Kudy kam po EQUICHANNELU: Sport a závody

26. 06. 2011 12:00

Obrázky: 1

Autor: Šárka Dolanská Rubrika: Z redakce Počet přečtení: 2302 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Drezurní ježdění, skokové ježdění, všestrannost, spřežení, vytrvalost - tyto disciplíny můžeme bezesporu zařadit mezi ty nejběžnější sporty s koňmi. V rubrice Sport a závody však najdete mnohem více!

Rubrika Sport a závody je vůbec nejpočetnější kategorií, která na EQUICHANNELu je. Můžete listovat na 367 stranách! A jaké činnosti jsou tu tedy zastoupeny? Výběr je skutečně bohatý:

EQUICHANNEL.cz

Ty známé disciplíny si jistě každý prostuduje sám - už víte kde - navíc každý týden se objevuje hned několik reportáží z různých sportovních událostí na titulní stránce EQUICHANNELu. Proto zkusím "vypíchnout" ty méně obvyklé a staršího data.

Jednou z opětovně rozvíjejících se záležitostí je jízda v dámském sedle. Zajímá-li vás, jakým způsobem se jezdkyně dostane k ježdění v tomto stylu, hned ve dvou dílech povídání vás se svým příběhem seznamuje Karolína Fränkelová. Kromě reportáží z dámského mistrovství (několik ročníků) tu najdete i upoutávky na soustředění v tomto stylu, jak takto zaměřený víkend vypadá, se dozvíte například zde: Víkend v dámském sedle, aneb pojďte jezdit jako dámy II. Pro začínající dámy může být přínosný článek Jaké by mělo být mé dámské sedlo?

Dalším, neméně zajímavým odvětvím je jízdní lukostřelba. Článků tu najdete sice jen pár, ale stojí za přečtení. Víte, kde se rodí jízdní lukostřelci? A jak proběhl první český seminář jízdní lukostřelby?

Zajímá-li vás dění ve světě, je tu i kategorie Olympijské hry a WEG - Světové jezdecké hry. Olympijských her tu najdete již několik ročníků - dopodrobna ty z roku 2008, včetně novinek o českém zástupci Jaroslavu Hatlovi. Dění ze světových jezdeckých her pro vás připravovala po celých 16 dní redakce EQCH ve spolupráci s Alltechem.

Zastoupení tu také mají klusácké dostihy, které jsou ve stínu těch cvalových, najdete tu průběh několika klusáckých klání - Klusácké dostihy v říjnu 2007. Zdá se, že pólu se podle posledních informací v České republice blýská na lepší časy.

Zviditelnit zaslouží neoficiální soutěže - hobby, ze kterých tu najdete pět stránek reportáží, pony sport - zde je také co číst, reportáže ze světa i z domácích kolbišť, a parajezdectví. V této kategorii převládají články o paradrezuře, je tu ale i parawestern.

Western & Rodeo tu má samozřejmě také svoje místo, dočtete se tu o všem, co si jen můžete ve spojitosti s westernem představit - kliniky, show, mistrovství, setkání,...

Voltiž je také jedna z disciplín, o které není veřejnost podle mého názoru dostatečně obeznámena. Naši voltižéři a cvičenci mají světové úspěchy, jak se dočtete v článcích na EQUICHANNELu: Český voltižní úspěch na Mistrovství Evropy - Itálie, Česká voltiž má zlato z mistrovství světa! a mnohých dalších.

Na závěr snad jen připomenu kategorii Všeobecná sdělení, zde najdete například zápisy se schůzí, aktuální zprávy z ČJF a FEI, oficiální vyjádření ČJF a podobně.

Rubrika je skutečně bohatá, vybere si opravdu každý!

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: