Kritéria mladých koní na Suché

10. 06. 2015 12:00

Obrázky: 14

Autor: Michaela Javůrková Foto: Javůrková Michaela Rubrika: Skokové ježdění Počet přečtení: 2261 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Chovatelský seriál Kritéria mladých koní měl v úterý 9. června svou pátou zastávku v Suché u Litomyšle, v areálu Stáje Manon. Sešlo se početné pole startujících koní a o kvalitní výkony nebyla nouze. Mladé koně hodnotil Jan Chýle.

KMK zahájily čtyřleté klisny, kterých se k hodnocení sešlo celkem čtrnáct. Nejlépe hodnocenou klisnou v této kategorii byla Wanda 4, předváděná Matějem Kotalíkem ze stáje Dita Opatice. Jejich známky byly 8,6; 8,4; 8,5; celkově 25,5. Druhou nejúspěšnější čtyřletou klisnou byla Gina 11 vedená vítězem VC Litomyšle, Jaroslavem Jindrou (Stáj Jindra). Součet jejího ohodnocení byl 24,7. Petra Masárová z JK Cabaliero předváděla čtyřletou klisnu Sandrinu, která se souhrnnou známkou 23,7 skončila na třetím místě.

KMK SucháČtyřletý hřebec Cornet Balous v sedle s Idou Jančářovou (JK Vega Brno) získal nejlepší ohodnocení – celkových 25,9 b. - ve svém ročníku. Global Champion TN vedený Karlem Polákem z JK Hapax obdržel v součtu 24,8 b a druhé místo ve výsledkové listině. 24,6 bodů, to byl výsledek třetího nejlepšího čtyřletého hřebce, Go-On T.S., předváděného Ing. Jakubem Štěrbou z píseckého hřebčince.

Parkur stupně ZL, to byla kritéria pro pětileté klisny, kterých se účastnilo devatenáct. Nejlepší pětiletou klisnu předváděl Jaroslav Jindra – a to klisnu Kigali, která získala známky 8,5; 8,6 a 8,5; celkově 25,6 bodů.

*Na parkuru „L*“ se hodnotily kvality pětiletých valachů a hřebců. Zde byl nejlépe hodnocený Carebis, vedený vedoucím jezdcem ČSP, Markem Klusem (JK Mustang). Jejich známka v součtu činila 24,8 bodů. Druhý byl Ing. Jakub Štěrba s Warness (24,6 bodů), třetí poté Miloslav Tomášek a Caressa (JO SŠ CHKJ Kladruby n.L.) s 24,4 body.

Nejstarší ročník, šestiletí koně, poměřovali své kvality již na dvouhvězdovém L. Mezi klisnami byla nejlépe hodnocenou Easy Lady, předváděná Danielou Tomáškovou ze stáje Dita Opatice. Jejich bodový zisk byl 25,2 bodů. Opavský Jiří Hruška vedl v tomto parkuru druhou klisnu v pořadí, Oridu-M. Výsledné bodové ohodnocení bylo 25,0 b. Třetí byl opět Jiří Hruška, tentokrát s Alexou Aristou B (24,8 b.).

Karel Polák přivezl na kritéria nejlepšího šestiletého hřebce – a to Empire 1, který byl ohodnocen nejvyššími známkami dne – 9,0; 9,0; 8,8; celkově 26,8 bodů. Druhým nejlíbivějším šestiletým hřebcem byl E-Blue vedený Jiřím Hruškou. Jejich souhrnná známka byla 25,8. Třetí byl La V Grand v sedle se Zdeňkem Paličkou (Elmtree a.s.).

Empire 1

Chovatelské závody Kritérií mladých koní budou pokračovat zastávkou v Mariánských Lázních. Na Suché bude nejbližší akce 4. 7., parkurové závody do stupně „S**“. Již nyní se na vás těšíme!

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: