Karlovarský nedělní festivalový dostihový den s rovinovým i překážkovým vrcholem

1. 07. 2015 08:00

Obrázky: 1

Autor: Marcela Klingorová Foto: Marcela Klingorová Rubrika: Dostihy Počet přečtení: 1538 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Festivalové dění se za vydatné sponzorské pomoci společností Barrandov Studio a Agrofert v neděli odpoledne z lázeňského centra částečně přesune na závodiště ve Dvorech. Na Hipodromu Holoubek je připraven atraktivní mítink složený z pěti rovinových a dvou překážkových dostihů.

Rovinovému dění zavládnou zástupkyně něžného pohlaví, které nastoupí do Ceny primátora Karlových Varů - Letní ceny klisen (II. kategorie, 2 000 m). Místní specialita pro tříleté a starší klisny, která bude psát své dvanácté pokračování, přilákala jednu z nejzkušenějších klisen z velkých dostihů Sapsiree (ž. J. Chaloupka), někdejší účastnici Českého derby, druhou v českém Oaks a třetí v rakouském i slovenském Oaks. Reprezentantka stáje Joly a svěřenkyně zkušeného trenéra T. Šatry podává vyrovnané výkony a před měsícem zvítězila v Chuchli. Nebylo by žádným velkým překvapením, kdyby obhájila 3. místo z loňské edice tohoto dostihu. Vysoko bude jistě mířit loňská vítězka Jarní ceny klisen a druhá z listed dostihu v italském Meranu Najinska (ž. M. Zatloukal). Na nejlepších pozicích by se měla objevit letošní dvojnásobná vítězka Money For Danny (ž. P. Foret) a v případě nárůstu formy také Dally Hit (ž. M. Mach).

Sapsiree (č. 2)

Na dráhu, kde slavila úspěchy jako dvouletá, se vrací premiantka Ceny Masise Lužnice (ž. J. Verner). Vysokou třídu potvrzovala v průběhu celé loňské sezóny. Letos ji čeká první start. Pokud si na své předchozí výkony v testech nejvyšších kategorií rozpomene premiantka slovenského a rakouského Oaks z předminulého roku Ley Percy (ž. B. Murzabayev) a loňská účastnice Českého i Slovenského derby Dekatmie (ž. J. Šafář), neměla by jim dotovaná místa uniknout. Případného zaváhání soupeřek může využít nejméně zatížená Zamira. Loňskou vítězku karlovarské Svatováclavské zimní královny pojede ž. M. Laube, jenž minulý týden zaznamenal čtyři prvenství během jednoho odpoledne ve Slušovicích.

Milovníci překážkového napětí si tentokrát přijdou na své. Velkou překážkovou lahůdkou bude 3. ročník Dostihového poháru Josefa Váni Agrofert 2015. Steeplechase dlouhá 4 500 m je zařazená do nejvyšší kategorie Národní listed. Za myšlenkou zrodu Dostihového poháru stojí Jana a Oldřich Fialovi, filmový producent Jaroslav Bouček a samozřejmě legendární osminásobný vítěz Velké pardubické Josef Váňa, který proti předloňskému vítězi a loni třetímu v tomto dostihu Khalshanimu (ž. J. Sovka) posílá dva prověřené skokany. K největším favoritům patří Big Mago (O. Velek), který letos třikrát zvítězil v Itálii. O zkušenosti z dostihů nejvyšší kategorie se může opřít další Váňův svěřenec No Time To Lose (ž. P. Kašný), dále Zeus (J. Kocman), jediná klisna v poli Sunshine Of Gracie (ž. J. Kousek) i Stretton (žk. J. Spáčil). Na výlet určitě nepojede stovky kilometrů z Moravy Gargantus (ž. M. Novák) a ze Slovenska So Fantastic (ž. J. Brečka).

Dostihové odpoledne, které je součástí oficiálního doprovodného programu Mezinárodního filmového festivalu, navštíví zajímaví hosté z řad tvůrců a herců, kteří budou na právě probíhajícím filmovém festivalu přítomni. Nebude chybět ani soutěž o nejkrásnější dámský klobouk.

Program:

  • 14.30 Cena EBF (III. kat., 1 400 m)
  • 14.55 Cena Galerie umění Karlovy Vary (IV. kat., 2 400 m)
  • 15.20 Cena hejtmana KK (II. kat., 1 600 m)
  • 15.30 Vyhlášení soutěže klobouků
  • 16.05 Barrandovská rovinka (III. kat., 2 000 m)
  • 16.30 Cena primátora Karlových Varů - Letní cena klisen (II. kat., 2 000 m)
  • 17.00 Pohár Josefa Váni Agrofert 2015 (steeplechase, NL, 4 500 m)
  • 17.30 Cena spol. La Nova Consulting (steeplechase, IV. kat., 3 200 m)

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: