Kladrubské čtyřspřeží na mistrovství Evropy jedenácté!

28. 08. 2017 13:00

Obrázky: 3

Autor: Tisková informace Foto: Alexandra Lotz Rubrika: Spřežení Počet přečtení: 1049 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Jiří Nesvačil jun. se čtyřspřežím starokladrubských běloušů z Národního hřebčína Kladruby nad Labem obsadil na mistrovství Evropy ve Švédsku skvělé jedenácté místo. Výborně si vedl především v parkuru spřežení, kde obsadil pátou pozici. I díky pátečnímu solidnímu výsledku z drezury tak celkově přiváží domů 11. místo, které vybojoval v konkurenci 21 nejlepších jezdců Evropy.

Ve dnech 21. - 27. srpna 2017 se čtyřspřeží starokladrubských koní z Národního hřebčína účastnilo Mistrovství Evropy. Pod vedením Jiřího Nesvačila jun. přivezli domů vynikající 11. místo, jež vybojovali v konkurenci 21 nejlepších jezdců Evropy. Letošní mistrovské klání hostilo druhé největší město Švédska Göteborg. V průběhu celé akce se do göteborgské Heden Areny a na stadion Ullevi sjelo 590 koní z 30 zemí. Závodilo se ve čtyřech soutěžních disciplínách čtyřspřeží, skoky, drezura a paradrezura. Diváci tak mohli zhlédnout 300 nejlepších jezdců Evropy.

Starokladrubští koně se během této akce neúčastnili jen soutěžních disciplín, ale byli také součástí zahajovacího ceremoniálu. Se svými koňmi u příležitosti zahájení Mistrovství Evropy 2017 vystoupila i Švédská královská jezdecká stráž, jejíž hudebníci (trumpetisti) sedlají starokladrubské koně z Národního hřebčína.

V královské disciplíně čtyřspřeží jezdci absolvovali ve třech dnech tři dílčí disciplíny. V pátek 28. 8. 2017 zajel Jiří Nesvačil jun. jednu ze svých nejlepších drezur a s výsledkem 52.38 trestných bodů se zařadil na průběžnou jedenáctou pozici. V sobotu se jezdci soustředili na maraton, jehož trasa byla vedena ulicemi města Göteborg až do městského parku Slottsskogen. Skvěle si náš reprezentant vedl i poslední den v parkuru spřežení, kde obsadil pátou pozici. Po součtu všech hodnocení obsadil celkové 11. místo, které je zároveň nejlepším umístěním ze všech jezdců české ekipy na tomto šampionátu. Vedle čtyřspřeží z Národního hřebčína se letošního Mistrovství Evropy účastnili i jezdci a koně z České republiky také soutěží ve skocích a paradrezuře.

Celkové výsledky: http://www.longinestiming.com/#!/equestrian/2017/1380/html/en/longinestiming/resultlist_DC.html

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: