Již příští týden největší závody spřežení v ČR

13. 04. 2007 15:41

Autor: Lenka Gotthardová Foto: Helena Görnerová Rubrika: Spřežení Počet přečtení: 3295 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Historicky největší mezinárodní závody spřežení se uskuteční ve dnech 19. – 22. 4. 2007 v Národním hřebčíně v Kladrubech nad Labem. Na CAI-A 1, 2, 4, 2P Rudolfův pohár je přihlášeno téměř 90 závodníků z deseti evropských zemí. Pro jezdce dvojspřeží je tento závod kvalifikačním na Mistrovství světa do Warky u Varšavy (29.8. – 2. 9.).

Běžně se závodů spřežení v ČR účastní kolem 30 – 50 závodníků, v roce 2005 a 2006 se jich do Kladrub sjelo již na 60 a letos se jejich počet ještě o třetinu zvýšil. Motivací k účasti je určitě vhodný termín, příjemný rovinatý terén Polabské nížiny, kvalitní maratonové překážky a spokojenost s organizací závodů.

Ve čtvrtek a v pátek budou na nádvoří hřebčína probíhat drezurní soutěže dvojspřeží pony a jedno-, dvoj- a čtyřspřeží velkých koní. Po oba dny bude začátek drezurních soutěží  v 10 hodin a jednotlivé kategorie závodníků budou rozděleny na poloviny dle vylosovaných pořadí.

V sobotu čeká závodníky i návštěvníky napínavý maraton, při němž budou letos spřežení zdolávat 6 – 7 překážek. Na neděli je přichystána překážková jízda neboli parkur spřežení a zároveň slavnostní vyhodnocení celého čtyřdenního soutěžení.

Mezi více než 35 jezdci dvojspřeží jsou nejlepší jezdci z ČR jako např. Jiří Nesvačil jun. nebo Marek Jirgala, ale také z Německa Reinhard Burggraf, Mario Junghanns či z Polska Jacek Kozlowski Sebastian Bogacz ad. Ve čtyřspřežích (předběžně 13) budou Petrovi Vozábovi a Jiřímu Nesvačilovi sen. a Zdeňkovi Jiráskovi konkurovat němečtí jezdci Ludwig Weimayer, či Georg Knell V. Knodel a další jezdci z Rakouska, Maďarska, Dánska a Švýcarska.

Téměř třicítka jedniček má rovněž velké množství favoritů.

Do soutěží dvojspřeží pony je nahlášeno 10 závodníků.

Začátky soutěží o víkendu jsou od 9 hodin a předpokládaný konec bude v pozdních odpoledních hodinách.

Cena parkovného 20,- Kč, cena vstupného 50,- Kč/den (čtvrtek a pátek je zdarma), zlevněné vstupné pro děti a důchodce bude 30,- Kč. Občerstvení je zajištěno, včetně obědů v kladrubské jídelně.

Rozpis závodů je přiložen pod článkem, další informace získáte na telefonu 466 933 832.

Přijeďte se podívat do Kladrub na závody, kde startují jezdci světové úrovně, přijeďte fandit odvážným závodníkům a koním. Těšíme se na vás.

Připojené soubory

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: