Pouze na post místopředsedy pro sport, kam již nekandidoval z důvodu pracovního vytížení ostravský Pavel Hudeček, byl na třetí pokus zvolen Jiří Skřivan. Ten však neprošel prezidentskými volbami, do nichž kandidoval. Získal pouze 10 hlasů (z 65 možných), Tomáš Krůta jenom 2 hlasy.
Výkonný výbor tedy bude pracovat ve složení Ing. Jaroslav Pecháček (předseda), člen zodpovědný za vzdělávání Mgr. Jaroslav Sedláček, za legislativu a právní záležitosti Ing. Jan Metelka, místopředseda pro sport Jiří Skřivan, a místopředseda pro ekonomiku Ing. V. Šretr. Bývalá dlouholetá generální sekretářka ČJF Ing. Antonie Pellarová byla zvolena jako předsedkyně dozorčí komise.
Pro jezdeckou veřejnost máme několik dobrých zpráv – nebylo schváleno zvýšení licenčních příspěvků seniorů a juniorů, i když bylo projednáváno.
Z bohaté a chvílemi i bouřlivé diskuse vyšly další závěry – Konference uložila VV ČJF jednáním pro snížení dálničních poplatků a mýtného při dopravě za sportovním účelem nebo upravením podmínek na závodech tak, aby výše startovného byla v relaci s výší výher.
Další informace přineseme v příštím čísle Jezdectví.
Okénko prezidentských kandidátů (omlouváme se za nízkou kvalitu dodaných snímků):
PhDr. Tomáš Krůta (horní snímek) vzal předvolební boj vážně – dokonce investoval do tisku volebních letáků. Bohužel ho do funkce prezidenta nakonec doporučila pouze jihočeská oblast.
Jiří Skřivan (prostřední snímek) sice prezidentskou funkci nezískal, je však novým členem Výkonného výboru ČJF. Uvidíme, jak bude z této pozice prosazovat body jeho volebního programu. Diskutuje s letos zvoleným předsedou východočeské oblasti Tomášem Černým (vpravo). Také Jiří Skřivan byl podporován svou rodnou východočeskou oblastí, navíc také západočeskou.
Ing. Jaroslav Pecháček (dolní snímek) byl drtivou většinou zvolen prezidentem. Nyní tedy dojde k plnění jeho volebního programu, který si můžete přečíst na http://www.vco-cjf.cz/news/707/.
Pardubické závodiště v příštím roce oslaví 170 let od založení první dostihové dráhy. Už od 5. pr...
Nedávný průzkum mezi britskými majiteli koní přinesl docela zajímavé poznatky o praktických obtížích spoj...