Jezdecký tým Prague Lions zvládl úvodní část Global Champions League v Monaku bezchybně

29. 06. 2018 10:00

Obrázky: 2

Autor: Tisková informace Rubrika: Skokové ježdění Počet přečtení: 837 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Prestižní parkurová série Global Champions vstoupila do druhé poloviny sezony devátým mítinkem v Monaku. Družstvo Prague Lions tam reprezentují Anna Kellnerová a Gerco Schröder, kteří ve čtvrtečním kole týmové soutěže dokončili bezchybně! Po prvním kole soutěže jim patřila čtvrtá pozice.

Pražští lvi měli vylosované pořadové číslo 2, a tak nastupovali do kolbiště v přístavu Port Hercule uprostřed Monte Carla hned zkraje soutěže. Gerco Schröder si s koněm Glock´s London na parkuru počínal bez sebemenších problémů a dokončil připravený kurz parkuru s výškou překážek 150 až 155 centimetrů bezchybně.

Na výborný výkon nizozemského kolegy navázala česká jezdkyně Anna Kellnerová, jež tentokrát sedlala koně Silverstone G. Také ona se mohla radovat z nuly na bodovém kontě. „To, že Gerco dokončil čistě, pro mě byla velká motivace, abych do svého výkonu dala naprosto všechno a tým podržela. To se povedlo a mám z výsledku našeho družstva obrovskou radost,“ prozradila Anna Kellnerová krátce po soutěži.

Po odjetí všech devatenácti celků jich zůstalo bez penalizace pět. Průběžné pořadí tak stanovil součet časů a pro Prague Lions znamenalo 147,02 sekundy čtvrté místo. Fakticky to však vůbec nic neznamená, neboť toto časové skóre má vliv pouze na startovní pořadí v sobotní druhé části týmového klání. Důležité bude, aby se podařilo precizní jízdy zopakovat. Pokud bude mít více týmů shodný počet bodů i po druhém kole, pak přijde na řadu opět součet časů, avšak již jen těch sobotních.

Páteční program zahrnuje dvě rámcové soutěže. Annu Kellnerovou fanoušci uvidí v jedné z nich s jejím druhým koněm Balguerem, s nímž absolvovala čtvrteční dvoufázový parkur s výškou překážek 145 centimetrů také velmi pěkně. První fázi dokončila precizně a mohla tak pokračovat do druhé, v níž jednou chybovala. „Silverstone bude v pátek odpočívat, ráno ho pouze odjezdím, aby se uvolnil, a pak se budeme muset namotivovat stejně dobře, jako na dnešek, abychom to druhé kolo odjeli opět co nejlépe,“ dodala Anna Kellnerová.

Kompletní výsledky najdete na adrese www.gcglobalchampions.com, kde je možné sledovat také on-line přenos ze všech soutěží.

Největší akce světové série v parkurovém skákání – Global Champions Prague PlayOffs 2018 – se uskuteční v Praze. Premiéra prestižní soutěže za účasti elitních jezdců a koní světa bude v O2 areně od 13. do 16. prosince letošního roku. Jejím organizátorem je Czech Equestrian Team.

Vstupenky na galashow světového parkuru jsou v prodeji v síti Ticketportal.cz. Odkaz na stránku on-line předprodeje najdete na adrese www.pragueplayoffs.com.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: