Koňmi roku 2012 jsou Athos a Luka´s Ninja

4. 03. 2013 14:00

Obrázky: 1

Autor: Tisková informace Foto: Josef Malinovský Rubrika: Různé Počet přečtení: 1775 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Pražský palác Žofín hostil v sobotu 2. března 2013 již podesáté galavečer Jezdectví a České jezdecké federace, v jehož rámci byli vyhlášeni nejlepší jezdci a koně v olympijských disciplínách drezura a skoky. Již se stalo tradicí, že si na Slovanský ostrov přijedou převzít ceny osobně i koně, a nejinak tomu bylo i letos.

Tedy alespoň v případě drezuristy Athose 7, kterého jezdí Ema Jančářová. Skokový kůň roku 2012 Luka´s Ninja je momentálně se svojí jezdkyní Zuzanou Zelinkovou na mezinárodních závodech ve španělské Valencii, a tak byl Athos jediným koněm, kterému diváci na Žofíně kolem 19. hodiny aplaudovali. Společnost mu však dělali dva starokladrubští bělouši z Národního hřebčína Kladruby a dva vraníci Městské policie Praha.

V tu chvíli měly za sebou předávání tzv. mladší kategorie. Dětskou jezdkyní roku v drezuře se stala Michaela Pavlisová, ve skocích pak Francesca Kolowrat Krakovská. Mezi juniory nenašly přemožitele v drezuře Kamila Kotyzová a ve skocích Adéla Půlpánová. Novinkou bylo vyhlášení Dance and Jump Stars 21. Jeho vítězkami se staly Francesca Kolowrat Krakovská, Adéla Půlpánová a Barbora Tomanová.

Pořadatelé si připravili také trofeje pro mladé koně - a to konkrétně do 7 let. V drezuře ocenění získal Quäntchen Glück, jenž dosahoval úspěchů s Libuší Půlpánovou mladší. Ve skocích zastupoval svého svěřence Chicaga jezdec Kamil Papoušek.

Po krátké pauze pokračoval od 20.00 hodin slavnostní ceremoniál druhou částí, na jejímž začátku udělil Svaz chovatelů českého teplokrevníka uznání pro chovatele nominovaných koní českého chovu. To patřilo chovateli Athose 7 Josefu Jančářovi a Rudolfovi Janskému - chovateli hřebce Cascara, jenž s Josefem Kinclem mj. zvítězil ve skokovém mistrovství České republiky seniorů.

Athos a Ema Jančářová

Následně přišel na řadu Pavo Pohár Jezdectví. Ani jeden z nejlépe umístěných jezdců, jimiž jsou Fabrizio Sigismondi (drezura) a Aleš Opatrný (skoky), se na Žofín osobně nedostavil, a tak kolem obřího poháru zapózovala část ze zbývajících TOP umístěných.

Diváci si mohli připomenout i nejdůležitější okamžiky významných seriálových soutěží - Skokový pohár České pojišťovny a Český drezurní pohár. Pořadatelé skokové série se rozhodli vyzdvihnout práci dvou členů realizačního týmu za dlouholetý mimořádný přínos - jsou jimi režisér hudební produkce Ludvík Jandourek a vedoucí výpočetního střediska Dalibor Prokop. Vyhlašovatelé drezurního seriálu zůstali u tradičního modelu a na pódium pozvali vítězku hlavní kategorie Hanu Vášáryovou. Nechyběla ani nejlepší účastnice Českého paradrezurního poháru Anastasja Vištalová.

Maraton ocenění pokračoval anketou o pořadatele roku 2012. Z uvedeného titulu se mohli radovat zástupci Jezdecké školy Equus Kinsky v Hradištku u Sadské a Jezdecké společnosti Equitana Martinice. Poté následoval důležitý okamžik, kdy generální partner Světových jezdeckých her 2014 v Normandii - společnost Alltech - oficiálně uzavřela na Žofíně smlouvu o spolupráci se společností Fitmin. Návštěvníci při této příležitosti mohli zhlédnout prezentační video a nechat se tak pozvat na tuto velkolepou událost připravovanou na přelom srpna a září příštího roku.

Po krátké hudební vsuvce přišly na řadu konečně hlavní kategorie večera určené jezdcům roku. Mezi mladými jezdci získaly v anketě odborných komisí vyznamenání Karolína Šimáčková a Barbora Tomanová. Drezurní jezdkyní roku 2012 se stala Ema Jančářová a skokovým jezdcem Aleš Opatrný. Za něj přišla cenu převzít cenu přítelkyně Natálie Roučková a Aleš Opatrný diváky v sále pozdravil po telefonu, jelikož se v těchto dnech účastí mezinárodních závodů v polském Lublinu.

Zkrácený záznam oficiálního programu odvysílá Česká televize na kanálu ČT sport premiérově v úterý 5. března od 16.40 hodin a dále v několika reprízách. Pořad bude k vidění také na internetovém vysílání ČT.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: