Kluzká Cena města Pardubic pro Ter Milla

7. 06. 2016 07:00

Obrázky: 20

Autor: Monika Suchankova Foto: Monika Suchánková Rubrika: Dostihy Počet přečtení: 2892 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Již třetí dostihový den se v letošní sezoně uskutečnil na závodišti v Pardubicích. V sobotu 4. června bylo připraveno celkem osm dostihů. Jako hlavní dostih byla Cena města Pardubic, kterou ale poměrně výrazně ovlivnilo počasí.

Prvním dostihem byla Cena proutěnkářů (proutky, V. kat, 2 800 m, pro 3leté koně), ve kterém se sešli debutující koně nad skoky, což se projevilo hned na prvním skoku, kdy Lipo odmítl skočit a zůstal stát před skokem. Poté pouze sledoval pomalu se vzdalující startovní pole. Mezitím se do popředí dostal Soson (ž. Josef Bartoš, tr. Vocásková Helena, Zeas Staré Hradiště), který si pouze hlídal náskok až do cíle před Hádes, Doldeton, Nancy a Rubikon.

Soson

Také druhý dostih, Cena za podpory ZOO Dvůr Králové nad Labem (IV. kat, 3 500 m, pro 4leté a starší koně) se odehrál přes proutěné skoky. Zde se za lesíkem, stejně jako při minulém startu, dostal do čela Playstarabad (ž. Lukáš Matuský, tr. Holčák Radek, Monte Negro) a pouze navyšoval svůj náskok. Za ním doběhli v pořadí Nicamia, Alegoria, Poinsetta a Pacino.

Playstarabad

Cena mladých jezdců (Stchcc, IV. kat, 3 400 m, pro 5leté a starší koně) poutala pozornost již v paddocku, kde se sešly téměř tři desítky spolumajitelů koně Theophilos, který je pronajat syndikátem Dostihový klub iSport.cz. Kůň ale moc radosti neudělal, když už na začátku dostihu vyklopil svého jezdce. Mezitím byla velice aktivní v průběhu dostihu Stinga, ale v cílové rovině na ni nezbylo lepší než páté místo. Pro vítězství si po boji doběhl Woody (ž. Petr Tůma, tr. Uhl Jiří, Iron Ladies Ostrava) před Rabbit Librettist, Lord Jagmin a Vinny Rain.

Woody

V Ceně Mezinárodní výstavy Koně v akci (Stchcc, III. kat, 3 500 m, pro 5leté a starší koně) šel do čela Love the Win, kterému se oproti minulým startům povedlo do dostihu odskočit. Velice nepříjemný pád se udál na Dropu, kde spadl Čáriray a také jezdce ztratil Larry. Další ošklivá situace nastala na posledním skoku, kde spadli Suerte Al Salto a Sorgenio. Mezitím se v cílové rovince rozpoutal boj o vítězství, kdy před vedoucího Love the Win šla nejdříve Amfora a poté se skvěle rozhýbal Puntarenas (ž. Lukáš Matuský, tr. Holčák František, Nicole TJ Monty), který lehce zvítězil. Druhá byla Amfora před Love the Win, No Time To Lose a Noble Fox.

Puntarenas

V Dostihu pod záštitou radního Pardubického kraje Pavla Šotoly a náměstka primátora města Pardubic Jakuba Rychteckého (Stchcc, IV. kat, 4 500 m, pro 5leté a starší koně) šel aktivně do čela Segal, který ale nakonec dokončil na třetím místě, když si pěkným závěrem pro vítězství došel Claas (ž. Pavel Složil, tr. Marcová Petra, Sorbon Malá Bystřica) před Canton. Čtvrté místo bral Absint a páté Songster.

Claas

Šestým dostihem odpoledne byla Cena bratranců Veverkových (Stchcc, III. kat, 4 700 m, pro 5leté a starší koně). Zde téměř celý dostih odvodil Mirax, ale v cílové rovince šel lehce do vedení Nostalgik (ž. Dušan Andrés, tr. Tůma Pavel, Dr. Charvát) a s velkým náskokem zvítězil. Další umístění brali Avec Charme, Mirax, Artistmontot a Floridas.

Nostalgik

Start hlavního dostihu, Cena města Pardubic (Schcc, II. kat, 4 500 m, pro 5leté a starší koně) byl přibližně o patnáct minut odložen kvůli krátkému, ale poměrně vydatnému dešti. Ihned po startu šel do vedení Charme Look. K největšímu karambolu došlo přibližně v polovině dostihu, kdy startovní pole točilo na drop. Na podmáčené půdě se smekli Charme Look, Mr Pamperito a Marmiton a poté pokračovali už bez svých jezdců. Na čelo mezitím přešel bělouš Ter Mill (ž. Jan Odložil, tr. Novák Antonín, DS Malá Morávka), který ješte v cílové rovině svůj náskok zvýšil. Druhý dokončil Usockem před Celadon, Jam Taki a Ange Guardian. Dostih ještě dokončil Trezor.

Ter Mill

Cena MČR ve všestrannosti (Stchcc, V. kat, 3 300 m, pro 4leté koně) byla v naprosté režii Jesmoona (ž. Jaroslav Myška, tr. Myškový Štěpánka, Jakub Myška-Myšková), když zvítězil stylem start-cíl s takovým náskokem, že se mohl jeho jezdec, Jaroslav Myška, soustředit na pořízení co nejlepších záběrů kamerou, se kterou letos jezdí některé dostihy. Další umístění si poté rozdělili Bukhari, Narol, Splash a Manol.

Jesmoon

Další dostihy jsou na programu již 11. červa, kdy by se měl běžet Zlatý pohár Předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: