Kritéria mladých koní se v roce 2018 konat budou

3. 05. 2018 13:00

Obrázky: 2

Autor: Tisková informace Foto: M. Javůrková Rubrika: Chov koní Počet přečtení: 1418 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Později, ale přece – i pro letošní rok se nakonec podařilo zajistit pořádání již tradičního seriálu pro mladé koně – Kriterií mladých koní, a to ve dvou z původně tří vypisovaných disciplin – ve skocích a drezuře. Letošní KMK vyhlašuje Svaz chovatelů koní Kinských.

Vzhledem k neutěšené situaci ve Svazu chovatelů českého teplokrevníka, který byl doposud vždy vyhlašovatelem seriálu Kritéria mladých koní, iniciovalo současné vedení SCHČT již před více než 2 měsíci jednání s ostatními chovatelskými svazy teplokrevných sedlových koní, zda by některý z nich nepřevzal pro letošní rok patronát seriál KMK, protože se jedná o způsob testace mladých plemenných koní, který mají všechny plemenné knihy ve svých šlechtitelských a zkušebních řádech. 
 
O dotační titul totiž může u MZe žádat pouze některé z uznaných chovatelských sdružení a financování seriálu je poměrně náročné, protože se musí veškeré náklady nejprve uhradit a teprve poté se u MZe žádá o dotaci ve výši 70 procent těchto nákladů. Financování v uplynulých letech bylo značně neprůhledné, a proto se do takové akce nechtěl žádný z ostatních svazů pustit. 
 
Spolupracující chovatelské svazy proto ustavily pracovní komisi KMK, které se podařilo sestavit nový model financování seriálu tak, že se dne 28. dubna 2018 předsednictvo a následně konference Svazu chovatelů koní Kinských rozhodly pořádání schválit a seriál KMK vyhlásit
 
Veškerá kvalifikační kola i finále, jak ve skocích, tak v drezuře, letos na základě smlouvy s SCHKK uspořádá TJ Equus Kinsky ve svém domovském areálu v Hradišťku u Sadské
 
Čtyři kvalifikační kola KMK ve skocích proběhnou vždy jeden den před již vypsanými závody na Hradišťku, začínat se bude 23. května, tedy den před 4. kolem letošního Českého skokového poháru. Finále pak proběhne během druhého zářijového víkendu, současně s finále Champions Tour.
 
Dvě drezurní kvalifikace KMK budou vypsány v rámci již plánovaných otevřených závodů na Hradišťku, finále proběhne současně s finále Národního drezurního poháru mládeže. 
 
Majitelé a jezdci mladých koní se musí připravit na nový způsob financování. Majitelům všech zúčastněných koní se budou vyplácet příspěvky na náklady spojené s účastí koní v KMK (příspěvek na cestovné a paušální příspěvek na odměnu jezdci a ošetřovateli), které jsou pro MZe, na rozdíl od výher, uznatelným nákladem. 
 
Zásady KMK pro rok 2018 v tuto chvíli probíhají schvalovacím řízením VV ČJF a jakmile bude tento proces dokončen, okamžitě budou zveřejněny. Všechny majitele a jezdce mladých koní srdečně zveme k účasti v letošním seriálu KMK. 

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: