Jiří Nesvačil v Riesenbecku v první desítce

26. 06. 2019 13:00

Obrázky: 2

Autor: Tisková informace Foto: Šárka Veinhauerová a archiv NHK Rubrika: Spřežení Počet přečtení: 206 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Ve dnech 21. – 23. června 2019 se v německém Riesenbecku konalo sportovní klání tří soutěžních disciplín. V tamním sportovním centru Surenburg probíhaly pod taktovkou pořadatele Ludgera Beerbauma souběžně soutěže čtyřspřeží, skoky i drezura.

Jediný Čech na startovní listině královské disciplíny čtyřspřeží byl reprezentant Národního hřebčína Kladruby nad Labem, Jiří Nesvačil jun. se čtyřspřežím starokladrubských bílých koní.

Při závěrečné nedělní disciplíně zajel parkur spřežení v nejrychlejším čase s pouze jedním shozeným míčkem a umístil se v této dílčí disciplíně na 7. místě. Výsledek parkuru tak zajistil umístění v první desítce startovního pole a to výborný celkový výsledek 9. místo.

Soutěže čtyřspřeží v Riesenbecku se účastnili elitní jezdci spřežení z celého světa, pro německé účastníky byly závody vypsány jako Německé mistrovství 2019.