Jezdecký festival 2018 se blíží - místenky v prodeji

16. 02. 2018 16:00

Obrázky: 5

Autor: Tisková informace Foto: Kateřina Návojová, Josef Malinovský Rubrika: Pozvánky Počet přečtení: 1024 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Zájemci si mohou zakoupit místenky k sezení na vyhrazené tribuně. // Pátý ročník Jezdeckého festivalu na výstavišti v Lysé nad Labem nabídne celkem 36 soutěží ve čtyřech jezdeckých disciplínách, kterými jsou drezura, skoky, spřežení a voltiž. Pětidenní akce proběhne od středy 21. do neděle 25. března 2018.

Jezdecký festival nabízí v rámci svého programu celkem 36 soutěží ve čtyřech jezdeckých disciplínách, chovatelské ukázky a show. Každoročně se koná současně s veletrhem Zemědělec – Jaro s koňmi.

Návštěvníci obou propojených akcí si mohou zakoupit v pokladnách výstaviště vstupenku do areálu výstaviště, a to za 120 Kč na celý den. Pro důchodce, držitele průkazu ZTP a studenty platí cena 80 Kč na den. Děti do 10 let a držitelé průkazky ZTP/P mají vstup zdarma. Stejná sazba bude vybírána také samostatně v sobotu 24. března na večerní show, která se odehraje v hale „C“. Rozdíl je pouze v tom, že 80korunové vstupné v tomto případě platí i děti do 10 let a držitele průkazky ZTP/P.

Program Jezdeckého festivalu se odehraje právě v hale „C“, kde kromě kolbiště s rozměry 61 x 26 metrů vyrostou po jeho obvodu tribuny pro téměř dvě tisícovky diváků. Zhruba polovina kapacity bude zcela volně přístupná v rámci vstupenky na výstaviště. Místa na tribunách označených písmeny A a B je však možné využít pouze s místenkami, které jejich majitelům garantují místo k sezení i v těch částech programu, kdy bývá hala zcela zaplněná diváky, což bývá zpravidla v pátek, v sobotu a v neděli.

Místenky je možné rezervovat přes e-mail info@jezdci.cz do čtvrtka 15. března 2018 a je potřeba je zaplatit převodem na účet dle zaslaného předpisu platby nejpozději do pátku 16. března.

Rezervované místenky budou připraveny k vyzvednutí na informačním stánku Jezdeckého festivalu v hale „C“ přímo u vstupu na vyhrazené tribuny. Na stejném místě budou také během akce ve volném doprodeji. Ceny místenek se pohybují od 50 do 100 Kč a ke každé z nich pořadatelé připravili dárek v podobě tištěného Jezdeckého katalogu a půllitrového balení vody od společnosti Fontána.

Jezdecký festival 2018 má opět kované trofeje

Pátý ročník Jezdeckého festivalu, se může opět pochlubit originálními ručně kovanými trofejemi, které obdrží vítězové hlavních soutěží této pětidenní akce.

Program Jezdeckého festivalu 2018 zahrnuje 36 soutěží a zároveň bude vyhodnoceno šest seriálových žebříčků Zimního jezdeckého poháru a dva žebříčky Zimní jezdecké ligy. Originální trofeje získá 12 nejúspěšnějších jezdců z vybraných kategorií.

Konkrétně se bude jednat o všech šest celkových vítězů Zimního Jezdeckého poháru České jezdecké federace ve skocích a ve spřežení. Další budou udíleny v hlavní čtvrteční parkurové soutěži, která uzavře zmíněný halový seriál v tzv. Velké túře, dále v páteční Grand Prix Czech Equestrian Teamu, v sobotní skokové soutěži Mini-Maxi, v drezurních úlohách Intermediate 1 kür a Grand Prix kür, v neposlední řadě pak jednu z trofejí dostane voltižní jezdec s celkově nejvyšším bodovým skóre napříč jednotlivými kategoriemi.

Vzhled trofejí se i pro letošní ročník změnil, a to o dost výrazněji než v předešlých letech. Motiv podkovy sice zůstal zachován, ale její patky tvoří nově dvě koňské hlavy. Autorem originálních cen je již tradičně podkovář Filip Študent. „Všechny tyto nádherné ceny pro nás Filip Študent vyrábí každý rok sponzorsky, a tak bych mu rád touto cestou za jeho stálou podporu Jezdeckého festivalu poděkoval. Jsem si jist, že pro jezdce je vždy velkou ctí mít takové trofeje ve svých sbírkách,“ uvedl ředitel Jezdeckého festivalu v Lysé nad Labem Josef Malinovský.

Jezdecký festival 2018 se blíží

Novinkou v připravovaném rozpisu bude rozšíření pony soutěží v parkurovém skákání do dvou dnů. Vyhrazena jim bude dopolední část sportovního programu nejen ve středu, ale i ve čtvrtek. S tím částečně souvisí i další novinka.

Pony soutěže jsou od letošního roku nově zařazeny do seriálu Zimní jezdecký pohár ČJF, který pravidelně vrcholí právě při Jezdeckém festivalu v Lysé. Jeho finále v parkurových soutěžích je naplánováno na čtvrtek.

Skákat se bude na výstavišti v Lysé ovšem i v pátek. Na dopoledne jsou připraveny nižší soutěže od stupně Z, odpoledne se pak návštěvníci mohou těšit na dvoukolovou Grand Prix Czech Equestrian Teamu s výškou překážek 130 a 140 centimetrů.

Na sobotní dopoledne pořadatelé tradičně plánují drezurní soutěže. Od 8.00 hodin ráno se pojede úloha St. Georges, následovat budou tři volné sestavy na hudbu od juniorské úrovně, přes Intermediate I až po Grand Prix. Také voltižnímu programu budou v sobotu odpoledne dominovat volné sestavy.

Celkem je vypsáno osm soutěžních kategorií. Sobotní večerní show program zahájí skoková soutěž Mini-maxi, na níž naváže ještě jezdecká ukázka Jump and Drive. Na její start se postaví společně skokoví jezdci s vozataji. Poté bude následovat celá řada dalších jezdeckých vystoupení.

Neděle bude celá vyhrazena vozatajům. Po hobby soutěžích jednospřeží a dvojspřeží se divákům představí dvojspřeží pony. Další tři soutěže v kategoriích jednospřeží, dvojspřeží a čtyřspřeží budou finálovými soutěžemi Zimního jezdeckého poháru ČJF v této disciplíně.

Kompletní přehled všech soutěží najdete na adrese: www.jezdeckyfestival.cz/souteze.html

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: