Koňáci uklízí Česko!

10. 04. 2018 11:00

Obrázky: 1

Autor: EQCH redakce Foto: Lucie Kolátorová Rubrika: Různé Počet přečtení: 885 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Již tradičně probíhala v sobotu 7. dubna akce „Ukliďme svět, ukliďme Česko“. Opět se tisíce dobrovolníků rozběhly s pytli na odpadky po přírodě, kolem silnic a po polích, aby sesbírali co nejvíce odpadu pohozeného do okolí.

Například v okolí Brna jsme mohli potkávat nebývale velké množství skupinek v rukavicích a s igelitovými pytli plnými PET lahví a igelitů, plastových pohárků, krabiček od cigaret a spousty jiného nepořádku, kteří neukáznění občané bez kouska studu vyhodí z projíždějícího auta okénkem ven k silnici... případně bez špatného svědomí zastaví v lese a vysypou do příkopu – a klidně přihodí i ojeté pneumatiky.

Ti, kdo takovéto počínání nechápou, nesouhlasí s ním a distancují se od spoluobčanů-prasátek, vyrazili sjednávat nápravu. Zdarma, nezištně, jen pro svůj dobrý pocit, že přiložili ruku k dílu.

Příroda jim děkuje! Slušní lidé děkují!

My, koňáci, jsme si úklidové dny „natáhli“ přes celé jaro. Vyhlásili jsme si akci „Koňáci uklízí Česko“, jako odnož celorepublikového „Ukliďme svět, ukliďme Česko“.

Chceme se na úklidu podílet přes celé jaro, možná i celý rok... Mnozí uvědomělí koňomajitelé to již dávno dělají i bez výzvy: na vyjížďkách přírodou si vytipovávají kouty zanesené odpadky, černé skládky, příkopy, kam se nafoukalo fuj-svinstvo a kam je potřeba zajít následně již bez koní, zato s pytli a vozíkem. A sbírat a sbírat a sbírat...

„Kdo jednou Česko uklízel, nepořádek již v přírodě nedělá!“

Každý, kdo zašle snímek svého jezdeckého spolku v akci „Koňáci uklízí Česko“ i s popiskem, bude mít fotografii zveřejněnou na našem webu! A abychom vás trochu povzbudili, na nejhezčí příběhy a nejzajímavější fotky čeká nejen virtuální "síň slávy" na EQUICHANNELu a jeho Facebooku, ale také pěkné a velmi hmatatelné ceny. Fotky posílejte na uklizime@equichannel.cz!

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: