena za pouť.

Nezapomeňte, že na tvorbě EQUICHANNELu se podílíte i vy, pochlubte se svým koňským putováním, zážitky, zkušenostmi, cestami s koňmi či za koňmi!

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: