Kdo jsou vítězové HaflingerCupu 2018?

22. 01. 2019 14:00, Aktualizováno 24. 01. 2019 21:50

Obrázky: 6

Autor: Veronika Jenikovská Rubrika: Pony sport Počet přečtení: 626 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Již třetím rokem byl v roce 2018 vyhlášen sportovní žebříček pro všechny koně plemene hafling. V rámci Haflinger Profi Cupu byly započítávány výsledky z oficiálních soutěží v drezuře, skocích a všestrannosti, pro parkurové hobby jezdce byl pak otevřen Haflinger Hobby Cup. Opět o něco větší zájem majitelů a jezdců koní a daleko větší počty startů jednotlivých přihlášených koní v sezóně nás samozřejmě velmi těší a doufáme, že se bude sport s haflingy dále slibně rozvíjet.

Drezurní žebříček byl opět rozdělen na dvě kategorie podle obtížnosti. V drezuře A, kam byly započítávány starty v soutěžích Z a L, s přehledem zvítězil valach Arcane, startující s Martinou Studničkovou, kteří měli úspěšnou sezónu nejen na tuzemských kolbištích, ale dokázali také získat titul vicemistrů Evropy v drezuře mladých koní.

V drezuře B, tedy žebříčku koní startujících v soutěžích L a S, byly rozdíly mezi nejlepšími soutěžícími o něco menší. Nakonec nejvíce bodů nasbírala klisna Niva, která soutěžila opět s Martinou Studničkovou.

Mezi čtrnácti účastníky žebříčku v kategorii skoky A (80 – 90 cm) dokázal vyhrát s obrovským náskokem nováček haflingských klání valach Naloon Kateřiny Jandové, který si tak právem zaslouží neoficiální titul objev roku.

Ve vyšší skokové soutěži nad 90 cm byly výsledky nejtěsnější a boj na prvních třech pozicích byl napínavý do samého konce. Zlato nakonec dokázala vybojovat Kristýna Mrzenová se svou klisnou Wunjou – dvojice, která se velmi dobře předváděla po celou sezónu včetně Mistrovství Evropy.

Tradičně nejméně obsazenou soutěží je všestrannost, kde mezi šesti koňmi letos těsně zvítězila klisna Sagara, která soutěžila většinu sezóny s Michalem Špalkem.

V rámci Hobby Cupu jsou vyhlášeny dvě kategorie podle věku jezdců. Mezi staršími – tedy jezdci nad 16 let – se nejlépe prezentovala klisna Anita s Andreou Kaprasovou, která získala více než dvojnásobný náskok na stříbrnou dvojici. Také Anita s Andreou byly účastnicemi ME haflingů a plemeno velmi dobře prezentují také na bezudidlových závodech.

V kategorii dětí rovněž s velikým náskokem zvítězil valach Art pana Milana Řeháka, na němž soutěžila jedna z členek jeho jezdeckého klubu.

Jménem všech účastníků děkuji sponzorům, kteří věnovali hodnotné věcné ceny - Haflinger centrum Vrchovany, Statek Nečín, Ranč u Tuffa a www.sloupkynafurt.cz. Poděkování patří také Gabriele Šípové, která vyrobila jak medaile pro HaflingerCupy, tak také pamětní plakety pro účastníky ME, které jsme stejně jako ceny pro účastníky HaflingerCupů předali v rámci členské schůze ČSCHH.

K výsledkům gratulujeme a za účast a především pilnou prezentaci haflingů na soutěžích všech obtížností a disciplín velmi děkujeme všem, kteří své koně přihlásili do soutěží, a budeme se těšit na další ročník, který vyhlásíme hned poté, co sportovní komise znovu zreviduje pravidla na základě zkušeností z letošního roku.

Kompletní výsledky najdete na webu www.haflingove.cz

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: